Czy wiesz, że 38% osób przestanie odwiedzać Twoją witrynę, jeśli jej treści lub układ będą nieatrakcyjne? Właśnie dlatego właściwy szablon strony internetowej jest kluczowym elementem odpowiedzialnym za Twój sukces online! Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji na temat szablonów stron WWW.

Dzisiejszy wpis przygotowaliśmy z myślą o:

 • właścicielach firm, którzy chcą utworzyć swoją pierwszą stronę internetową;
 • przedsiębiorcach rozważających zmianę witryny na nowoczesną;
 • organizacjach pragnących zdobyć więcej wartościowych leadów z Google;
 • usługodawcach, którzy chcą mieć stronę internetową zgodną z aktualnymi trendami;
 • startupach szukających sposobów na zwiększenie konwersji.

Czym jest szablon strony internetowej? 

Szablon strony internetowej to zestaw predefiniowanych elementów i struktur projektowych, ułatwiający tworzenie i rozwój witryn online. Działa jako gotowy do użycia szkielet, pozwalający na szybkie wdrożenie i dostosowanie serwisu do indywidualnych potrzeb, bez konieczności rozpoczynania pracy od podstaw. 

Szablon zapewnia spójność wizualną oraz ułatwia nawigację, przekładając się na lepsze doświadczenia użytkownika. Dostarcza również zbiór narzędzi i komponentów, pozwalających na elastyczne modyfikacje i aktualizacje treści, bez konieczności dysponowania wiedzą techniczną.

Przykład szablonu strony internetowej utworzonej w kreatorze _Now

Przykład szablonu strony internetowej utworzonej w kreatorze _Now

Czy darmowe szablony stron internetowych są dobrym rozwiązaniem?

Szablony stron WWW dostępne za darmo są dobrym rozwiązaniem dla początkujących, ponieważ:

 • zapewniają szybki start projektu, eliminując potrzebę projektowania strony od zera;
 • ułatwiają naukę podstawowych zasad projektowania i zarządzania treścią na stronie, oferując jednocześnie praktyczne doświadczenie w stosowaniu różnych technologii webowych;
 • pozwalają na eksperymentowanie z różnymi układami i funkcjami bez finansowego ryzyka;
 • wiele darmowych szablonów projektuje się z myślą o responsywności (zapewnia to prawidłowe wyświetlanie strony na różnych urządzeniach).

Jeżeli natomiast zależy Ci na serwisie, w obrębie którego nie będziesz musiał wprowadzać generalnych zmian po kilku miesiącach od utworzenia, powinieneś postawić na gotowe strony internetowe (np. przygotowywane w kreatorach).

Gotowe strony internetowe dla początkujących – dlaczego warto?

Tego typu rozwiązania są bardzo poręczne – cały proces stworzenia witryny zajmuje nie więcej niż 60 sekund. Przedstawiony wynik dotyczy kreatora stron www _Now. W innych narzędziach (np. GoDaddy, WIX) czas wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. 

Co ciekawe, strony z kreatorów wyróżnia bardzo wysoka wydajność, często zdecydowanie bardziej satysfakcjonująca użytkownika niż w przypadku witryn opartych na klasycznych CMSach (jak WordPress lub Joomla), które są zrobione nieumiejętnie (np. samodzielnie lub przez tanich deweloperów).

Interesuje Cię hosting WordPress? Sprawdź ofertę cyber_Folks!

Dużym plusem, jakie niosą za sobą gotowe strony internetowe jest optymalizacja SEO (ang. Search Engine Optimization) oraz UX (ang. User Experience). W konsekwencji od razu po utworzeniu projektu, będziesz widoczny w wynikach organicznych, co przełoży się w perspektywie długofalowej na dodatkowych klientów z Google (oraz innych wyszukiwarek, np. Bing, Yahoo!, DuckDuckGo), a także na popularność Twojej oferty online.

Szablony stron internetowych oferowane przez kreatory

Szablony stron internetowych, które można utworzyć z pomocą kreatorów gotowych witryn cechuje najwyższa jakość. Najważniejsze jest natomiast, żebyś poprawnie przeszedł przez cały proces tworzenia takiej witryny (w tym briefowania projektu dla AI). Jest on bardzo podobny w przypadku każdego narzędzia.

Jako przykład zaprezentuję kreator stron _Now

W celu utworzenia strony w naszym kreatorze:

KROK 1:

Wejdź na www.cyberfolks.pl/now/ i kliknij Zaczynamy.

Tworzenie gotowej strony internetowej w _Now

Tworzenie gotowej strony internetowej w generatorze stron www _Now

KROK 2:

Wybierz opcję Tworzę nową stronę (możesz też przenieść istniejącą witrynę).

Wybór pomiędzy kreatorem a migracją w kreatorze _Now

Wybór pomiędzy kreatorem a migracją w kreatorze _Now

KROK 3:

Przedstaw, czym zajmuje się Twoja firma (zaznacz konkretne sekcje lub wpisz samodzielnie).

Wybór kategorii działalności – kreator _Now w praktyce

Wybór kategorii działalności – kreator _Now w praktyce

KROK 4:

Określ, które słowa najlepiej pasują do Twojego biznesu (a dodatkowo dopisz własne, jeśli chcesz) i kliknij Dalej.

Określenie fraz kluczowych pasujących do biznesu

Określenie fraz kluczowych pasujących do biznesu

KROK 5:

Wybierz nazwę swojej firmy (lub pomiń ten krok, aby otrzymać spersonalizowaną propozycję od cyber_Folks).

Zlecenie utworzenia nazwy firmy dla kreatora _Now

Zlecenie utworzenia nazwy firmy dla kreatora _Now.

KROK 6:

Zaakceptuj regulamin i wpisz adres e-mail w celu otrzymania linku do strony.

Akceptacja regulaminu kreatora _Now

Akceptacja regulaminu kreatora _Now

KROK 7:

Zaczekaj na utworzenie pełnoprawnej witryny internetowej przez kreator stron www _Now (cały proces trwa kilkanaście sekund).

Rekomendowane szablony stron internetowych w kreatorze _Now

Rekomendowane szablony stron internetowych w kreatorze _Now

Szablon strony internetowej w kreatorze _Now – jak to wygląda w praktyce?

Szablony strony WWW w kreatorze stron _Now możesz zmieniać dowolną liczbę razy. Każdy z nich jest unikalny i zawiera m.in.:

 • czytelne, sprawdzone układy treści;
 • responsywne rozwiązania dopasowane zarówno do desktopów, jak i urządzeń mobilnych (np. smartfony, tablety, najnowsze smartwatche);
 • zdjęcia i teksty powiązane z Twoją branżą;
 • mapę z danymi kontaktowymi (44% odwiedzających wychodzi z firmowej witryny, jeśli informacje kontaktowe są niedostępne);
 • wstępnie przygotowany blog.

Jeżeli dane rozwiązanie oferowane przez nasz kreator stron nie spodobało się komuś z Twojego zespołu, możesz je zmienić w ciągu kilku sekund. W tym celu kliknij Dostosuj szablon.

Dostosowanie szablonu strony internetowej w _Now

Dostosowanie szablonu strony internetowej w _Now

Po dostosowaniu kreatora do swoich potrzeb z pewnością zauważysz potencjał do dalszych działań. W tym celu kliknij Edytuj stronę i wprowadź niezbędne poprawki (np. w zakresie zmiany treści lub przestawienia konkretnych elementów z pomocą edytora drag-and-drop).

Szablon strony internetowej gotowy do edycji

Szablon strony internetowej gotowy do edycji

Jakościowe i wydajne strony internetowe – szablony z kreatora _Now do utworzenia w 60 sekund!

Gotowe strony internetowe z naszego kreatora _Now utworzysz w 60 sekund. Będą one wyjątkowo wydajne – szybsze, niż CMS WordPress (na którym bazuje 43.1% wszystkich stron WWW) oraz flagowe rozwiązania zagraniczne, takie jak GoDaddy, WIX oraz Squarespace.

Zobacz poniższą tabelkę, aby dowiedzieć się, jak kreator stron _Now radzi sobie z konkurencją pod kątem wydajności (czas ładowania) oraz wyników page speed score w popularnych narzędziach (np. Google PageSpeed Insights lub GTMetrix):

KreatorPage Speed ScoreCzas ładowania
_Now8683 ms
Godaddy86541 ms
WordPress811.92 s
WIX42955 ms
Squarespace522.08 s
porównanie wybranych kreatorów pod kątem wydajności

Jeśli nie masz czasu, odpowiednich umiejętności i wiedzy – warto skorzystać z gotowych rozwiązań, a _Now pozwala na personalizację, będąc również w duchu SXO. Biorąc pod uwagę gwarantowaną wydajność oraz optymalizację SXO (ang. Search Experience Optimization = SEO + UX), to rozwiązanie, warte przetestowania.

Pierwszy miesiąc z kreatorem _Now okazuje się całkowicie darmowy – działanie witryny możesz przetestować bez ponoszenia kosztów. Ceny za kolejne miesiące zaczynają się już od 29 zł netto miesięcznie.

Cennik kreatora _Now

Cennik kreatora _Now

Aby jeszcze bardziej poznać generator stron _Now przed rozpoczęciem tworzenia strony WWW, sprawdź nasz filmik YouTube obrazujący przygotowanie witryny w 60 sekund z pomocą AI.

Szablon strony internetowej od podstaw czy gotowe rozwiązanie dla Twojej witryny? Porównanie

KryteriumTworzenie strony od podstawGotowe szablony z kreatorów
Czas realizacjiTworzenie strony od podstaw wymaga znacznie więcej czasu, często kilku tygodni, zależnie od złożoności projektu.Użycie gotowego szablonu zdecydowanie skraca czas potrzebny na uruchomienie strony – już od 60 sekund (korzystając z kreatora _Now).
KosztyZnacznie wyższe, zwłaszcza pod kątem konieczności zatrudnienia programistów i designerów.Niższe, jako że opłata za korzystanie z kreatora i jego szablonów jest przewidywalna i mniejsza niż koszty indywidualnego projektu (kreator _Now udostępnia pakiety już od 29 zł netto miesięcznie).
Wymagana wiedza technicznaWysoka – wymaga znajomości języków programowania, zasad UX/UI, optymalizacji SEO itp.Minimalna – kreatory stron oferują intuicyjne interfejsy użytkownika
i przewodniki, ułatwiające tworzenie profesjonalnie wyglądających stron bez specjalistycznej wiedzy (w przypadku kreatora _Now za wszystko odpowiada sztuczna inteligencja).
Elastyczność i dostosowaniePełna kontrola nad wyglądem
i funkcjonalnością strony, umożliwiająca stworzenie unikalnego projektu.
Pewne ograniczenia
w dostosowywaniu, jednak nowoczesne kreatory oferują szeroki wybór szablonów i modułów, pozwalających na dużą personalizację z pomocą AI.
Wsparcie i aktualizacjeOdpowiadasz za aktualizacje
i bezpieczeństwo strony (wymaga to ciągłej uwagi).
Kreatory stron często oferują automatyczne aktualizacje i wsparcie techniczne, zdejmując ten ciężar
z użytkowników.
SEO i optymalizacjaPełna kontrola nad optymalizacją SEO, jednak wymagająca zaawansowanej wiedzy i ciągłej pracy.Wiele kreatorów stron oferuje wbudowane narzędzia do optymalizacji SEO, ułatwiające pozycjonowanie strony
w wyszukiwarkach.
Szybkość ładowania stronyZależy od optymalizacji; niestandardowe rozwiązania mogą być szybsze, ale tylko przy prawidłowej implementacji.Szablony są zazwyczaj zoptymalizowane pod kątem szybkości, dzięki czemu strony ładują się bardzo szybko, nawet w ciągu 83 ms, czyli mniej niż sekundę (wpływa to korzystnie doświadczenie użytkownika i SEO).
Gotowy szablon vs. szablon od podstaw

Podsumowanie

Szablon strony internetowej to jeden z najważniejszych elementów całej witryny – łącznie z treściami. Aby ułatwić sobie zadanie utworzenia pełnoprawnego serwisu, zdecyduj się na gotowe strony internetowe z rekomendowanych kreatorów (np. kreator _Now). Dzięki temu zaoszczędzisz czas (kreatory pozwalają stworzyć stronę w 60 sekund) oraz pieniądze (_Now oferuje pierwszy miesiąc gratis, a ceny za kolejne miesiące rozpoczynają się od 29 zł netto).

Szablon strony internetowej – FAQ

Szablon strony internetowej definiuje strukturę i układ elementów, oferując gotowy do użycia szkielet, który można wypełnić treścią. Motyw, z kolei, dotyczy głównie stylu wizualnego witryny, obejmując kolorystykę, typografię i inne elementy projektu graficznego. Szablon zapewnia tzw. fundament, na którym motyw nakłada wizualne cechy, tworząc spójny obraz strony.

Proces aktualizacji zależy od platformy, na której działa strona. Większość systemów zarządzania treścią (CMS) oraz kreatorów oferuje łatwy w obsłudze interfejs do aktualizacji szablonów. Jednym z najbardziej intuicyjnych kreatorów stron pozwalających na swobodne edytowanie jest kreator _Now od cyber_Folks.

>
Dominik Bigosiński
Copywriter z doświadczeniem międzynarodowym z zamiłowaniem do digital marketingu. Jego treści czytają community w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Były sędzia i trener piłki nożnej.

2 odpowiedzi do "Szablon strony internetowej – czym jest? Zmień wygląd swojej witryny!"

 1. agrodane pisze:

  Na pewno warto szukać inspiracji u konkurencji 🙂 Zawsze warto być o ten jeden krok z przodu 😉

 2. Moto Trasa pisze:

  Ja porównuję nie z bezpośrednią konkurencją.
  Np layout można wziąć od aplikacji które wykładają na designerów grube dziesiątki tysięcy. Nie trzeba wymyślać koła na nowo, spójrz co robi Spotify, Netflix lub chociażby audioteka i masz wzór na mobile friendly stronę z UX level master 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?