Tylko 64% mikro oraz małych przedsiębiorstw ma własną stronę internetową. Oznacza to, że wypracowanie przewagi konkurencyjnej online jest nadal w Twoim zasięgu. Wystarczy zdecydować się na wydajną witrynę zgodną ze standardami SEO (ang. Search Engine Optimization) oraz UX (ang. User Experience). Zanim jednak podejmiesz finalną decyzję, dowiedz się, w jakich działaniach może wesprzeć Cię własna strona www.

Dzisiejszy wpis przygotowałem z myślą o osobach, które:

 • rozpoczynają przygodę z biznesem i nie mają jeszcze strony WWW,
 • chcą zwiększyć rozpoznawalność swojej marki w Internecie,
 • są zainteresowane wykorzystaniem innowacji technologicznych do efektywniejszego angażowania odbiorców,
 • dążą do poprawy konkurencyjności swojej marki na rynku,
 • nie widzą efektów z posiadania obecnej strony WWW,
 • potrzebują szybko stworzyć własną stronę internetową.

Dlaczego własna strona internetowa jest fundamentem każdego biznesu? 5 kluczowych powodów!

Jakie zalety ma własna strona internetowa?

 1. Wiarygodność firmy – strona internetowa stanowi wizytówkę Twojego przedsiębiorstwa, zwiększając jego wiarygodność. Inwestycja w profesjonalnie zaprojektowaną witrynę świadczy o powadze i zaangażowaniu, budując zaufanie wśród potencjalnych klientów;

 2. Zasięg online – statystyki DataReportal podają, że dostęp do Internetu w 2024 roku ma ponad 5.35 miliarda użytkowników, którzy mogą być Twoimi potencjalnymi kupującymi;

 3. Dostępność 24/7 – własna strona internetowa pracuje na korzyść Twojej firmy przez całą dobę, umożliwiając klientom zapoznanie się z ofertą, składanie zamówień oraz kontakt w terminie dogodnym zarówno dla użytkownika, jak i właściciela serwisu;

 4. Kontakt z klientami84% klientów B2B i B2C twierdzi, że klarowna komunikacja z brandem jest kluczowym czynnikiem zaufania danej firmie. Strona WWW to bezpośredni kanał umacniający relacje i budujący lojalność.

 5. Bezproblemowa aktualizacja treści – w przeciwieństwie do tradycyjnych form reklamy, własna strona internetowa umożliwia szybkie i łatwe aktualizowanie informacji. Możesz w tym przypadku błyskawicznie informować klientów o nowych usługach, promocjach czy też zmianach w ofercie, gwarantując interesantom dostęp do najświeższych danych.
strona internetowa - statystyki

Czy własna strona WWW jest lepsza niż social media? Cała prawda!

Social media są skuteczne, jednak nie powinieneś uzależniać od nich swojego biznesu.

Jako użytkownicy nie mamy kontroli nad dostępnością mediów społecznościowych, aspektami prawnymi związanymi z danymi klientów oraz doświadczeniami internautów, które mogą być spowodowane np. przerwami w dostawie.

Wybierając własną stronę WWW, możesz w pełni kontrolować każdy aspekt wpływający na potencjalnych klientów. Mam na myśli m.in. intuicyjność ścieżki konwersji, rozmieszczenie poszczególnych elementów oraz bezpieczeństwo użytkowników.

Sprawdź, dlaczego własna strona internetowa jest lepsza niż social media?

Własna strona www vs. social media

Nieograniczona kreatywność

Własna strona WWW pozwala na nieograniczoną kreatywność w prezentowaniu swoich produktów, usług oraz koncepcji marki. Aby wyróżnić się na rynku, możesz wykorzystać różne formaty treści (np. multimedia, interaktywne elementy) w dowolnym kontekście, na najbardziej odpowiedniej powierzchni reklamowej. W przypadku mediów społecznościowych, musisz trzymać się stałych ram, które niekoniecznie będą Ci odpowiadały.

Większa kontrola nad doświadczeniami użytkowników

Własna strona internetowa Google to także szansa na zdecydowanie większą kontrolę nad doświadczeniami użytkowników. Jeżeli witryna działa zbyt wolno, możesz zlecić jej optymalizację web developerowi, uzyskując przy tym satysfakcjonujący wynik rekomendowany przez Think With Google na poziomie 1-3 sekund

Czy to możliwe w każdym przypadku?

To zależy od wykorzystanej technologii, natomiast jedno jest pewne – na działanie social mediów nie masz żadnego wpływu. Każda awaria lub spowolnienia to strata klientów, a w konsekwencji zmniejszenie rentowności Twojego biznesu.

Budowa strony nie musi być trudna

Obawiasz się, że budowa strony internetowej to wymagający i czasochłonny proces? Nie masz czasu, żeby poświęcić więcej uwagi temu zagadnieniu. Twój budżet również nie jest z gumy. Budowa strony nie musi trwać tygodniami. Rozważ stronę internetową w modelu abonamentowy. Wśród nich znajdziesz kreator stron www _Now, który uwolni zależność Twojego brandu od mediów społecznościowych. Z pomocą rozwiązania utworzysz własną stronę internetową z wynikiem szybkości na poziomie 83 ms, co daje minimum 86 page speed score w dowolnym narzędziu do mierzenia wydajności (np. Google PageSpeed Insights lub GTMetrix).

Wydajność stron internetowych bazujących na kreatorze _Now.

Wydajność stron internetowych bazujących na kreatorze _Now.
Źródło: pagespeed.web.dev

Powyższy test wykonaliśmy dla strony internetowej Force-Power-Energy utworzonej w celach weryfikacyjnych. Cały proces zajął nam 60 sekund (1 minutę).

Sztuczna inteligencja (AI) zadbała w tym przypadku o kilka fundamentalnych kwestii:

 • Szablony, teksty SEO i zdjęcia na start, czyli elementy, bez których witryna nie mogłaby istnieć;
 • Zoptymalizowany blog, usprawniający wdrożenie strategii content marketingu;
 • Mapa witryny z danymi kontaktowymi, ułatwiająca dotarcie do siedziby;
 • Responsywność, zgodnie ze standardami mobile first SEO (to bardzo ważne, ponieważ 58.67% całego ruchu w Google pochodzi ze smartfonów oraz tabletów);
 • Czytelny i intuicyjny układ treści wraz ze zoptymalizowaną ścieżką zakupową.

Kreator _Now stanowi znaczącą przewagę nad rozwiązaniami światowych liderów, takich jak WIX (955 ms), Squarespace (2080 ms) czy też GoDaddy (541 ms).

Porównywalny page speed score mają jedynie kreatory _Now oraz GoDaddy (86 page speed score).

Wix ma najsłabszy wynik – 42 page speed score, a Squarespace nieco lepszy, jednak również przeciętny (52 page speed score).

Aby stworzyć wyjątkowo wydajną stronę internetową która jest zoptymalizowana pod SXO (SEO + UX + UI), przetestuj nasz kreator stron AI. Nie musisz dysponować wiedzą techniczną. Wystarczy 60 sekund wolnego czasu (1 minuta) i wstępny pomysł na biznes.

Obejrzyj poniższe wideo i stwórz stronę swoich marzeń w kreatorze _Now:

Proste zarządzanie danymi użytkowników

Dysponując własną stroną internetową, masz pełną kontrolę nad danymi użytkowników. Umożliwia to bezpieczne przechowywanie informacji oraz ich przetwarzanie zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych. Bezpośredni dostęp do najważniejszych dokumentów pozwala szybko reagować na potrzeby odbiorców oraz dostosowywać ofertę do ich preferencji.

Stabilność i trwałość

Social media mogą stać się zdecydowanie mniej popularne z dnia na dzień (np. ze względu na obostrzenia). Dobrze wypozycjonowany serwis WWW będzie opłacalną inwestycją niezależnie od aktualnych trendów.

Polecany wpis: Strona internetowa dla firmy – co powinna zawierać?

Własna strona internetowa – jak zrobić w 60 sekund?

Interesuje Cię pełnoprawna strona AI? W takim razie sprawdź, jak ją utworzyć w 60 sekund:

 • Po pierwsze wejdź na stronę now.cyberfolks.pl;
 • Następnie wybierz Tworzę nową stronęKreator;
 • Przedstaw sztucznej inteligencji, czym zajmuje się Twoja firma;
 • Wybierz hasła pasujące do Twojej organizacji;
 • Podaj nazwę firmy (lub zostaw całą pracę AI);
 • Zaakceptuj regulamin, podaj adres e-mail i poczekaj na wygenerowanie strony.
Proces tworzenia strony WWW z pomocą kreatora _Now.

Proces tworzenia strony WWW z pomocą kreatora _Now

Kreator stron _Now w ciągu 60 sekund potrafi spersonalizować stronę internetową w taki sposób, aby Twoi klienci mogli natychmiast zapoznać się z proponowaną ofertą. Co ciekawe, za pomocą jednego kliknięcia jesteś w stanie całkowicie zmienić koncepcję witryny w kilka sekund. To przydatne w sytuacjach, gdy wybrana idea nie jest po drodze z wartościami Twojej marki.

Strona internetowa przed zmianą koncepcji:

Strona internetowa przed zmianą koncepcji.

W celu zmiany koncepcji, znajdź sekcję Dostosuj szablon (na dole interfejsu) i wybierz, co dokładnie chcesz zmienić. Kompleksowy rebrand jest dostępny poprzez przycisk Wszystko.

Zlecenie wdrożenia kompleksowych zmian dla sztucznej inteligencji.

Dzięki powyższej metodzie, otrzymasz zupełnie nową propozycję designu strony internetowej (łącznie z treściami oraz wszystkimi innymi elementami SXO). Personalizacja sprawia, że możesz mieć stronę maksymalnie dostosowaną do biznesu. Dodatkowo wymiana zdjęć i tekstów sprawia, że znacząco przybliżysz się do tego, co oczekujesz.

Strona internetowa po zmianie koncepcji:

Strona WWW po zmianie koncepcji.

Własna strona WWW – komu ją dedykujemy?

Własna strona WWW to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób zajmujących się biznesem samodzielnie oraz instytucji publicznych. Umożliwia prezentację swoich usług, produktów czy też dzielenie się wiedzą.

Komu proponujemy przygotowanie strony internetowej z kreatorem _Now?

 • Przedsiębiorcom – promującym swoje produkty lub usługi, którzy chcą dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zbudować profesjonalny wizerunek marki;
 • Blogerom – dzielącym się pasją, wiedzą lub doświadczeniami (przyciąga to czytelników zainteresowanych ich treściami);
 • Artystom – prezentującym swoje prace, projekty lub portfolio (własna strona WWW w tym przypadku stanowi wizytówkę ich umiejętności i talentów);
 • Organizacjom pozarządowym – udostępniającym informacje o swoich działaniach, kampaniach społecznych czy sposobach wsparcia (wiąże się to ze zwiększeniem widoczności online oraz wpływu na konkretne grupy docelowe).

Własna strona internetowa to także doskonałe rozwiązanie dla edukatorów i trenerów, którzy oferują kursy online, materiały edukacyjne oraz grupowe lub indywidualne warsztaty.

Podsumowanie

Mikro oraz małe firmy inwestujące w stronę internetową są w stanie wypracować przewagę konkurencyjną zdecydowanie szybciej niż przedsiębiorstwa korzystające jedynie z social mediów lub innych form komunikacji (np. z kampanii radiowych lub telewizyjnych).

Dywersyfikacja źródeł ruchu jest istotna. Natomiast kanałem bazowym powinna być zawsze własna strona internetowa, którą możesz stworzyć samodzielnie przy pomocy naszego kreatora _Now.

Witryny _Now są wyjątkowo wydajne (83 ms, 86 page speed score). Co więcej, bezpieczne oraz dostosowane pod kątem najnowszych standardów SXO (SEO + UX).

Źródło:
[1] datareportal.com
[2] forbes.com
[3] vocal.com
[4] forbes.com

Własna strona internetowa – FAQ

Najbardziej wydajnym rozwiązaniem jest kreator _Now. Wyróżnia się on szybkością ładowania na poziomie 83 ms. Kolejnymi, jednak nieco wolniejszymi opcjami są kolejno: GoDaddy (541 ms), WIX (955 ms) oraz Squarespace (2008 ms).

Własna strona internetowa w kreatorze _Now kosztuje 29 zł miesięcznie za podstawowy pakiet now_IN! Możesz również zdecydować się na now_UP! za 49 zł miesięcznie, now_GO! za 99 zł miesięcznie oraz now_Fly! za 149 zł miesięcznie. Pierwszy miesiąc w każdym pakiecie jest gratis.

>
Dominik Bigosiński
Copywriter z doświadczeniem międzynarodowym z zamiłowaniem do digital marketingu. Jego treści czytają community w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Były sędzia i trener piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?