Kamil, młody fotograf, właśnie wrócił do domu z „kartą” pełną emocji po wyjątkowej sesji fotograficznej nowożeńców. Kiedy rozsiadł się przy biurku, by przeglądać zrobione zdjęcia, dźwięk telefonu przerwał mu pracę. To był głos potencjalnego klienta, pytającego o dostępność terminów. Po rozmowie z pierwszym klientem, kolejne telefony napływały jak fale na brzeg. Nagle, między jednym a drugim rozmówcą, w jego skrzynce mailowej pojawił się również e-mail z zapytaniem o wolne terminy. Po chwili zrozumiał, że jego rozwijający się biznes wymaga więcej niż tylko umiejętności fotograficznych – potrzebna jest także obecność w internecie. W ten sposób mógłby zaoszczędzić czas, zamieszczając informacje, na które teraz musi odpowiadać. Wtedy przypomniał sobie o rozmowie z kolegą, który opowiadał o swoim sukcesie dzięki stronie internetowej.

Dzisiejszy wpis przygotowałem z myślą o:

 • przedsiębiorcach rozpoczynających swoją przygodę z biznesem online – zainteresowanych szybkim i efektywnym zaistnieniem w Internecie;
 • właścicielach małych firm poszukujących elastycznego i optymalnego pod kątem kosztów rozwiązania do budowy wizerunku swojej marki w sieci;
 • freelancerach dążących do zaprezentowania swoich usług szerszemu gronu odbiorców poprzez profesjonalnie wyglądającą witrynę;
 • blogerach i twórcach treści, którzy chcą nie tylko dzielić się swoją pasją, ale również monetyzować działania online dzięki własnej, unikalnej przestrzeni w sieci.

Kreator stron internetowych – co to jest i jak działa?

Każdego dnia tworzy się 252 tysiące stron internetowych. Większość z nich nie odnosi sukcesu online, ponieważ są nieprawidłowo zaprojektowane pod kątem aktualnych trendów SXO (SEO + UX). Chciałbyś mieć stronę internetową ale jednocześnie towarzyszą Ci obawy o sam proces. Jeśli chcesz zmaksymalizować szanse na osiągnięcie zdecydowanej przewagi konkurencyjnej w środowisku cyfrowym, a jednocześnie nie poświęcać dużo czasu na pracę, rozważ kreator stron WWW. Tego typu rozwiązania są oszczędnością finansową oraz czasową. Wyróżniają je dodatkowo liczne zalety stanowiące przewagę nad tradycyjnym projektowaniem stron internetowych.

Aby zobrazować działanie tego typu rozwiązań, posłużymy się przykładem kreatora stron _Now. Przy pomocy AI (ang. Artificial Intelligence), generuje on serwis na podstawie opisu składającego się z kilku istotnych pytań:

 • Czym zajmuje się Twoja firma?
 • Jakie hasła do niej pasują?
 • Jak nazywa się Twoja organizacja?
Kreator stron internetowych AI (narzędzie _Now)

Kreator stron internetowych AI (narzędzie _Now) – działanie

Po kliknięciu przycisku Dalej, będziesz mógł wpisać nazwę swojej firmy. Nie jest to jednak konieczne – wykorzystując opcję Pomiń, kreator stron AI zrobi to za Ciebie.

Tworzenie nazwy firmy w kreatorze AI

Tworzenie nazwy firmy w kreatorze AI

Cały proces do tego momentu nie powinien zająć więcej niż 60 sekund. Kolejnym krokiem jest zaakceptowanie regulaminu i podanie swojego adresu e-mail, aby otrzymać link do pełnej wersji serwisu WWW.

Zakończenie procesu konfiguracji witryny w kreatorze stron _Now

Zakończenie procesu konfiguracji witryny w kreatorze stron _Now

Po krótkim wczytywaniu, otrzymasz gotową stroną internetową. Możesz dowolnie ją edytować przy pomocy edytora drag and drop (przeciągnij i upuść), a także dostosować szablon automatycznie, zmieniając wybrane elementy przy pomocy AI.

Efekty wykorzystania kreatora _Now – profesjonalna strona firmowa stworzona w 60 sekund

Efekty wykorzystania kreatora _Now – profesjonalna strona firmowa stworzona w 60 sekund

Czy kreator strony internetowej gwarantuje wyższą wydajność niż WordPress?

Decydując się na stronę internetową zbudowaną na WordPressie, musisz zdawać sobie sprawę, że jej optymalizacja, dbanie o bezpieczeństwo, responsywność oraz SEO należy do Ciebie. Wymaga to zarówno wiedzy, czasu i zaangażowania. Decydują się na budowę strony z pomocą kreatora AI, otrzymujesz wszystko a pakiecie. Jeśli chcesz zmierzyć jej wydajność, możesz skorzystać np. w GTMetrix, WebPageTest czy też Google PageSpeed Insights. Jeżeli porównasz wyniki strony stworzonej przy pomocy kreatora _Now do standardowego serwisu WordPress „wyklikanego” w Elementorze (wtyczka typu drag and drop do WordPress), zobaczysz, że _Now wypada zdecydowanie lepiej.

Mogę to pokazać na prostym przykładzie. Otóż w ostatnim czasie stworzyliśmy testową stronę www.fpe.idl.pl dla firmy zajmującej się treningiem personalnym. Nie optymalizowaliśmy jej pod kątem wydajności, ponieważ zrobił to za nas kreator _Now.

Jej wynik w Google PageSpeed Insights wyniósł 97 performance na urządzeniach mobilnych oraz 99 performance na tzw. desktopach.

Wynik Google PageSpeed Insights dla witryny utworzonej w kreatorze _Now

Wynik Google PageSpeed Insights dla witryny utworzonej w kreatorze _Now

Powyższa wydajność przełożyła się na ładowanie strony _Now w ciągu 83 ms. Dla porównania: wczytanie podobnej witryny WordPress zajęło 1,92 s.

Wynik Google PageSpeed Insights dla witryny utworzonej w WordPress

Wynik Google PageSpeed Insights dla witryny utworzonej w WordPress

Budują stronę internetową na WordPressie potrzebujesz co najmniej 45-60 minut. Nie jest to jednak standard. Osoba bez zaplecza wiedzy może spędzić nawet kilkanaście (lub kilkadziesiąt godzin), aby finalnie uruchomić taką witrynę.

Strona AI z kreatora stron _Now wymaga jedynie 60 sekund zaangażowania. Jeżeli natomiast finalny projekt nie będzie spójny z Twoimi oczekiwaniami, zmienisz go w kilka sekund, wykorzystując opcję Dostosuj szablon → Zmień wszystko.

Opcja pozwalająca zmienić design strony w kilka sekund

Opcja pozwalająca zmienić design strony w kilka sekund

Kreator stron WWW – 5 zalet stanowiących przewagę nad tradycyjnym projektowaniem witryny!

Witryna utworzona przy pomocy kreatora stron WWW powstaje taniej i szybciej niż tradycyjny serwis Open Source (z otwartym kodem źródłowym) przykładowo na silniku WordPress czy też Joomla. 

To także brak zmartwień o aktualizacje oraz brak konieczności kontaktowania się z osobami odpowiedzialnymi zarządzanie ekosystemem danego rozwiązania (wszystko robią za Ciebie administratorzy _Now).

Dużym plusem jest również bardzo łatwa i intuicyjna edycja – ze stworzeniem strony AI każdy może poradzić sobie samodzielnie, nawet bez wiedzy informatycznej i doświadczenia z kreatorami stron WWW. 

Co więcej, hosting i certyfikat SSL są ulokowane w cenie miesięcznej za kreator witryny. 

Zalety stanowiące przewagę kreatorów stron WWW nad tradycyjnym projektowaniem:

1. Niska cena – opłacalność na początku i w perspektywie długofalowej

Niska cena utworzenia i utrzymania strony internetowej eliminuje konieczność zatrudniania programistów oraz projektantów, redukując początkowe inwestycje i koszty długoterminowe.

Opłata za korzystanie z wielu kreatorów zawiera hosting, certyfikat SSL oraz dostęp do wsparcia technicznego. Sprawia to, że zarządzanie witryną staje się nie tylko tańsze, ale i prostsze. Dzięki temu skupisz się na rozwijaniu własnej działalności bez zmartwień o techniczne aspekty utrzymania witryny.

Cennik kreatora stron internetowych _Now.

Cennik kreatora stron internetowych _Now

2. Szybki czas utworzenia projektu – nawet w 60 sekund z pomocą AI

Szybkość tworzenia projektu to kolejna istotna przewaga kreatorów stron WWW nad tradycyjnymi metodami. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, możliwe jest automatyczne generowanie kompletnych layoutów stron w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Z kreatorem stron www _Now stronę internetową stworzysz już w 60 sekund.

Konkurencyjne rozwiązania (np. Squarespace, WIX czy też GoDaddy) wymagają ponad kilkunastu minut, aby wstępnie przygotować witrynę. Udostępnienie jej klientom jest możliwe po około 50 minutach.

3. Brak zmartwień o aktualizacje – są wykonywane przez administratorów kreatora

Wykorzystując kreator stron WWW, nie musisz martwić się o konieczność manualnych aktualizacji oprogramowania czy zabezpieczeń, ponieważ są one implementowane automatycznie przez zespół zarządzający platformą. Odciąża to właściciela od technicznych obowiązków i pozwala skupić się na prowadzeniu działalności. 

Automatyczne aktualizacje zapewniają ciągłość działania strony oraz bezpieczeństwo danych, chroniąc przed nowymi zagrożeniami w sieci.

4. Szybka i intuicyjna edycja – przyjazne interfejsy dla osób bez doświadczenia

Kreator stron WWW oferuje również bezproblemową i intuicyjną edycję, dzięki czemu nawet osoby bez doświadczenia mogą łatwo tworzyć i modyfikować swoje witryny.

Po zalogowaniu się do kreatora stron www _Now, jesteś w stanie zmienić dowolne informacje, korzystając z edytora drag and drop. Jeżeli natomiast konkretna podstrona Twoim zdaniem powinna zostać usunięta, wystarczy, że przestawisz odpowiedni suwak.

Edycja strony w kreatorze _Now

Edycja strony w kreatorze _Now

5. Darmowy hosting i certyfikat SSL – w cenie kreatora strony internetowej

Korzystając z kreatora stron WWW, zyskujesz dostęp do darmowego hostingu i certyfikatu SSL. Wymienione elementy są już wliczone w cenę abonamentu, eliminując potrzebę poszukiwania i opłacania zewnętrznych usługodawców. 

Hosting zapewnia niezbędną infrastrukturę do przechowywania treści Twojej strony w Internecie, gwarantując jej dostępność dla użytkowników na całym świecie. Z kolei certyfikat SSL chroni przesyłane dane, zwiększając bezpieczeństwo witryny i budując zaufanie wśród odwiedzających.

Zabezpieczona strona internetowa za pośrednictwem kreatora _Now

Zabezpieczona strona internetowa za pośrednictwem kreatora _Now

Komu dedykujemy kreator stron internetowych AI?

Kreator stron internetowych AI to dobre rozwiązanie dla m.in.:

 • małych przedsiębiorców – umożliwiając szybkie stworzenie profesjonalnej witryny, która wspiera ich działalność w Internecie;
 • freelancerów – pozwalając na łatwe zaprezentowanie portfolio oraz usług potencjalnym klientom;
 • blogerów – oferując proste narzędzia do publikowania treści i zarządzania blogiem;
 • organizacji non-profit – umożliwiając skuteczną promocję ich celów i działań bez nadmiernych kosztów;
 • osób prywatnych – chcącym zaistnieć w Internecie z własną stroną, np. do celów rodzinnych czy hobbystycznych;
 • startupów – pozwalając na szybkie uruchomienie strony i rozpoczęcie skalowania biznesu;

Podsumowanie

Kreator stron WWW jest jednym z najlepszych rozwiązań do stworzenia swojej witryny internetowej. Warto jednak poświęcić więcej uwagi na to jaki kreator strony wybrać i na jakie parametry zwrócić uwagę, ponieważ na rynku znajdziesz wiele narzędzi, oferujących taką usługę.

Rozpoczynając swoją przygodę z obecnością online, rozważ kreator _Now, wyróżniający się licznymi zaletami, a mianowicie:

 • gotowe szablony i zdjęcia na start;
 • treści zoptymalizowane pod SEO (wygenerowane przy pomocy AI);
 • mapa z danymi kontaktowymi;
 • wstępnie przygotowany blog content marketingowy;
 • czytelny i responsywny układ treści na stronie.

Warto również wspomnieć o wydajności _Now. Kreator pozwala na uzyskanie wyniku ładowania stron internetowych na poziomie 83 ms (86 page speed score).

Kreatory stron www – FAQ

Kreator strony internetowej oparty na sztucznej inteligencji jest doskonałym rozwiązaniem dla osób i firm, które potrzebują szybko i bez dużych kosztów zacząć działać online. Dzięki AI, proces tworzenia serwisu jest bardziej intuicyjny i dostosowany do potrzeb użytkownika, co pozwala na łatwe projektowanie bez zaawansowanej wiedzy technicznej. Jednakże, w przypadkach wymagających szczegółowej personalizacji i zaawansowanych funkcji, tradycyjne metody mogą oferować większą elastyczność (chociaż kreator _Now jest dedykowany również dla średnich przedsiębiorstw).

Wśród darmowych kreatorów stron internetowych często rekomendowany jest _Now, dzięki swojej wszechstronności, łatwości użycia i bogatej bibliotece szablonów. Umożliwia on tworzenie responsywnych stron z intuicyjnym systemem przeciągnij i upuść, bez konieczności wykupienia hostingu, domeny i certyfikatu SSL. Wersję darmową _Now udostępniamy dla każdego pakietu przez 30 dni.

Utworzenie strony internetowej w kreatorze stron internetowych (np. _Now) jest darmowe. Jej utrzymanie po 30 bezpłatnych dniach kosztuje 29 zł netto miesięcznie w najtańszym pakiecie now_IN. Jeżeli zależy Ci na obsłudze witryny pod własną domeną i dodatkowych opcjach, powinieneś zdecydować się na now_UP za 49 zł netto miesięcznie.

>
Dominik Bigosiński
Copywriter z doświadczeniem międzynarodowym z zamiłowaniem do digital marketingu. Jego treści czytają community w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Były sędzia i trener piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?