Co to jest
WordPress?

Łatwe tworzenie dobrych stron!

WordPress to najczęściej wybierane na świecie, bezpłatne oprogramowanie umożliwiające proste tworzenie sklepu, bloga, strony internetowej. Popatrz, to naprawdę łatwe!

WordPress – 60 sekund i gotowe!

WordPress to sklep na pstryknięcie palcami

WordPress umożliwia uruchomienie strony, bloga lub sklepu niemal błyskawicznie. Po prostu instalujesz plugin WooCommerce (bezpłatnie), konfigurujesz podstawowe funkcje, dostrajasz szatę graficzną i już możesz zacząć wprowadzać produkty do Twojego sklepu.

WordPress to łatwa zmiana wyglądu w każdej chwili

W WordPress możesz wybrać dowolny motyw do swojej strony i dostosować go pod siebie. Treść i wygląd są oddzielone od siebie, dzięki czemu możesz je zmieniać niezależnie.

Przykłady dobrych stron na WordPress

Przykłady stron na WordPress

WordPress – jak zacząć przygodę?

Aby zacząć przygodę z WordPress potrzebujesz serwera, na którym uruchomisz ten bezpłatny system. Na szczęście takie serwery z prostą instalacją WordPress mamy w naszej ofercie.

Zanim zaczniesz – przyda Ci się także Twoja własna nazwa domenowa. To Twój własny, niezależny adres w sieci, pod którym Twój sklep, blog czy strona – będą widoczne w sieci. W każdej chwili możesz przenieść swoje dzieło na inny serwer, do innego operatora – domenę możesz skierować na inny serwer.

Sam WordPress jako oprogramowanie jest bezpłatny. Instalować możesz ręcznie lub poprzez automatyczny mechanizm, dostępny na naszych serwerach.

Dowiedz się, jak przygotować się do stworzenia strony i wybierz…

Kokpit WordPress
Sklep na WordPress

Własny sklep na WordPress

To proste! Aby zacząć przygodę z własnym sklepem na WordPress potrzebujesz tylko bezpłatnej wtyczki WooCommerce. To bardzo popularne oprogramowanie. W sieci znajdziesz wiele porad na ten temat, ale śmiało zacznij od naszego kursu video – linki na dole strony.

Dzięki własnemu sklepowi wszystko możesz mieć tak, jak chcesz – bez płacenia prowizji za wystawiane towary. Decyduj o operatorach płatności, dostawcach i ciesz się wolnością własnego biznesu, bez uzależnienia od dużych graczy rynkowych.

W wypadku naszych serwerów Twój sklep zyska wyjątkową szybkość działania i wiele dodatkowych zabezpieczeń przed ewentualnymi atakami, a kopie zapasowe zamówień na będą wykonywane co kilka godzin.

Poznaj wpis o tym, jak założyć sklep na WooCommerce, a następnie…

Strona firmowa na WordPress

WordPress to nie tylko blogi i sklepy, to przede wszystkim strony setek tysięcy firm usługowych w całej Polsce. Prowadzisz kawiarnię, biuro rachunkowe, jesteś fotografem? WordPress jest idealnym narzędziem, dzięki któremu zyskasz niezależną od mediów społecznościowych stronę, która zawsze będzie tylko Twoja!

Formularze kontaktowe, menu, portofolio, firmowe blogi, cenniki, angażujące Twoich klientów treści – to wszystko możesz mieć na WordPress, nie martwiąc się przy tym o ryzyko nagłej utraty konta w portalu społecznościowym. Twoja strona internetowa na WordPress – jest po prostu Twoja, tu Ty rządzisz!

Przeczytaj, co warto przemyśleć na samym początku tworzenia strony, a następnie dowiedz się, co oferuje nasz…

Strona na WordPress
Blog na WordPress

Prowadzenie bloga na WordPress

Myślisz o blogowaniu? To nie myśl za długo, tylko odpalaj WordPressa i za parę minut ciesz się Twoim własnym blogiem. Tego typu blog, w odróżnieniu od „szybkich” platform i mediów społecznościowych jest całkowicie Twój!

Możesz go w każdej chwili przenosić między operatorami serwerów, możesz zmieniać jego wygląd, wygodnie publikować kolejne treści, integrować z mediami społecznościowymi – przekonaj się!

Chcesz dowiedzieć się jak założyć blog, lub masz inne trudności związane z obsługą WordPressa? Zajrzyj do naszego poradnika!


Jak uruchomić sklep na WordPress?

Logo WordPress

3/4 stron działa na WordPress.
Zacznij pisać Twoją historię!

Tworzenie Twojej strony zacznij od zarejestrowania domeny – nazwy, pod którą będzie widoczna w sieci. Wybierz także hosting – czyli serwer, na którym będzie znajdować się Twoja strona. Jeśli będziesz potrzebować pomocy – możesz na nas liczyć! Po prostu napisz do nas na czacie, a my chętnie ułatwimy Ci przygotowanie Twojej pierwszej strony lub sklepu.

1. Wybierasz wolną nazwę domenową

2. Aktywujesz pakiet hostingowy WordPress

3. Logujesz się do utworzonego konta

4. Przechodzisz do kokpitu Twojej strony

5. Edytujesz strony, elementy graficzne, wpisy

WordPress – .org czy .com?

W WordPress.org zainstalujesz WordPressa bezpłatnie, pod wykupioną w firmie hostingowej domeną oraz serwerem. Masz pełną kontrolę i jesteś właścicielem witryny.

WordPress.com to płatna usługa, integrująca oprogramowanie i hosting. Niskie plany cechują się ograniczeniami funkcjonalnymi – nie możesz instalować wtyczek, prowadzić sklepu itp.

Ile stron działa na WordPress?

WordPress jest bardzo dobrym wyborem jako baza pod stronę internetową. Sprawdzi się zarówno na małej stronie wizytówce, jak i na dużej, złożonej stronie.

Pracę z WordPressem możesz zacząć bez umiejętności technicznych i samodzielnie wykonać prostą stronę. Na uwagę zasługuje również ogromna społeczność skupiona wokół WordPressa.

Technologia WordPress

Narzędzie do blogowania, strona firmowa, sklep online? To wszystko możesz stworzyć na WordPressie. Z łatwością będziesz dodawał nowe strony, wpisy, zakładki, a przy połączeniu z WooCommerce stworzysz profesjonalny sklep, z Twoimi produktami.

WordPress działa na hostingu obsługującym PHP. Do działania potrzebuje wydajnej bazy danych.
Dzięki temu, że WordPress jest otwartym oprogramowaniem – wiele osób włożyło olbrzymi wkład w to, by to oprogramowanie działało najwydajniej.

Dzięki motywom WordPress z łatwością dopasujesz stronę do własnych potrzeb. Możesz zmieniać kolory, dodawać zdjęcia, tworzyć własne menu, slidery czy kategorie produktów i usług. Dzięki tzw. Page Builderom możesz, za pomocą funkcji przeciągnij i upuść dostosowywać z łatwością swoją stronę w czasie rzeczywistym.

WordPress – sztuczki i porady

Wejdź na nasz kanał na YouTube, aby zobaczyć jeszcze więcej materiałów edukacyjnych i poradnikowych na temat WordPress!

Jak założyć sklep na WordPress za mniej niż 100 zł?
Jak zmienić hasło do WordPress?

Pierwsze kroki za sklepem na WordPress / WooCommerce
WordPress dla zaawansowanych – edytor blokowy
WordPress – jak dodać popup w możliwie łatwy sposób?
Wpisy i strony na WordPress – czym się różnią?

WordPress – najczęściej zadawane pytania

Zdecydowanie nie! Aktualnie całą stronę bez problemu można wyklikać korzystając tylko z interfejsu przeglądarki. Wystarczy czytać ze zrozumieniem. W przypadku niektórych doinstalowanych motywów oraz wtyczek – może być wymagana znajomość języka angielskiego. Mało popularne dodatki mogą nie mieć swoich tłumaczeń.

WordPress jest bezpieczny. Jego bezpieczeństwo opiera się na wielu aspektach. Nad rozwojem tego otwartego oprogramowania pracują ludzie na całym świecie. Oprogramowanie WordPress od jakiegoś czasu potrafi się samo bezpiecznie zaktualizować do najnowszej wersji. Bezpieczeństwo WordPress zależy w dużej mierze od regularnego instalowania aktualizacji strony – zarówno samego WordPress jak i dodatków – motywów oraz wtyczek. Instalowanie dużej ilości wtyczek lub instalowanie wtyczek niewiadomego pochodzenia – może obniżyć poziom bezpieczeństwa Twojego WordPressa.

Tak, oprogramowanie WordPress jest całkowicie darmowe! Możesz je swobodnie instalować na serwerze, dowolnie przerabiać, a nawet przerobić całkowicie!

Tak, pełno jest darmowych motywów do WordPress! Zobacz na oficjalną stronę wordpress, gdzie możesz podejrzeć listę szablonów – https://pl.wordpress.org/themes/.
Aktualnie dostępnych jest 3963 motywów. Na pewno znajdziesz taki, który od razu będzie pasował do Twojej wizji.
Są także płatne motywy – wyróżniają się one wbudowanymi dodatkami – jak na przykład zaawansowane edytory treści oraz edytory sliderów. Wszystko to możesz osiągnąć nie wydając ani grosza, ale będziesz musiał na to poświęcić trochę czasu.

Tak! Na stronie https://pl.wordpress.org/plugins/ aktualnie mamy kilka tysięcy dodatków do WordPress. Wtyczki te rozszerzają możliwości WordPress o dodatkowe funkcje – jak na przykład slider, sklep internetowy, wielojęzyczność, poprawiają SEO, poprawiają szybkość strony. Nie sposób wymienić nawet ułamka funkcjonalności, które można osiągnąć za pomocą wtyczek.

Są wtyczki, które w oficjalnym zbiorze wtyczek mają swoje darmowe wersje, a na stronach producentów są ich płatne odpowiedniki. Płatne wersje mają często dodatkowe funkcje, ale ich użycie nie jest koniecznie – choć czasem ułatwia mocno pracę.

Dowiedz się więcej o WordPress