Jak podłączyć Przelewy24 do WooCommerce?

W celu podłączenia bramki płatności Przelewy24 do WooCommerce konieczne będzie pobranie wtyczki z oficjalnej strony Przelewy24 – https://www.przelewy24.pl/do-pobraniagotowe-wtyczki. Należy wybrać odpowiednią wersję WooCommerce – w naszym przypadku będzie to wersja 6.X. Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress, a następnie:

  1. Przejdź do zakładki Wtyczki > Dodaj nową > Wyślij wtyczkę na serwer. Naciśnij przycisk Przeglądaj, by wybrać plik, a następnie zainstaluj i włącz wtyczkę.
  1. Przejdź do zakładki WooCommerce > Ustawienia > Płatności i dla Przelewy24 wybierz opcję ustaw.
  2. Wprowadź dane, które otrzymałeś w wiadomości e-mail od Przelewy24. Jeśli ich nie posiadasz, wówczas skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Przelewy24: https://www.przelewy24.pl/pomoc.

Wymagane dane to:

  • ID Sprzedawcy,
  • ID Sklepu,
  • Klucz CRC,
  • Klucz API.

Dodatkowo – adres IP serwera, na którym znajduje się Twoja strona możesz sprawdzić w panelu administracyjnym. Konieczne będzie jego dodanie w panelu Przelewy24.

  1. Aktywuj moduł płatności.

Dokładne instrukcje zawierające bardziej szczegółowe informacje dotyczące konfiguracji Przelewy24 w WooCommerce znajdziesz pod adresem: https://www.przelewy24.pl/do-pobrania/woocommerce.

Łukasz Bielawski
>
Łukasz Bielawski
Zawsze chętny do pomocy. Od 10 lat zajmuje się marketingiem internetowym, z naciskiem na działania seo oraz kampanie w ekosystemie Google Ads. Prywatnie pasjonat motoryzacji.