Czym jest Serwer zarządzany?
Przeczytaj czym jest Serwer zarządzany w naszym słowniku.
Pomoże Ci to lepiej zrozumieć, czym dokładnie jest Serwer zarządzany i jakie ma dla Ciebie znaczenie w codziennym użytkowaniu.
Serwer zarządzany
Serwer zarządzany – serwer dedykowany z administracją w cyberfolks.pl. Serwer w linii zarządzanej, najbardziej zaawansowana z usług dostępnych w ofercie. Przeznaczona to utrzymywania dużych platform. Wybierając takie rozwiązanie klient ma do dyspozycji pełne zasoby serwera, w odróżnieniu od usługi hostingu współdzielonego, gdzie serwer dzielony jest pomiędzy użytkownikami. Linia zarządzana to w pełni skonfigurowane środowisko, codzienny backup wszystkich danych i wsparcie administratorów.
Serwer zarządzany jest usługą dedykowaną głównie osobom, które nie posiadają umiejętności samodzielnego administrowania lub nie mają na to czasu. Ze względu na liczne udogodnienia, związane z fachową administracją maszyny, zarządzany typ serwera jest najpopularniejszą i najczęściej wybieraną usługą. Serwery zarządzane są również doskonałym wyborem dla właścicieli sklepów internetowych, którzy potrzebują niezawodnej i wydajnej infrastruktury do obsługi dużej liczby klientów i transakcji. Dzięki zarządzanemu serwerowi można skupić się na rozwoju biznesu, a nie na problemach technicznych.
Czym się kierować przy wyborze centrum danych?
Wybierając serwer należy także zwrócić uwagę na serwerownię i centrum danych, w którym jest ona zlokalizowana.
- Łącza internetowe – dobrze gdy łącza internetowe pochodzą od różnych dostawców i są światłowodowe. Oprócz tego ważne jest, aby posiadały niezależną sieć szkieletową, która ma za zadanie zapewnić ciągłą pracę serwera, niezależnie od ewentualnych awarii u dostawców.
- Kontenery z szafami serwerowymi – w serwerowni powinny znajdować się tzw. kontenery, w których umieszcza się szafy serwerowe, których celem jest zabezpieczyć optymalne warunki do bezawaryjnego funkcjonowania maszyny.
- Zaawansowane systemy bezpieczeństwa – centrum danych powinno być wyposażone z stały monitoring, podłogę techniczną, klimatyzację precyzyjną, system wczesnego ostrzegania przeciwpożarowego oraz system gaszenia gazem.
- Zasilanie awaryjne – jest konieczne, gdy przez dłuższy czas nie ma prądu. Aby uchronić się przed konsekwencjami takich przypadków, centrum danych posiadać agregaty prądotwórcze.