Sprawdź prędkość swojego Internetu

Jak działa test szybkości internetu?

Chcesz sprawdzić, czy Twój internet biegnie jak gepard po afrykańskiej sawannie, czy raczej pełznie sobie niczym ślimak? Mamy coś dla Ciebie – nasz genialny test szybkości internetu!

To bardzo proste! Wystarczy kliknąć wielki przycisk „START” i gotowe! Nasze narzędzie przeprowadzi test i przedstawi Ci wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o swoim łączu.

Nie czekaj! Sprawdź teraz, czy Twój internet jest mistrzem prędkości czy potrzebuje małej dawki dopingu. Kto wie, może czas na zmianę dostawcy internetu?

Szybki internet to jedno… ale równie ważna jest szybkość działania Twojej strony internetowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działanie strony wpływa na konwersje? Przeczytaj wpis na naszym blogu i sprawdź, jak mierzyć szybkość strony.

Szybkość internetu – FAQ

Szybkość internetu wpływa na jakość korzystania z sieci, w tym na czas ładowania stron internetowych, jakość streamingu wideo, płynność gier online oraz efektywność pracy zdalnej. Wyższa prędkość internetu zapewnia lepsze doświadczenia użytkownika.

Ping to czas, w jakim pakiet danych wysłany z Twojego urządzenia dociera do serwera i wraca z odpowiedzią. Jest mierzony w milisekundach (ms). Niski ping oznacza mniejsze opóźnienia, co jest szczególnie ważne w grach online i wideokonferencjach.

Przeglądanie stron internetowych: 1-5 Mbps
Streaming wideo (SD): 3-4 Mbps
Streaming wideo (HD): 5-8 Mbps
Streaming wideo (4K): 25 Mbps i więcej
Gry online: 3-6 Mbps (z niskim pingiem)
Wideokonferencje: 1-6 Mbps

Na szybkość internetu mogą wpływać różne czynniki, takie jak:
– Rodzaj połączenia internetowego (światłowód, DSL, kabel, LTE itp.)
– Liczba urządzeń podłączonych do sieci
– Jakość routera i jego konfiguracja
– Odległość od serwera
– Warunki pogodowe (w przypadku połączeń bezprzewodowych)
– Przeciążenie sieci przez innych użytkowników