Transfer domeny

Masz dość tego, że domeny są rozrzucone po wielu niewygodnych operatorach, a ceny pozostawiają wiele do życzenia? Przejdź do nas! Zanim wypełnisz formularz pamiętaj, że każda domena zarejestrowana u nas i utrzymywana na naszych DNS jest chroniona mechanizmem DNS Anycast.

kobieta na rowerze transferuje domenę

Dlaczego warto przenieść domenę do nas?

Każda domena utrzymywana na naszych serwerach DNS jest chroniona systemem DNS Anycast z serwerami na 6 kontynentach. Ochrona nie wymaga dodatkowych opłat.

Lepsze pozycje w Google są bardziej prawdopodobne, kiedy strona spełnia podstawowe kryteria jakościowe. Bezpłatny audyt strony dla Twojej domeny pozwoli Ci namierzyć elementy, które możesz szybko poprawić.

Sam możesz policzyć oszczędności, związane z przeniesieniem domeny od innych operatorów. W wielu wypadkach oszczędności względem innych operatorów sięgają nawet 30% rocznie na każdej domenie.

Transfer domen – częste pytania (FAQ)

Transfer domeny to jej przeniesienie od obecnego operatora do innego, bez zmiany danych właściciela (abonenta) domeny.

W celu przeniesienia domeny na inny serwer np. serwer w cyberfolks.pl uzyskaj od obecnego właściciela kod authinfo. Zleć przeniesienie domeny na tej podstronie – Transfer domen. W formularzu podaj domenę, którą chcesz przenieść i kod authinfo. Potwierdź chęć przeniesienia domeny. Wyślemy Ci link aktywacyjny na adres mailowy, przypisany do domeny.

Czas transferu domeny uzależniony jest od jej typu. Dla domen polskich transfer jest natychmiastowy. W przypadku domen globalnych okres ten wynosi od 5 do 7 dni. Dla domen zagranicznych transfer uzależniony jest od rejestru i może wynosić od kilku minut do kilkunastu dni.

Przeniesienie domeny to usługa polegająca na transferze domeny od jednego operatora do drugiego. To sytuacja, w której zarządzanie i utrzymywanie domeny przekazywane jest innemu operatorowi, np. cyberfolks.pl, bez zmiany danych abonenta. Przeniesienie domeny różni się w zależności od rodzaju domeny. Dla domen polskich transfer jest natychmiastowy.