Rynek kosmetyczny w Polsce osiągnął wartość ponad 31 mld zł w 2023 roku. Dalszy wzrost szacuje się na 3-5% rok do roku. Co więcej, na podstawie badań Brandly360 opublikowanych przez Roberta Walkowskiego, możemy odnotować również zwiększone zaangażowanie mężczyzn w korzystanie z usług beauty oraz zakup kosmetyków. Odzwierciedla to wzrost świadomości pielęgnacyjnej i estetycznej społeczeństwa.

Analizując aktualne standardy sektora beauty, możemy śmiało wywnioskować, że omawiana branża okazuje się jedną z najbardziej opłacalnych pod kątem reklamy w internecie – popyt jest ogromny, a firm reklamujących się świadomie – mniej, niż myślisz.

Jeśli borykasz się z problemem braku klientek lub klientów, sprawdź, co powinna zawierać strona internetowa salonu beauty. Dzięki temu będziesz mógł w łatwy sposób zoptymalizować witrynę oraz rozpocząć wdrażanie właściwych rozwiązań promocyjnych, które przełożą się na wyskalowanie Twojego biznesu online.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • dlaczego wizytówka Google Moja Firma to za mało?
 • jakie elementy powinna zawierać strona internetowa salonu beauty?
 • czy social media zastąpią stronę internetową?

Dlaczego wizytówka Google Moja Firma nie jest wystarczająca w branży beauty?

Wizytówka Google Moja Firma (GMF) stanowi część prezentacji marki – nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Powinieneś jednak traktować GMF jako dodatek do lokalnej widoczności swojego biznesu. Wynika to z prostego powodu; jako właściciel lub właścicielka salonu beauty potrzebujesz regularnie nawiązywać bliskie relacje z klientami.

Potrzeba tu czegoś więcej niż tylko informowania użytkowników o aktualnościach za pomocą wizytówki Google Moja Firma.

Musisz przedstawić pełny obraz swojej firmy – od jej kompleksowego opisu i historii marki, aż po doskonale zorganizowaną ofertę oraz bloga zoptymalizowanego zgodnie z najnowszymi standardami SEO (ang. Search Engine Optimization).

Odpowiedzmy sobie zatem na kluczowe pytanie w tym artykule.

Jakie elementy powinna zawierać strona internetowa salonu beauty? 10 kluczowych aspektów!

Co powinna zawierać strona internetowa salonu beauty?

1. Łatwy dostęp do danych kontaktowych salonu

Klienci cenią sobie możliwość szybkiego znalezienia numeru telefonu, adresu e-mail czy formularza kontaktowego. Im łatwiejszy jest dostęp do tych informacji, tym bardziej prawdopodobne, że skontaktują się z salonem w sprawie umówienia wizyty lub zapytania o usługi.

Dane kontaktowe powinieneś umieścić w widocznym miejscu – najlepiej na górze strony lub w stopce.

Dobrą praktyką jest również dodanie interaktywnej mapy z lokalizacją salonu oraz formularza kontaktowego.

Mapa z lokalizacją salonu wraz z formularzem kontaktowym.

Mapa z lokalizacją salonu wraz z formularzem kontaktowym

2. Szczegółowe opisy oferowanych usług

Za sprawą precyzyjnych i wyczerpujących opisów oferty, potencjalni klienci Twojego salonu beauty będą mogli dokładnie poznać oferowane zabiegi, ich przebieg, korzyści oraz ewentualne przeciwwskazania.

Szczegółowe informacje pomagają w budowaniu zaufania oraz podejmowaniu decyzji. To również oszczędność czasu dla Ciebie! Zamieszczając na stronie informacje o usługach, eliminujesz powtarzalne czynności – zamiast odpowiadać na powtarzalne pytania, możesz po prostu przekierować użytkownika do swojej witryny.

Rekomendujemy dodatkowo podać przybliżony czas trwania usługi oraz sugerowaną częstotliwość wizyt – wesprze to decyzje zakupowe potencjalnych interesantów.

Opisy oferowanych usług dla salonu beauty wygenerowane w całości przez sztuczną inteligencję współpracującą z kreatorem _Now.

Opisy oferowanych usług dla salonu beauty wygenerowane w całości przez sztuczną inteligencję współpracującą z kreatorem _Now

3. Czytelny i funkcjonalny układ

Estetyczny i czytelny design sprawia, że strona jest atrakcyjna wizualnie, a to zachęca do dłuższego jej przeglądania. Dzięki przejrzystemu układowi klienci mogą szybko znaleźć potrzebne informacje, takie jak oferta usług, cennik, lokalizacja czy dane kontaktowe. To oszczędza czas i zmniejsza frustrację.

 • nawigacja
  Jasne menu i dobrze rozmieszczone sekcje ułatwiają poruszanie się po stronie.

 • lepsze doświadczenie użytkownika
  Estetyczny i czytelny układ sprawia, że strona jest atrakcyjna wizualnie, to zachęca użytkowników do dalszego jej przeglądania.

 • responsywność
  Dobrze zaprojektowana strona działa płynnie na różnych urządzeniach, od komputerów po smartfony, zapewniając wygodę niezależnie od sposobu przeglądania.

Przykład responsywnej strony stworzonej przy pomocy kreatora _Now

4. Informacje o salonie

Podstrona „O nas” to jedna z najważniejszych sekcji, która może znacząco wpłynąć na decyzję potencjalnych klientów o skorzystaniu z usług Twojego salonu. To miejsce, gdzie możesz zaprezentować historię salonu, jego misję i wartości pozwalające klientom lepiej zrozumieć, kim jesteście i co Was wyróżnia.

Pokazanie zdjęć i opisów członków załogi buduje zaufanie, ponieważ klienci mogą zobaczyć, kto będzie ich obsługiwał i zapoznać się z profilem działania. Znajomość kwalifikacji i doświadczenia personelu dodatkowo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i profesjonalizmu.

5. Przejrzysty cennik

Strona internetowa salonu beauty powinna zawierać czytelny i przejrzysty cennik, aby użytkownicy mogli łatwo znaleźć informacje o kosztach poszczególnych usług.

Transparentność w tym zakresie buduje zaufanie oraz eliminuje ewentualne nieporozumienia

Cennik można podzielić na kategorie usług – ułatwi to nawigację i szybkie odnalezienie potrzebnych wątków. Dodatkowo warto zamieścić informacje o ewentualnych promocjach czy pakietach usługowych.

6. Zdjęcia wnętrza salonu wraz z przykładowymi efektami usług (przed i po)

Zdjęcia przyciągają wzrok i sprawiają, że strona jest bardziej atrakcyjna wizualnie. Wysokiej jakości fotografie mogą znacząco poprawić percepcję strony oraz samego salonu.

 • pierwsze wrażenie
  Mózg przetwarza szybciej bodźce wizualne niż tekst. Jak pokazują badania, pamiętamy 80% tego, co widzimy, a jedynie 20% tego, co czytamy, Zdjęcia przyciągają wzrok i sprawiają, że strona jest bardziej atrakcyjna wizualnie. Estetyczna prezentacja zachęca klientów do dalszego przeglądania witryny. Dodatkowo zdjęcia wnętrza salonu pomagają w kreowaniu odpowiedniej atmosfery i pokazaniu standardów higieny oraz estetyki.

 • prezentacja usług i efektów
  Dodatkowo, przykłady efektów usług „przed i po” dają klientom realne wyobrażenie o rezultatach zabiegów – zwiększa to zaufanie do kompetencji personelu. Fotografie przedstawiające wykonane fryzury, makijaże czy stylizacje paznokci działają jako portfolio, demonstrując umiejętności i kreatywność

7. Portfolio

Portfolio pozwala na prezentację pracy Twojego salonu. Pokazanie metamorfoz, w przypadku stylistów fryzur, efektów zabiegów upiększających dla kosmetyczek, czy dedykowanej pielęgnacji w przypadku kosmetologów, zwiększa:

 • Zaufanie klientów
  Potencjalni klienci, widząc rzeczywiste efekty pracy salonu, mają większe zaufanie do oferowanych usług. Widoczne rezultaty poprzednich zabiegów przekonują ich o profesjonalizmie i umiejętnościach personelu.
 • Zaangażowanie i zainteresowanie
  Przeglądając portfolio, klienci są bardziej skłonni zapoznać się z ofertą salonu. Atrakcyjne wizualnie i inspirujące zdjęcia przyciągają uwagę i zachęcają do dalszego przeglądania oferty.
 • Decyzyjność klientów
  Portfolio ułatwia klientom podejmowanie decyzji dotyczących wyboru usług. Widząc konkretne przykłady stylizacji, zabiegów i efektów, mogą lepiej zrozumieć, co oferujesz i czy Twoja oferta odpowiada na ich potrzeby.
 • Widoczność i przewaga konkurencyjna
  Profesjonalnie wykonane i starannie prezentowane portfolio pozwala salonowi wyróżnić się na tle konkurencji. Pokazanie unikalnych realizacji i wysokiej jakości usług przyciąga nowych klientów i buduje lojalność obecnych.

8. Recenzje i opinie klientów

Opinie i recenzje klientów są istotnym elementem strony internetowej salonu beauty, budującym zaufanie oraz wiarygodność. Publikując pozytywne doświadczenia dotychczasowych interesantów, pokazujesz, że oferowane usługi są cenione i skuteczne. Zadbaj o różnorodność i autentyczność, odzwierciedlając szerokie spektrum oferowanych zabiegów.

opinie dotyczące salonu beauty

Przykładowe recenzje i opinie klientów dla salonu beauty

9. Profesjonalny blog content marketingowy

Prowadzenie profesjonalnego bloga content marketingowego na stronie internetowej salonu beauty to skuteczna strategia budowania autorytetu w branży. Blog może zawierać artykuły edukacyjne na temat najnowszych trendów, poradniki dotyczące pielęgnacji oraz informacje o nowych technologiach i produktach. 

Przykładowy blog content marketingowy salonu kosmetycznego.

Przykładowy blog content marketingowy salonu kosmetycznego

Regularne publikowanie wartościowych treści przyciąga nowych użytkowników, zwiększa widoczność w wyszukiwarkach i wzmacnia więź z klientami. Co więcej, tworzenie angażujących oraz merytorycznych postów promuje wizerunek eksperta w dziedzinie urody.

10. Linki do profili salonu w mediach społecznościowych

Integracja linków do profili salonu beauty na stronie internetowej jest ważnym elementem strategii komunikacyjnej. Umożliwia klientom szybki dostęp do najnowszych aktualności, promocji oraz inspiracji związanych z oferowanymi usługami. 

Co więcej, regularna aktywność na platformach społecznościowych wzmacnia relacje z klientami i pozwala na interakcje w czasie rzeczywistym. Umieszczenie konkretnych odnośników w widocznym miejscu (np. w nagłówku lub stopce strony), zapewnia łatwość nawigacji i zwiększa zasięg salonu.

Linki umieszczone w witrynie do profili salonu w mediach społecznościowych.

Linki umieszczone w witrynie do profili salonu w mediach społecznościowych

Czy social media zastąpią stronę internetową?

Po co mieć stronę internetową, skoro mam social media? Na to pytanie odpowiedzieliśmy szczegółowo w poprzednim artykule. Przedstawiając jednak sytuację w dużym skrócie – social media mogą stanowić doskonałe uzupełnienie witryny, jednak nigdy nie powinny być tzw. fundamentem Twojego biznesu.

Już tłumaczymy dlaczego:

 • Strona internetowa eliminuje powtarzalne czynności – dostając zapytania od klientek, telefony oraz maile, właściciel traci czas na odpowiadanie. Teraz wystarczy link do strony z poprawnie opisaną ofertą.

 • Na stronie masz pełną kontrolę nad treścią – w social mediach jesteś ograniczony formatem i algorytmami platformy.

 • Personalizacja na stronie internetowej jest większa – dostosowujesz treści i wygląd witryny do swoich potrzeb. Na Facebooku możesz przypiąć jeden post, a resztę musisz szukać na tablicy;

 • Strona internetowa to Twoje własne miejsce w sieci – jesteś niezależny od zmian polityki platformy social media (daje to ogromną stabilność online);

 • SEO i pozycjonowanie – własna strona umożliwia optymalizację pod kątem wyszukiwarek, zwiększając szanse na widoczność w miejscach, w których do tej pory klienci nie mogli Cię znaleźć. Chodzi w tym przypadku o wyszukiwarkę Google stanowiącą 90,8% rynku wyszukiwarek oraz pozostałe: Bing (3,72%), YANDEX (1,58%), Yahoo! (1,19%), Baidu (0,92%) oraz DuckDuckGo (0,56%).

 • Profesjonalny wizerunek – posiadanie własnej strony internetowej buduje zaufanie i pokazuje profesjonalizm firmy.

 • Lepsza obsługa klienta – strona internetowa pozwala na zintegrowanie różnych form kontaktu (np. formularze, interaktywne chaty oraz bazy wiedzy).

 • Zbieranie danych i analiza ruchu – dzięki stronie internetowej masz dostęp do szczegółowych statystyk, które pomagają w analizie zachowań użytkowników (np. demograficznych i behawioralnych za pośrednictwem Google Analytics 4).
Istotne dane analityczne na temat Twojej strony w Google Analytics 4.

Istotne dane analityczne na temat Twojej strony w Google Analytics 4
Źródło: analytics.google.com

Reasumując, rezygnacja z social mediów oraz lokalnej widoczności w Google Moja Firma jest błędnym założeniem. Należy jednak pamiętać, aby powyższe metody reklamy online nie stanowiły głównego źródła pozyskiwania klientów.

Działanie swojego biznesu oprzyj o stronę internetową – w jej stworzeniu pomoże Ci kreator _Now. Cały proces przygotowania i uruchomienia serwisu trwa zaledwie 60 sekund, ponieważ bazuje na pomocy sztucznej inteligencji (AI).

Sprawdź, jak stworzyć stronę internetową samodzielnie w _Now:

Strona internetowa salonu beauty – FAQ

Profesjonalna strona internetowa salonu beauty wykonana z pomocą AI (w kreatorze _Now) kosztuje od 29 zł do 149 zł netto miesięcznie. Jeżeli zależy Ci na obsłudze witryny pod własną domeną, wybierz pakiet za 49 zł netto miesięcznie (539 zł netto rocznie, 1 miesiąc gratis).

Decydując się na stronę internetową salonu beauty, wybierasz widoczność we wszystkich wyszukiwarkach (w tym Google, Bing, Yahoo!, YANDEX oraz DuckDuckGo), a także stałe budowanie autorytetu w swojej dziedzinie. To także szansa na wzmocnienie zaufania potencjalnych kupujących do marki oraz zagwarantowanie swoim klientom łatwiejszego dostępu do informacji (np. kontaktowych lub związanych z Twoją ofertą i cennikiem).

>
Dominik Bigosiński
Copywriter z doświadczeniem międzynarodowym z zamiłowaniem do digital marketingu. Jego treści czytają community w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Były sędzia i trener piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?