Według statystyk My Codeless Website, aż 18 milionów stron internetowych korzysta z najprostszych kreatorów. Ich popularność nadal rośnie, ponieważ wymagają minimalnego zaangażowania w proces tworzenia oraz praktycznie zerowej wiedzy technicznej. Jednak, jaki jest najlepszy kreator stron internetowych i co warto o nim wiedzieć? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się więcej!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Czym jest kreator i jak działa?
 • Jak wybrać najlepszy kreator stron internetowych?
 • Jaki jest najlepszy kreator stron WWW?

Czym jest kreator i jak działa?

Kreator stron jest narzędziem służącym do generowania witryn internetowych bez potrzeby ręcznego pisania kodu.

Dzięki jego zastosowaniu możesz w łatwy sposób tworzyć skomplikowane elementy interfejsu bez potrzeby posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej.

Niektórzy jednak mogą nazwać kreatorem stronę WordPress (w modelu Open Source, z otwartym kodem źródłowym) utworzoną z pomocą wtyczki Elementor. Nic bardziej mylnego – wspomniany system CMS wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy technicznej oraz minimum 2-3 godzin w celu przygotowania nawet najprostszej strony WWW.

Gdy wspominamy o tzw. kreatorach mamy na myśli model SaaS – czyli serwisy abonamentowe, które są zdecydowanie prostsze w stworzeniu i obsłudze niż standardowy WordPress.

Co ciekawe, utworzenie witryny w modelu SaaS przy pomocy autorskiego kreatora _Now od cyber_Folks zajmuje jedynie 60 sekund. Dla porównania – strona WordPress to minimum 2-3 godziny pracy (ale najczęściej nawet kilka dni roboczych). 

Jeśli natomiast porównasz _Now do konkurencji typu GoDaddy, Squarespace czy też WIX, odnotujesz sporą przewagę, ponieważ standardowe kreatory wymagają minimum 45 minut pracy nad konfiguracją.

Dlaczego kreator stron _Now gwarantuje tak krótki czas przygotowania strony?

Wynika to z faktu, iż we wszystkim pomaga AI (sztuczna inteligencja), która w mgnieniu oka wytypuje kryteria, najważniejsze elementy i najlepsze wzorce w celu utworzenia idealnie dopasowanej witryny dla Twojej firmy.

Sprawdź, jak stworzyć stronę AI z pomocą naszego kreatora:

_Now wyróżnia nie tylko szybkość przygotowania całej architektury, ale także wydajność działania. Aby to zobrazować: GoDaddy ładuje się 541 ms., WIX – 955 ms., a Squarespace aż 2 008 ms. (2,08 s).

W przypadku WordPress wynik zależy od jakości optymalizacji, jednak zazwyczaj oscyluje on w granicach 1 920 ms (1,92 s).

Kreator _Now to absolutna innowacja – czas ładowania wynosi tylko 83 ms.

RozwiązanieWydajność
_Now83 ms.
GoDaddy541 ms.
WIX955 ms.
Squarespace2 008 ms (2,08 s).
Wydajność wybranych kreatorów

Jak wybrać najlepszy kreator stron internetowych? 5 aspektów!

Interesuje Cię strona salonu beauty lub firmowa witryna w innej, dowolnej branży? Świetnie się składa, ponieważ w tym przypadku kreator stron WWW będzie jednym z najlepszych rozwiązań. Z jego pomocą stronę zbudujesz błyskawicznie, oszczędzając tym samym swój czas.

Zanim jednak podejmiesz finalną decyzję, musisz rozważyć kilka istotnych aspektów, które pomogą Ci wybrać najlepszy kreator stron internetowych do podkreślenia profesjonalizmu Twojego biznesu.

1. Określ swoje wymagania projektowe

Jeśli zastanawiasz się, jaki kreator strony wybrać, w pierwszej kolejności powinieneś określić swoje wymagania projektowe. Dopiero zaczynając z biznesem, pewnie nie do końca wiesz, jakich elementów serwisu potrzebujesz, aby przyciągnąć wartościowych klientów.

Rozważ kreator AI, który będzie zawierał m.in.:

 • gotowe szablony, teksty i zdjęcia na start – pozwala to na szybkie uruchomienie strony bez konieczności tworzenia treści od zera;

 • blog wstępnie przygotowany do content marketingu – dobry kreator stron powinien oferować funkcjonalność bloga, który został już wstępnie skonfigurowany. Dzięki temu sprawnie rozpoczniesz publikowanie treści, przyciągając tym samym nowych klientów i budując swoją markę;

 • mapę z danymi kontaktowymi, ułatwiającą klientom dotarcie do siedziby organizacji – ważne jest, aby strona zawierała mapę z lokalizacją Twojego biznesu oraz danymi kontaktowymi. Ułatwia to potencjalnym interesantom znalezienie Twojej firmy i skontaktowanie się z Tobą;

 • pakiet zdjęć branżowych – kreator powinien oferować dostęp do banku zdjęć, które są odpowiednie w Twoim sektorze. Profesjonalne fotografie mogą znacząco poprawić wizualną atrakcyjność Twojej strony;

 • responsywność, czyli dopasowanie serwisu do dowolnego urządzenia stacjonarnego lub mobilnego – niezwykle istotne jest, aby Twoja witryna była responsywna, czyli wyświetlała się poprawnie zarówno na desktopach, jak i urządzeniach mobilnych (to istotne, ponieważ 58,67% całego ruchu online bazuje na smartfonach, tabletach i najnowszych smartwatchach);

 • czytelne, sprawdzone układy treści – dobrze zaprojektowane układy treści sprawiają, że strona jest przejrzysta i łatwa w nawigacji. Dzięki temu użytkownicy szybko znajdą potrzebne informacje (wpływa to pozytywnie na ich doświadczenie z Twoją stroną).
Elementy kreatora stron internetowy h

Elementy kreatora stron internetowych _Now

Kluczowa jest oczywiście wydajność, którą możesz zweryfikować z pomocą narzędzia Google PageSpeed Insights lub GTMetrix.

Dla przykładu stronę utworzoną w kreatorze _Now wyróżnia ogólny performance w zakresie 86 Page Speed Score. Wynik całościowy oznacza, że witryny pochodzące z wymienionego kreatora są lepsze niż 82% stron.

Wynik strony internetowej stworzonej w kreatorze _Now.

Wynik strony internetowej stworzonej w kreatorze _Now

Na tym etapie dowiedziałeś się, do czego powinieneś dążyć, szukając kreatora. Zanim przejdziesz dalej, powinieneś rzetelnie ocenić swoje umiejętności techniczne.

2. Oceń posiadane umiejętności techniczne

Jeżeli kiedykolwiek tworzyłeś stronę internetową (np. w CMS WordPress) i zakończyło się to sukcesem – możesz śmiało określić swoje umiejętności jako podstawowe. Dzięki temu jesteś w stanie korzystać nawet z zaawansowanych kreator witryn takich jak GoDaddy, Squarespace czy też WIX.

Mają one niestety jeden minus – strona internetowa dla firmy, której jesteś właścicielem, nie powstanie szybciej niż w 45 minut (nawet pomimo sporych umiejętności technicznych). Istnieje w tym przypadku sporo elementów do dopracowania – zaczynając od interfejsu, przez menu, aż po dodatkowe funkcjonalności (np. interaktywne formularze kontaktowe).

Własna strona internetowa w kreatorze _Now to kwestia 60 sekund. Tyle wystarczy, aby utworzyć pełnoprawną witrynę zoptymalizowaną kompleksowo pod kątem SEO (ang. Search Engine Optimization) i UX (ang. User Experience).

W konsekwencji po niecałej minucie udostępnimy Ci stronę WWW, którą będziesz mógł pokazać klientom. Będzie ona Twoją wizytówką, zawierającą portfolio wykonanych prac, cennik oraz historię Twojej marki wraz z istotnymi danymi kontaktowymi.

W celu utworzenia strony _Now wejdź w link www.cyberfolks.pl/now/, a następnie kliknij przycisk Zaczynamy.

Rozpoczęcie tworzenia witryny _Now.

Rozpoczęcie tworzenia witryny _Now
Źródło: www.cyberfolks.pl/now/

Kolejnym krokiem jest określenie, czym zajmuje się Twoja firma oraz wybór istotnych haseł, które do niej pasują.

Konfiguracja strony w _Now.

Konfiguracja strony w _Now

Po naciśnięciu przycisku Dalej wybierz nazwę swojej organizacji lub kliknij Pomiń, jeśli chcesz, żeby kreator wymyślił ją za Ciebie.

Ostatnim etapem tworzenia jest zaakceptowanie regulaminu oraz podanie adresu e-mail, na który chcesz otrzymać link do pełnej witryny WWW.

Przykładowa strona internetowa dla firmy językowej utworzona w _Now.

Przykładowa strona internetowa dla firmy językowej utworzona w _Now

3. Porównaj ceny różnych rozwiązań

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kosztuje stworzenie strony internetowej w kreatorze napędzanym AI? To zaledwie 29 zł netto miesięcznie (319 zł netto rocznie, 1 miesiąc gratis) – właśnie tyle potrzebujesz, aby rozpocząć promocję swojego biznesu online.

Jeśli natomiast zależy Ci na korzystaniu z własnej domeny oraz dodatkowych funkcjonalności kreatora (np. formularz kontaktowy z mapą), cena nieco wzrasta – do 49 zł netto miesięcznie (539 zł netto rocznie, 1 miesiąc gratis).

Decydując się z kolei na kompleksowy pakiet zawierający absolutnie wszystko – wraz z modułem blogowym i portfolio oraz nawet dziesięcioma prezentowanymi usługami (pakiet now_GO!), będziesz musiał zapłacić 99 zł netto miesięcznie (1 089 zł netto rocznie, 1 miesiąc gratis).

Jeżeli porównasz, ile kosztuje utrzymanie strony w WIX, GoDaddy czy też Squarespace, miło się zaskoczysz, ponieważ:

 • oferta WIX zaczyna się od 44 zł netto miesięcznie;
 • pakiet startowy w GoDaddy to 7 funtów, czyli 35 zł netto miesięcznie;
 • najtańsza opcja w Squarespace kosztuje 69 zł netto miesięcznie.

W konsekwencji strona AI w _Now jest nie tylko najszybsza w przygotowaniu (60 sekund) i najbardziej wydajna (83 ms. ładowania, 86 Page Speed Score), ale także najtańsza – pakiety zaczynają się od 29 zł netto miesięcznie.

Dużym plusem jest też darmowy miesiąc próbny. Aby rozpocząć przygodę z _Now, nie musisz podpinać karty kredytowej. Wystarczy, że się zalogujesz.

4. Zweryfikuj opinie użytkowników

Dzięki weryfikacji opinii użytkowników dowiesz się, czy strona internetowa na abonament to pułapka, czy może jednak Twoja szansa na zaistnienie w internecie.

Rekomenduję zweryfikować opinie w Google, na Facebookowych grupach, branżowych forach internetowych oraz na stronie twórcy danego kreatora.

Dla przykładu – rozwiązania cyber_Folks (w tym kreator _Now) mają aż 2 226 opinii z Google (łączna ocena: 4,7 gwiazdki).

Opinie użytkowników o cyber_Folks.

Opinie użytkowników o cyber_Folks
Źródło: www.cyberfolks.pl

A jeśli chodzi o opinie na temat kreatora _Now – również sprawdź opinie ekspertów. Znajdziesz je w Google oraz na naszej stronie internetowej.

Opinie o kreatorze _Now.

Opinie o kreatorze _Now
Źródło: www.cyberfolks.pl/now/

5. Sprawdź dostępność wsparcia technicznego

Ważnym elementem tego procesu jest sprawdzenie dostępności wsparcia technicznego. Nawet najbardziej intuicyjny i zaawansowany kreator może czasem sprawić trudności, dlatego ważne jest, abyś miał dostęp do szybkiej pomocy.

Wybierając kreator stron, zwróć uwagę na to, czy oferuje on wsparcie w formie, która najbardziej Ci odpowiada. Szybka i skuteczna pomoc techniczna może znacząco wpłynąć na Twoje doświadczenie z kreatorem oraz na sukces Twojej strony internetowej.

Wybierając kreator _Now wsparcie techniczne otrzymujesz od ręki. Pomoc cyber_Folks pozostaje do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Możesz się z nami skontaktować przez chat live, telefonicznie oraz mailowo.

Jaki jest najlepszy kreator stron internetowych?

Bazując na powyższych analizach, mogę śmiało stwierdzić, że najlepszy kreator stron WWW to _Now.

Cechy, które wyróżniają go spośród konkurencji:

 • kompleksowa optymalizacja SEO (razem z wstępnie przygotowanym blogiem pod kątem content marketingu);

 • niespotykana wydajność (czas ładowania każdej strony utworzonej w naszym kreatorze wynosi 83 ms – czyli 10-krotnie szybciej niż przeciętnej witryny WIX);

 • wyjątkowo krótki czas utworzenia serwisu (w ciągu 60 sekund jesteś w stanie przygotować stronę, którą natychmiast będziesz mógł udostępnić potencjalnym klientom);

 • najniższe ceny na rynku (pakiet Now_IN nie ma sobie równych, kosztując 29 zł netto miesięcznie z gratisowym miesiącem testowym bez konieczności podawania danych karty kredytowej – wystarczy tylko się zarejestrować).

Jeżeli działasz w sektorze mikro- lub małych przedsiębiorstw, wypróbuj _Now już dziś. Miesiąc próbny jest całkowicie bezpłatny – możesz w tym czasie przetestować funkcjonalności kreatora i sprawdzić, jak zareagują na Twoją stronę klienci.

Social media to nie wszystko. Są wspaniałym dodatkiem, ale podstawą reklamy w internecie jest strona internetowa, którą można łatwo pozycjonować. I takie właśnie są witryny utworzone w _Now.

Najlepszy kreator stron WWW – FAQ

Wybór na rynku jest ogromny – zaczynając od WIX, przez GoDaddy, aż po Squarespace. Jeżeli natomiast zależy Ci na kompleksowej optymalizacji SEO (wraz z blogiem), szybkim utworzeniu witryny (w ciągu 60 sekund) oraz niespotykanej wydajności (nawet 83 ms ładowania i 86 Page Speed Score), wybierz kreator _Now. To obecnie również najtańsze rozwiązanie na rynku – abonament zaczyna się od 29 zł netto miesięcznie (319 zł netto rocznie).

Najlepsze kreatory stron internetowych nie są zazwyczaj najtańsze. Każda reguła ma jednak swój wyjątek – i tak jest w przypadku _Now. To obecnie najlepszy kreator stron WWW na rynku, który ma również najtańszy abonament – pakiet początkowy _Now kosztuje 29 zł netto miesięcznie (319 zł netto rocznie). Dla porównania, korzystanie z WIX wiąże się z wydatkiem rzędu 44 zł netto miesięcznie, GoDaddy – 35 zł netto miesięcznie, a Squarespace aż 69 zł netto miesięcznie.

>
Dominik Bigosiński
Copywriter z doświadczeniem międzynarodowym z zamiłowaniem do digital marketingu. Jego treści czytają community w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Były sędzia i trener piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?