Analityk Google – John Mueller w oficjalnym dokumencie Search Central podaje, że od 5 lipca 2024 roku za indeksowanie będzie odpowiadał wyłącznie mobilny Googlebot. W konsekwencji, jeśli nie zadbasz o responsywność witryny (czyli jej widoczność na urządzeniach mobilnych; smartfonach i tabletach), Twoja strona nie będzie pojawiała się wynikach SERP (ang. Search Engine Results Page).

Aby być gotowym na zmiany wprowadzane przez Google, oszczędzając przy tym sporo czasu na niezbędne wdrożenia, zdecyduj się na witrynę wykonaną przez kreator stron internetowych AI.

Wybierając tego typu rozwiązania, oszczędzasz czas przykładowo na implementowaniu ważnych aktualizacji oraz regularnym dostosowywaniu strony do urządzeń mobilnych. Wynika to z prostego powodu – wiele rozwiązań jest wdrażanych automatycznie, bez potrzeby ingerencji właściciela. 

Dla porównania: WordPress czy też Joomla tego nie oferują. Tak samo wygląda sytuacja z wieloma popularnymi kreatorami stron WWW – właśnie dlatego powinieneś starannie rozważyć, jaki kreator strony wybrać.

Ten artykuł powstał z myślą o:

 • właścicielach wschodzących marek, których interesuje strona internetowa dla firmy zgodna z najnowszymi wytycznymi Google;
 • przyszłych przedsiębiorcach rozważających wystartowanie ze swoim biznesem, obawiających się dużych nakładów czasowych i finansowych związanych z utworzeniem witryny;
 • osobach pracujących na własną rękę (tzw. freelancerach) chcących oszczędzić czas na czynnościach, które mogą być sprawnie zautomatyzowane dzięki współpracy z AI;
 • zapracowanych właścicielach firm B2B i B2C chcących usprawnić swoją witrynę o najważniejsze elementy rankingowe.

AI web design – co to jest?

Mówiąc o AI web design, mówimy o zaawansowanym podejściu do tworzenia stron internetowych wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI) do automatyzacji i optymalizacji procesu projektowania.

AI może automatycznie generować układy stron, dopasowując kolory, czcionki i elementy graficzne na podstawie wprowadzonej przez użytkownika treści oraz preferencji i specyfice branży. Dzięki temu proces projektowania staje się szybszy i mniej skomplikowany, nawet dla osób bez doświadczenia w web designie.

Wybierając kreator stron WWW możesz utworzyć witrynę w ciągu 60 sekund (to możliwe przy pomocy _Now). Zamiast przykładowo w czasie 45 minut (taka sytuacja ma miejsce, gdy korzystasz z kreatora GoDaddy, WIX czy też Squarespace).

Działanie kreatorów AI

Algorytmy AI generują układy, dobierają kolory i fonty, a także projektują intuicyjne interfejsy użytkownika w oparciu o analizę dużych zbiorów danych.

Cały proces nie wymaga od Ciebie umiejętności technicznych. Wystarczy w tym przypadku podstawowa znajomość konkretnego kreatora AI, które zazwyczaj są intuicyjne w użytkowaniu.

Opierają się one o model SaaS – czyli formę abonamentową umożliwiającą założenie strony internetowej na szablonie już od 29 zł netto miesięcznie (mowa o podstawowym pakiecie now_IN).

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w projektowaniu stron internetowych – dlaczego powinieneś spróbować?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w projektowaniu stron internetowych pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu. W zamian możesz wykorzystać go przykładowo na budowanie widoczności Twojej strony w sieci.

Jak to wygląda w praktyce? Jeśli porównasz kreator stron _Now vs. Wix, GoDaddy czy też Squarespace, jesteś w stanie zaoszczędzić 44 minuty (utworzenie witryny w _Now to 60 sekund, a w konkurencyjnych rozwiązaniach aż 45 minut).

Jeśli chcesz poznać, jakie elementy oferowane przez kreatory stron internetowych AI zaoszczędzą Twój czas, sprawdź nasze najnowsze wideo w tej tematyce:

Jak działa kreator stron internetowych AI? 4 elementy, które zaoszczędzą Twój czas!

Jakie elementy oferowane przez kreator stron AI zaoszczędzą Twój czas?

Kreator stron internetowych _Now - cechy

kreator stron internetowych _Now

1. Personalizacja wyglądu i funkcjonalności na podstawie Twoich preferencji

Na podstawie odpowiedzi na pytania dotyczące branży, w której działasz, kreator stron internetowych AI dostosuje witrynę zgodnie z Twoimi preferencjami.

Przykładowe pytania kreatora _Now:

 • Czym zajmuje się Twoja firma? 
 • Jakie hasła do niej pasują?
 • Jak nazywa się Twoja marka?
Interfejs kreatora _Now.

Interfejs kreatora _Now

Wybierając _Now – kreator stron AI, otrzymujesz na start wstępnie zdefiniowaną stronę pod branżę, w jakiej działasz. Zarówno użyte zdjęcia, treści, jak i układ strony są dopasowane do specyfiki Twojego biznesu. Dzięki temu Twoja witryna jest gotowa do użycia od razu po uruchomieniu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i przyspieszysz proces publikacji w sieci.

Ponadto, kreator oferuje intuicyjny interfejs, umożliwijący łatwe dostosowanie wszystkich elementów strony do Twoich indywidualnych potrzeb, bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej

2. Automatyczne generowanie czytelnych i sprawdzonych układów treści

Bazując na powyższych informacjach, nasz kreator jest w stanie wygenerować kompleksowy szablon strony internetowej, który będziesz mógł udostępnić klientom niemal natychmiast (bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian projektowych).

Co ważne, nie musisz martwić się o żaden aspekt techniczny. Kreator _Now gwarantuje absolutnie wszystko, co powinna zawierać strona internetowa salonu beauty lub innej firmy usługowej z sektora mikro- lub małych przedsiębiorstw, m.in.:

 • łatwy dostęp do danych kontaktowych,
 • szczegółowe opisy oferowanych usług,
 • czytelny i funkcjonalny układ,
 • informacje o firmie,
 • przejrzysty cennik,
 • zdjęcia wnętrza siedziby,
 • portfolio,
 • recenzje i opinie klientów,
 • linki do profili w mediach społecznościowych,
 • profesjonalny blog content marketingowy.

3. Przygotowanie bloga wraz ze wstępnie utworzonymi artykułami

To nie mit. Kreator stron internetowych AI może przygotować profesjonalny blog umożliwiający sprawne rozpoczęcie działań content marketingowych, które wygenerują spory ruch organiczny przekładający się na dodatkowe konwersje (np. w postaci skorzystania z usługi, wejścia na podstronę usługową lub zapisanie się do newslettera).

Blog content marketingowy przygotowany w 100% przez nasz kreator stron AI.

Blog content marketingowy przygotowany w 100% przez nasz kreator stron AI

4. Automatyczne dostosowanie strony do urządzeń mobilnych

Dostosowanie witryny do smartfonów i tabletów nie jest standardem w większości kreatorów. Zazwyczaj trzeba podjąć minimalne kroki, aby witryna wyglądała tak, jak powinna – dotyczy to GoDaddy, Squarespace oraz WIX. 

W przypadku WordPress lub Joomla sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Cały proces dostosowania responsywności serwisu może trwać nawet do kilku dni. _Now gwarantuje automatyczny przebieg dostosowania serwisu, bez potrzeby Twojej ingerencji.

Responsywna strona stworzona na kreatorze _Now

Zatem, jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona nie sprzedaje – problemem może być jej niedostosowanie do urządzeń mobilnych. Pamiętaj, że ponad połowa ruchu w internecie pochodzi właśnie ze smartfonów lub tabletów.

W związku z tym klienci, którzy odwiedzają Twoją witrynę mobilnie, frustrują się z powodu licznych przesunięć. To także nieintuicyjna nawigacja oraz wolne ładowanie się witryny, przekraczające 3 sekundy rekomendowane przez ThinkWithGoogle.

Wszystko to powoduje obniżenie doświadczeń użytkowników (UX), co przekłada się na wyższy wskaźnik odrzuceń (tzw. bounce rate).

Należy jednak pamiętać, iż od 5 lipca 2024 roku stosowanie zasad mobile-first indexing przy tworzeniu stron jest absolutną koniecznością. 

Ignorując powyższe zasady, Twoja witryna nie będzie indeksowana również na desktopach (nawet pomimo poprawnej optymalizacji na komputerach i laptopach).

Po 5 lipca 2024 r. będziemy indeksować witryny wyłącznie przy użyciu Googlebota na smartfony. Jeśli treść Twojej strony nie jest w ogóle dostępna na urządzeniu mobilnym, nie będzie już możliwe jej indeksowanie.

John Mueller, analityk Google

Ile zajmuje stworzenie strony WWW?

Stworzenie kompleksowej witryny (bez pomocy AI) może trwać wyjątkowo długo. Nawet pomiędzy 7 a 21 dni (w przypadku dedykowanych projektów WordPress). Kreatory umożliwiają zoptymalizowanie wszystkich procesów, natomiast większość z nich wymaga zaangażowania użytkownika. Przekłada się to na czas utworzenia strony wynoszący ok. 45 minut (lub dłużej).

Decydując się na innowacyjny kreator stron AI – _Now, cały proces zajmie jedynie 60 sekund (1 minutę)

Czyli mniej więcej tyle, ile zajmuje przyrządzenie kawy w ekspresie!

Współpracując z nami, możesz liczyć na kompleksową witrynę – responsywną, wydajną i zoptymalizowaną pod SEO. Co więcej, zawiera ona również gotowe szablony, teksty i zdjęcia na start oraz czytelne, sprawdzone przez naszych ekspertów układy treści. Dodatkowo, dużym atutem jest także mapa z danymi kontaktowymi ułatwiająca klientom dotarcie do Twojego biznesu.

Profesjonalna mapa z danymi kontaktowymi.

Profesjonalna mapa z danymi kontaktowymi

Chcesz zaprojektować serwis wyglądający podobnie do tego powyżej ze wszystkimi elementami istotnymi dla użytkowników oraz wyszukiwarek? W takim razie kontynuuj lekturę i dowiedz się, jak stworzyć stronę internetową samodzielnie przy pomocy kreatora stron internetowych AI!

Jak stworzyć witrynę przy pomocy kreatora stron internetowych AI?

Kreator stron internetowych AI od cyber_Folks (_Now) jest jednym z najprostszych w obsłudze i najbardziej intuicyjnych

Wymaga wyłącznie 60 sekund uwagi. Reszta zależy od Ciebie – możesz dokonać drobnych zmian lub od razu udostępnić stronę swoim klientom.

W celu utworzenia witryny z _Now:

 • wejdź w link umożliwiający rozpoczęcie całego procesu: www.cyberfolks.pl/now/;
 • naciśnij przycisk startowy;
 • opisz, czym zajmuje się Twoja firma i jakie hasła do niej pasują;
 • podaj nazwę swojej marki lub pomiń ten krok, aby zaczekać na jej automatyczne wygenerowanie;
 • zaakceptuj regulamin, po czym wpisz swój adres e-mail w celu otrzymania linku do pełnej strony WWW;
 • zaczekaj na wygenerowanie witryny w kreatorze _Now.

Pomocniczy filmik obrazujący tworzenie witryny AI zobaczysz poniżej:

Now – Kreator stron internetowych AI

Kreator stron internetowych AI dedykujemy mikro- oraz małym firmom chcącym stworzyć kompletną stronę www. Taką, która na starcie ułatwia pozycjonowanie, a także szerzej przedstawia Twoją ofertę potencjalnym klientom.

Decydując się na kreator _Now, oszczędzisz czas związany z aktualizacjami oraz dostosowywaniem witryny do najnowszych algorytmów wyszukiwarek (które zmieniają się nawet do 13 razy dziennie). Tym samym, zapewnisz sobie również responsywną stronę dostosowaną do najnowszych wymagań użytkowników. Gwarantujemy dodatkowo wydajność serwisu na poziomie 86 ms ładowania (czyli niemal 10-krotnie szybciej niż strony WIX ładujące się 955 ms).

A to wszystko za 29 zł netto miesięcznie z bezpłatną domeną .idl.pl lub za 49 zł netto miesięcznie z możliwością obsługi pod własną domeną.

Od stworzenia witryny dzieli Cię zaledwie 60 sekund (1 minuta).

Kreator stron internetowych AI – FAQ

Nasz kreator _Now to doskonałe rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, których interesuje tania strona internetowa, kompleksowo zoptymalizowana pod SEO i urządzenia mobilne. Naszą grupą docelową są mikro- oraz małe przedsiębiorstwa. Jeśli dysponujesz średnią lub dużą korporacją, zdecyduj się na stronę w CMS WordPress (możesz od nas kupić jakościowy hosting WordPress, domenę i certyfikat SSL).

Kreator stron AI od cyber_Folks jest jednym z najtańszych rozwiązań na rynku. Ceny zaczynają się już od 29 zł netto miesięcznie (319 zł netto rocznie, 1 miesiąc gratis). Jeśli zależy Ci na bezpłatnym wypróbowaniu naszego rozwiązania – możesz to zrobić już teraz, bez konieczności podawania danych karty kredytowej (wystarczy jedynie adres e-mail do całkowicie niezobowiązującej rejestracji).

>
Dominik Bigosiński
Copywriter z doświadczeniem międzynarodowym z zamiłowaniem do digital marketingu. Jego treści czytają community w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Były sędzia i trener piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?