Czy wiesz, że aż 75% wiarygodności witryn w Internecie uzależniamy od designu?
W konsekwencji wybór właściwego kreatora stron, biorąc pod uwagę odpowiednie kryteria selekcji, powinien być jednym z pierwszych kroków w Twojej biznesowej przygodzie online. Jeżeli zastanawiasz się, jaki kreator strony wybrać w 2024 roku, ten artykuł jest dla Ciebie!

Dzisiejszy wpis przygotowaliśmy z myślą o:

 • osobach rozpoczynających przygodę z biznesem w sektorze usługowym;
 • przedsiębiorcach chcących odświeżyć wizerunek swojej firmy poprzez nową stronę internetową;
 • organizacjach non-profit potrzebujących efektywnego sposobu na prezentację swojej misji i projektów;
 • blogerach i twórcach treści pragnących zaistnieć w Internecie z atrakcyjnie wyglądającą stroną WWW;
 • edukatorach i nauczycielach poszukujących platformy do publikacji materiałów edukacyjnych lub kursów online;
 • startupach poszukujących szybkiego i skutecznego sposobu na zaprezentowanie swojego pomysłu szerszemu audytorium.

Jakie kryteria mają znaczenie przy wyborze kreatora stron WWW?

No dobrze, ale zacznijmy od początku. Jak wybrać kreator? Na jakie parametry powinieneś zwrócić uwagę? W jaki sposób je porównywać, aby wybrać ten, który najtrafniej odpowie na potrzeby biznesu? Tymi kryteriami są m.in.:

 • wydajność strony,
 • czas potrzebny na wdrożenie,
 • wiedza niezbędna do stworzenia witryny,
 • łatwość obsługi,
 • dostępność wsparcia technicznego,
 • elastyczność w dostosowywaniu szablonów,
 • szeroki wybór funkcjonalności.

Poniżej przedstawiamy szczegóły na temat aspektów pomocnych w selekcji kreatora stron.

1. Wydajność strony

Statystyki Tooltester z 2023 roku podają, że przeciętny czas ładowania stron internetowych wynosi 2.5 sekundy na komputerach i laptopach (tzw. desktopach) oraz 8.6 sekundy na urządzeniach mobilnych (np. smartfony, tablety lub smartwatche).

W poniższej tabelce przedstawiamy, jak wygląda page speed (jeden z ponad 200 czynników rankingowych) w przypadku wydajności kreatorów, które będziemy dzisiaj testować. Weźmiemy także pod uwagę ogólny czas ładowania.

Kreator stronCzas ładowania (ms)Page Speed Score
_NOW8386
WIX95542
Squarespace208052
GoDaddy54186
Tabelka przedstawiająca czas ładowania (ms) oraz page speed score stron internetowych utworzonych w poszczególnych kreatorach

Najlepiej pod kątem wydajności wypada kreator _Now. Na drugim i trzecim miejscu plasują się kolejno: GoDaddy oraz WIX. Najgorzej z naszego zestawienia wypada Squarespace z wynikiem ładowania powyżej 2 sekund (page speed score na poziomie 52).

2. Czas potrzebny na wdrożenie

Wybierając kreator stron, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na aspekt czasowy. Im szybciej utworzysz swoją witrynę, tym szybciej zaczniesz skalować zarobki poprzez maksymalizację widoczności oferty, np. przy pomocy SEO.

Dla przykładu, kreator stron _Now umożliwia stworzenie serwisu WWW w ciągu 60 sekund.

W przypadku WIX, GoDaddy czy też Squarespace, cały proces trwa ok. 60 minut. Różnica polega na tym, że kreator _Now bazuje na sztucznej inteligencji.

Poniżej znajdziesz poradnik wideo umożliwiający wygenerowanie strony internetowej z _Now w 60 sekund:

3. Wiedza niezbędna do stworzenia witryny

Kreatory stron internetowych nie wymagają z reguły zaawansowanej wiedzy do stworzenia witryny. Największą intuicyjnością w procesie kompleksowej implementacji dla początkujących wyróżniają się kolejno:

 • _Now – ze względu na duży poziom pomocy AI (większy niż w przypadku WIX, Squarespace oraz GoDaddy);
 • WIX – zawiera wyjątkowo intuicyjny interfejs i wyłącznie niezbędne funkcjonalności, które jednak nie ograniczają twórców;
 • Squarespace – cały proces przygotowania strony jest bardzo prosty, natomiast wynika to z racji mniejszej dostępności funkcji niż w innych kreatorach;
 • GoDaddy – kreator ten cechują nieskomplikowane etapy wdrażania zajmujące do 15-20 minut, nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały przyjemności korzystać z takich rozwiązań.

4. Łatwość obsługi

Dostępność intuicyjnego interfejsu użytkownika umożliwia szybkie przyswajanie wiedzy o narzędziu, bez konieczności wielogodzinnego (lub nawet wielodniowego) procesu nauki. Co więcej, zminimalizowanie czasu potrzebnego na opanowanie podstawowych funkcji przekłada się na większą efektywność pracy.

W kreatorze stron _Now przez cały proces stworzenia własnej strony internetowej przeprowadzi Cię sztuczna inteligencja, a własną stronę otrzymasz w zaledwie minutę!

5. Dostępność wsparcia technicznego

Dostęp do wsparcia technicznego i edukacyjnych zasobów pozwala na szybkie rozwiązywanie ewentualnych problemów oraz podnoszenie kompetencji w zakresie obsługi kreatora. Możliwość konsultacji z ekspertami i korzystanie z poradników zdecydowanie wpływają na efektywność i komfort pracy.

6. Elastyczność w dostosowywaniu szablonów

Elastyczność w dostosowywaniu szablonów pozwala na modyfikację wyglądu strony zgodnie z własnymi preferencjami i specyfiką branży. Możliwość personalizacji jest niezbędna do wyróżnienia się na tle konkurencji.

7. Szeroki wybór funkcjonalności

Szeroki wybór funkcjonalności ułatwia implementację wartościowych pod kątem konwersji elementów na stronie, np. formularze kontaktowe, fotografie przedstawiające usługi lub produkty czy też newsletter. Różnorodność dostępnych opcji pozwala na stworzenie kompleksowej i atrakcyjnej witryny dla potencjalnych klientów.

Polecany wpis: Kreator stron internetowych – czy polecam go małym firmom?

Jaki jest najlepszy kreator stron w 2024 roku? – TOP 4

Najlepsze kreatory stron w 2024 roku:

1. _Now – kreator stron WWW gwarantujący najwyższą wydajność i najszybsze wdrożenie (w 60 sekund)

Kreator stron _Now pozwala utworzyć stronę Internetową w 60 sekund. Nie ma tutaj mowy o godzinach, dniach czy tygodniach pracy. Tradycyjne kreatory stron WWW przyzwyczaiły nas do tego, że utworzenie kompleksowego serwisu to proces wymagający minimum 60 minut.

Skąd wynika tak duża różnica pomiędzy kreatorem _Now a innymi rozwiązaniami? Większością zajmuje się… sztuczna inteligencja pozwalająca zaoszczędzić ponad 55 minut! Brzmi zbyt idealnie? Sprawdźmy więc cały proces od wejścia na stronę naszego kreatora, aż po odbiór gotowej wizytówki firmy!

Kreator stron _Now – jak stworzyć stronę internetową w 90 sekund?

W pierwszej kolejności wejdź na stronę kreatora _NOW i wybierz opcję Kreator (możesz również skorzystać z bezproblemowej migracji domeny).

stwórz stronę z _Now

Kolejne kroki polegają wyłącznie na tzw. zbriefowaniu strony z pomocą AI. Proces wygląda następująco:

 • KROK 1: Określenie, czym zajmuje się Twoja firma.
proces tworzenia strony w kreatorze _Now
 • KROK 2: Wybór haseł pasujących do Twojej organizacji. Gdy to zrobisz, kliknij przycisk Dalej.
proces tworzenia strony - kreator _NOW

KROK 3: Podanie nazwy firmy (lub pominięcie tego etapu, aby otrzymać spersonalizowaną propozycję nazwy organizacji wygenerowaną przez sztuczną inteligencję).

proces tworzenia strony - kreator _NOW

KROK 4: Podanie adresu e-mail w celu uzyskania linku do wygenerowanej strony WWW i zaczekanie na wygenerowanie witryny w systemie kreatora _Now.

Proces tworzenia strony internetowej - kreator _NOW

Przykładowa strona internetowa wygenerowana w kreatorze _Now:

Zalety _Now:

 • Gotowe szablony, teksty i zdjęcia związane z branżą na start
  Dzięki temu Twoi klienci będą mogli zapoznać się z kompleksową wersją witryny po kilku minutach od jej utworzenia;

 • Wstępnie przygotowany oraz zoptymalizowany blog
  Jest to doskonały punkt wyjścia w kontekście działań content marketingowych;

 • Mobilna optymalizacja
  Kreator _Now automatycznie dostosowuje strony internetowe zarówno do ekranów komputerów i laptopów, ale także do smartfonów, tabletów, a nawet najnowszych smartwatchy. Według badań Compile z 2023 roku, aż 54,4% ruchu globalnego w Internecie pochodzi z urządzeń mobilnych;

 • Czytelny układ strony
  Witryny w _Now są tworzone w taki sposób, aby ścieżka konwersji była jak najbardziej intuicyjna i satysfakcjonująca dla potencjalnych klientów. W konsekwencji obecność odbiorców w Twoim serwisie sprawi, że współczynnik konwersji zdecydowanie się zwiększy, a wskaźnik odrzuceń (tzw. bounce rate) ulegnie zmniejszeniu;

 • Brak konieczności zakupu hostingu
  Użytkownicy _Now nie muszą martwić się hostingiem. Wystarczy zalogować się do kreatora stron i wygenerować serwis w 90 sekund. Hosting jest częścią kreatora;

 • Możliwość utworzenia pełnoprawnej strony internetowej zoptymalizowanej pod SEO w ciągu kilku minut
  Po krótkiej chwili „briefowania” witryny dla AI, otrzymasz gotowy serwis WWW, za pośrednictwem którego potencjalni kontrahenci będą mogli zapoznać się z Twoją ofertą i podjąć świadomą decyzję o współpracy. Co wiecej, jeżeli będziesz chciał dodatkowo skonfigurować swoją witrynę, skorzystasz z edytora typu „drag-and-drop” (niezbędny wyłącznie do bardziej szczegółowych zmian).

Cennik _Now

Z kreatora możesz korzystać zupełnie bezpłatnie przez cały pierwszy miesiąc, a następnie wybierasz odpowiedni dla siebie plan taryfowy.

 • now_IN! – 29 zł miesięcznie;
 • now_UP! – 49 zł miesięcznie;
 • now_GO! – 99 zł miesięcznie;
 • now_Fly! – 149 zł miesięcznie

W cenie otrzymujesz:

 • kreację lub import strony,
 • wygenerowane treści i zdjęcia,
 • uruchomienie strony,
 • utrzymanie strony na serwerze,
 • instalację i utrzymanie certyfikatu SSL

2. WIX – najpopularniejszy kreator stron WWW

Zastanawiając się nad wyborem najlepszego kreatora stron internetowych w 2024 roku, warto rozważyć WIX. Jest to rozwiązanie uznawane za jedno z czołowych na rynku ze względu bogatych opcji personalizacji, popularności (2.6% wszystkich witryn opiera się właśnie o wymienioną platformę) oraz atrakcyjnych cen w stosunku do zawartości pakietów (aczkolwiek nie najniższych).

Zalety WIX:

 • szerokie możliwości personalizacji – umożliwiające stworzenie dokładnie takiej witryny, jakiej potrzebujesz (wszystko za sprawą elastycznych opcji dostosowywania);

 • atrakcyjne szablony – setki profesjonalnie zaprojektowanych wzorów, sprawiają, że strony z kreatora WIX wyróżniają się na tle konkurencji;

 • zabezpieczenie darmowym certyfikatem SSL (Wix SSL) – zapewniające Twojej stronie bezpieczeństwo i ochronę danych (nieodzowny element każdej profesjonalnej witryny).

Cennik WIX:

 • Light – 44 zł miesięcznie;
 • Core – 88 zł miesięcznie;
 • Business – 136 zł miesięcznie;
 • Business Elite – 680 zł miesięcznie.

3. Squarespace – idealny kreator stron do utworzenia portfolio dla grafików, fotografów i artystów

Squarespace jest platformą, która świetnie sprawdzi się przy tworzeniu portfolio dla osób kreatywnych (np. grafików, fotografów oraz artystów). To jeden z nielicznych kreatorów stron WWW gwarantujących najwyższą estetykę witryn oraz profesjonalną optymalizację SEO, nie wymagając jakichkolwiek umiejętności technicznych.

Zalety Squarespace:

 • Brak konieczności kodowania – edytor typu przeciągnij i upuść (drag & drop) ułatwia projektowanie strony, eliminując potrzebę posiadania wiedzy programistycznej. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które stawiają na swoją kreatywność, bez zagłębiania się w techniczne aspekty tworzenia stron internetowych;

 • Całodobowy support (24/7) – zapewniający pomoc na każdym etapie tworzenia i zarządzania stroną. Niezależnie od pory dnia czy nocy, możesz liczyć na wsparcie, które pomoże rozwiązać każdy problem;

 • Możliwość eksportu i importu danych – opcja umożliwiająca łatwą migrację treści z innych platform lub do nich (niezwykle przydatna przy aktualizacji portfolio lub zmianie dostawcy usług hostingowych).

Cennik Squarespace:

 • Personal – 69 zł miesięcznie;
 • Business – 99 zł miesięcznie;
 • Commerce (Basic) – 114 zł miesięcznie;
 • Commerce (Advanced) – 204 zł miesięcznie.

4. GoDaddy – kreator stron WWW z darmowym planem i intuicyjnymi funkcjonalnościami dla początkujących

GoDaddy to kreator stron internetowych cieszący się uznaniem wśród osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z biznesem. Darmowy plan oraz intuicyjne funkcjonalności stanowią w tym przypadku doskonały punkt wyjścia dla początkujących.

Zalety GoDaddy:

 • Łatwość użycia – oferuje prosty w obsłudze interfejs, pozwalający na szybkie budowanie strony. Warto jednak mieć na uwadze, że łatwość ta idzie w parze z pewnymi ograniczeniami, m.in. brak możliwości dodawania indywidualnych elementów (istotny aspekt przy bardziej zaawansowanych projektach);

 • Wiele narzędzi biznesowych – dostarcza szeroką gamę narzędzi wspierających działalność biznesową, w tym systemy do rezerwowania spotkań, narzędzia do e-mail marketingu oraz zarządzania mediami społecznościowymi. Wymienione funkcjonalności umożliwiają efektywne prowadzenie i promowanie Twojej działalności w Internecie;

 • Bardzo atrakcyjne ceny – ze względu na plany cenowe zaczynające się już od 30 zł miesięcznie, GoDaddy jest rozwiązaniem dostępnym dla szerokiego grona użytkowników, niezależnie od budżetu na stronę internetową.

Cennik GoDaddy:

 • Podstawowy – 6,76 € miesięcznie (ok. 30 zł miesięcznie);
 • Standard – 10,45 € miesięcznie (ok. 45 zł miesięcznie);
 • Premium – 14,75 € miesięcznie (ok. 65 zł miesięcznie).

Jaki kreator strony wybrać w 2024 roku? Podsumowanie

Biorąc pod uwagę dzisiejszy ranking kreatorów stron internetowych w 2024 roku, rekomendujemy zdecydować się na kreator _Now, który jest najbardziej wydajny. Czas ładowania serwisów utworzonych z jego pomocą wynosi jedynie 83 ms. Stanowi to znaczącą przewagę nad WIX (541 ms), GoDaddy (955 ms) oraz Squarespace (2080 ms).

Warto również wspomnieć, iż _Now pozwala na stworzenie kompleksowej witryny zgodnie z zasadami mobile-first SEO w ciągu 90 sekund ze względu na znaczną pomoc AI (sztucznej inteligencji). Kompleksowość oznacza m.in.:

 • optymalizację SEO (ang. Search Engine Optimization);
 • dodanie branżowych zdjęć;
 • utworzenie unikalnych, jakościowych treści;
 • przygotowanie bloga ze wstępnie utworzonymi wpisami;
 • implementacja danych kontaktowych i lokalnej mapy ułatwiającej dotarcie do firmy;
 • wdrożenie czytelnych szablonów na wszystkie podstrony.

Inne kreatory stron wymagają minimum kilkudziesięciu minut pracy z edytorem typu przeciągnij i upuść (drag & drop editor). Jako drugi pod kątem sprawności implementacji wypada GoDaddy – po testach stwierdzamy, że cały proces przygotowania serwisu powinien zająć nie więcej niż 15 minut.

Jeżeli nie wiesz, jaki kreator strony wybrać w 2024 roku, przetestuj następujące rozwiązania:

 • _Now,
 • WIX,
 • GoDaddy,
 • Squarespace.

Wybierając _Now, możesz testować nasze rozwiązanie przez okres 7 dni zupełnie bezpłatnie.

Źródło:
wix.pl
webfx.com
tooltester.com
backlinko.com
w3techs.com
compile.blog
squarespace.com
godaddy.com
developers.google.com

Kreatory stron internetowych 2024 – FAQ

Kreatory stron internetowych są narzędziami online bazującymi na modelu SaaS (ang. Software as a Service). Odpowiadają za upraszczanie procesu tworzenia witryn bez potrzeby posiadania zaawansowanej wiedzy programistycznej. Umożliwiają szybkie projektowanie stron WWW, wykorzystując profesjonalne szablony, pomoc AI oraz interfejs typu przeciągnij i upuść (drag & drop editor).

Spośród najlepszych kreatorów stron internetowych w 2024 roku wyróżniamy przede wszystkim kreator _Now ceniony za wydajność projektów oraz możliwość utworzenia strony w 90 sekund. Właściciele małych biznesów również chętnie decydują się na estetyczne rozwiązania WIX (opcja dodatkowo dla sektora e-commerce) oraz GoDaddy (kreator dedykowany typowo dla początkujących ze względu na niskie ceny). Warto również wziąć pod uwagę Squarespace sprawdzający się w przypadku średnich przedsiębiorstw stawiających na jakościowy design

Kreatory stron internetowych są zazwyczaj dedykowane dla mikro-, małych- oraz średnich przedsiębiorstw ze względu na wiele gotowych rozwiązań i niskie ceny. Właściciele tzw. korporacji powinni zdecydować się raczej na stworzenie strony „od zera” w modelu Open Source.

Wykorzystanie kreatorów stron WWW znacząco skraca czas potrzebny na stworzenie witryny, redukując jednocześnie koszty związane z zatrudnieniem programistów. Przykładowo, decydując się na kreator _Now, przygotowanie kompleksowego projektu i jego wdrożenie zajmuje jedynie 90 sekund. Co ciekawe, narzędzia tego typu oferują bardzo intuicyjne środowiska projektowe, eliminujące bariery technologiczne, umożliwiając indywidualnym klientom samodzielną realizację wizji swojej strony.

>
Dominik Bigosiński
Copywriter z doświadczeniem międzynarodowym z zamiłowaniem do digital marketingu. Jego treści czytają community w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Były sędzia i trener piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?