Śmiało klikaj, uruchom dowolny z pakietów i korzystaj przez 2 tygodnie bezpłatnie.
Otrzymasz proformę, którą opłacisz dopiero, kiedy będziesz już w pełni przekonany, że ten szybki hosting dla
PrestaShop spełnił Twoje wszystkie oczekiwania i okazał się wyraźnie lepszy od innych rozwiązań.
Panel do obsługi | DirectAdmin |
Funkcje pocztowe | Autoresponder Szyfrowane porty Aliasy pocztowe Antyspam i antywirus |
Protokoły HTTP | HTTP/3 HTTP/2 |
Funkcje przeglądarkowe | RoundCube phpMyAdmin WebFTP |
Obsługa certyfikatów SSL | Let’s Encrypt Komercyjne |
Wspierane technologie | Node.js Python |
Interpreter PHP | od 5.2 do 8.4 w zależności od pakietu |
WebServer | LiteSpeed Web Server |
Systemy cache | Redis LSCache |
Dodatkowe funkcje | Installatron CMS Kreator stron Dowolny podział przestrzeni Możliwość ustawienia wersji PHP per strona Imapsync – możliwość zgrywania poczty |
Bezpieczeństwo | Dla poczty SPF, DKIM DMARC, 2FA Dla stron WAF, Separacja domen, mod_security |
Dostęp po SSH | tak, w zależności od pakietu |
Wg hubspot.com zaledwie 2 sekundy opóźnienia w otwarciu strony mogą prowadzić do utracenia nawet połowy konwersji. Szybka strona to zatem więcej konwersji.
Google preferuje szybkie witryny! Od lipca 2018 roku prędkość ładowania strony stała się czynnikiem rankingowym w wynikach wyszukiwania. A wyższe pozycje w Google, to więcej potencjalnych klientów, którzy odwiedzą Twoją witrynę.
Jednym z czynników determinujących efektywność reklam w systemie Google Ads jest doświadczenie strony docelowej. Dzięki szybszej stronie masz większą szansę na lepszy tzw. Quality Score – a dzięki temu lepszą efektywność reklamową.
Obecnie w Polsce ok 55% wszystkich odwiedzin na stronach internetowych pochodzi z urządzeń mobilnych. A jeśli witryna ładuje się dłużej niż 3 sekundy, 53% wizyt jest porzucanych.
Szybka i niezawodna witryna znacząco poprawia wrażenia użytkownika i buduje pozytywny wizerunek. Jeśli strona ładuje się powyżej 2 sekund, zadowolenie klientów spada o ponad 16%.
Większość osób porzuca stronę, jeśli ładuje się powyżej 3 sekund. Szybko działająca witryna pozwala zatrzymać użytkowników na stronie, co zwiększa szansę, że zostaną naszymi klientami.
Pakiety cyber_Boost dla hostingu dla PrestaShop optymalizują obrazki (WEBP), porządkują bazę i ustawienia. Mimo, że najwięcej mogą zyskać starsze sklepy z wieloma wpisami w bazie, to nawet na świeżej instalacji PrestaShop odnotowaliśmy ogromne przyspieszenia.
Pracując nad tym hostingiem i funkcją cyber_Boost wzięliśmy pod uwagę opinie blisko 300 użytkowników i deweloperów pracujących na silniku PrestaShop.
Tomasz Urbański,
PrestaShop Evangelist
Serwery z procesorami 48-wątkowymi, macierze oparte na dyskach SSD NVMe i środowisko zoptymalizowane specjalnie pod PrestaShop…
Co więcej można zrobić, żeby było szybciej?
Wspólnie z blisko 300 developerami wzięliśmy pod lupę tysiące linii kodu, zbadaliśmy setki ustawień oraz przeanalizowaliśmy ponad 500 witryn. Wszystko po to, by Twój sklep mógł być jeszcze szybszy!
Tak właśnie powstał nasz autorski moduł cyber_BoostTM, który pozwala obsłużyć nawet 17-krotnie większy ruch i nawet 8-krotnie skrócić czas ładowania Twojej Presty.
Wszystko przygotowaliśmy tak, żeby rozwiązanie było łatwe w obsłudze także dla początkujących. Po uruchomieniu usługi hostingowej i zalogowaniu do panelu znajdziesz moduł „Installatron”, pozwalający prosto i szybko instalować dowolne aplikacje.
Z repozytorium aplikacji wybierasz sklep PrestaShop i postępujesz wg wskazówek na ekranie, po 2-3 minutach masz działający sklep. Aby w pełni skorzystać z potencjału technologii cyber_Boost – po zalogowaniu do panelu sklepu włącz moduł cyber_Boost.
Testowy sklep na silniku PrestaShop 1.7 z ok. 20 tysiącami produktów zanotował w wypadku naszych testów skrócenie czasów wczytania nawet do 90%.
Proste uruchamianie bezpłatnych certyfikatów Let’s Encrypt dla bezpiecznej transmisji danych między przeglądarką użytkownika i serwerem.
Kopia baz co 6 godzin, dzięki czemu w razie problemu odzyskasz swoje niedawne wpisy. Kopie plików co 24 godziny. Przechowujemy 4 kopie dzienne i 4 kopie tygodniowe.
Specjalne oprogramowanie w warstwie serwerowej: LiteSpeed wzbogacony o specjalny mechanizm cache’ujący pod PrestaShop.
Redis jest bazą danych typu klucz – wartość, która przechowuje dane w pamięci RAM. Służy do cache’owania danych, co znacznie przyspiesza ich odczyt i ogranicza operacje bazodanowe.
Bardzo szybka technologia dyskowa, zapewniająca minimalizację czasów dostępu do danych, w połączeniu z mechanizmem bazodanowym Percona.
Wygodna praca z plikami bezpośrednio na serwerze, swoboda korzystania z rozwiązań typu git.
Bezpłatne i proste zawieranie umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
Usługi hostingu współdzielonego, aby działać prawidłowo, muszą opierać się o parametry bezpieczeństwa. Określają one dalsze, szczegółowe zasady korzystania z usług, jak np. dokładne limity poczty, związane z wykorzystaniem pamięci RAM, procesora, równoległymi procesami itp. Zazwyczaj nie mają one znaczenie, jednak parametry bezpieczeństwa hostingu mogą być istotne, jeśli Twój serwis notuje dużą oglądalność.
Jeśli rozważasz wyjątkowe rozwiązania, dobrze rozumieć, że szybkość działania strony i wydajność to dwie różne sprawy.
Szybkość oznacza czas wczytywania strony dla danego użytkownika. Wpływa to m.in. na porzucenia strony czy uzyskiwane współczynniki konwersji.
Wydajność natomiast odnosi się do liczby jednocześnie obsługiwanych użytkowników. Wydajna strona jest w stanie obsłużyć bardzo duży ruch bez istotnego spowolnienia działania. Ten parametr staje się ważny, jeśli Twój serwis lub sklep ma wysoką oglądalność.
W sklepie internetowym PrestaShop, podobnie jak ma to miejsce w innych rodzajach sklepów, dwa główne czynniki to wydajność i bezpieczeństwo. Większość hostingów w Polsce posiada wystarczającą funkcjonalność dla uruchomienia sklepu na PrestaShop. To, co je odróżnia, to przede wszystkim wydajność i bezpieczeństwo.
W zakresie wydajności postawiliśmy na hosting dla PrestaShop z technologią cyber_Boost. Oznacza to zbiór rozwiązań przyspieszających sklep. Należą do nich szybkie dyski NVMe, serwer LiteSpeed z pluginem LSCache oraz plugin do sklepu, dzięki któremu prosto zoptymalizujesz ustawienia, bazę oraz obrazki.
Oczywiście, że tak. Możesz liczyć na pomoc w migracji. Wystarczy założyć pakiet hostingowy dla PrestaShop i zlecić nam migrację istniejącego sklepu.
Rozwiązanie cyber_Boost to miks komponentów sprzętowych oraz programowych. W warstwie sprzętowej hostingu stawiamy na szybkie procesory Intel Xeon, ale tym, co najmocniej wpłynie na szybkość sklepu są szybkie dyski NVMe, działające w macierzy RAID 10.
Przede wszystkim tym, że w panelu DirectAdmin znajdziesz możliwość aktywacji specjalnego pluginu do Twojego sklepu. Ten plugin zajmuje się optymalizacją obrazów, baz i ustawień. Dzięki niemu sklepy radykalnie poprawiają szybkość działania, a efekty są najlepiej widoczne w wypadku dużych sklepów funkcjonujących dłuższy czas. Mają one zazwyczaj dość dużo rekordów w bazie oraz znaczną liczbę plików graficznych. W tym wypadku korzyści z automatycznej optymalizacji są największe.
Ochrona danych w sklepie na PrestaShop jest podobna do ochrony w dowolnych innych systemach. Omawiając ochronę danych warto zwrócić uwagę na kilka poziomów zabezpieczeń. W pierwszej kolejności jest to macierz RAID 10, oznaczająca, że dane są zapisywane jednocześnie na wielu nośnikach (w naszym wypadku: czterech). Jest to tryb zapewniający bardzo wysoką wydajność połączoną z odpornością na fizyczne uszkodzenie nośnika lub nawet dwóch nośników (jeśli usterka dzieje się w różnych parach).
Druga warstwa ochrony to kopie zapasowe. Kopie są wykonywane na całkiem osobne urządzenie, dzięki czemu w razie poważniejszej usterki można je odtworzyć. W przeciwieństwie do zwykłego hostingu – w wypadku hostingu dla PrestaShop bazy danych są backupowane co 6 godzin. Dzięki temu w razie konieczności przywrócenia bazy z kopii – nie tracisz zamówień z całej ostatniej doby!
Pliki są z kolei kopiowane raz na dobę, a dostępne do 28 dni wstecz. Sprawdź wpis: Jak wykonujemy kopie zapasowe?
To istotne różnice w porównaniu z innymi hostingami.
Własny sklep możesz uruchomić w kilku krokach. W zasadzie potrzebujesz rejestracji własnej domeny i hostingu. Sam sklep PrestaShop to bezpłatne oprogramowanie. Nie musisz wnosić żadnych dodatkowych opłat licencyjnych. Dodatkowe szablony graficzne albo dodatkowe funkcje są natomiast tworzone przez wyspecjalizowanych deweloperów i jeśli zechcesz ich używać – często okazuje się, że są one płatne dodatkowo.
W wypadku naszego pluginu cyber_Boost nie pobieramy dodatkowych opłat za jego używanie.
Na górze strony znajdziesz porównanie pakietów hostingowych dla PrestaShop. Najbardziej oczywistym parametrem jest przestrzeń dyskowa. Zwróć dodatkowo uwagę na gwarancje SLA – poziom gwarantowanej niezawodności – oraz na czas gwarantowanego przechowywania kopii zapasowych. Te parametry mogą skłonić Cię do wyboru innego pakietu, niż planowałeś początkowo.
Bezpieczeństwo i ochrona marki to kolejne narzędzie na cyber_Folks, które pozwoli sprawdzić czy wybrana przez klienta domena może być wykorzystana do różnych form ataków, takich jak typosquatting, cybersquatting czy atak homograficzny. To pozwoli już na etapie doboru domeny wybrać dla klienta taką, która jest najmniej podatna na takie ataki.
Nie martw się, nie musisz być programistą, żeby przyspieszyć działanie Twojej strony. Wystarczy, że wybierzesz hosting, który będzie miał odpowiednie narzędzia (…) Cyber_Boost to pakiet, który zbiera wszystkie te technologiczne rozwiązania w jednym (…).
Musisz pamiętać o tym, że firmy hostingowe nie trzymają kopii zapasowych w nieskończoność. To byłoby zbyt kosztowne. Przyjęło się, że przechowują dane z ostatnich dwóch dni, jednak to w mojej opinii zdecydowanie za krótko. Im dłużej przechowywane są dane (np. w hostingu cyber_Folks jest to 28 dni wstecz), tym większa szansa na to, że będzie można z nich skorzystać, kiedy faktycznie zauważymy problem.