Wiktor, swoją szkołę nauki jazdy założył 2 lata temu. Od tego momentu regularnie szkoli przyszłych kierowców, wspierając ich w zdobyciu niezbędnych umiejętności i pewności siebie na drodze. Jednakże, mimo sukcesów w pracy, od pewnego czasu zaczęły pojawiać się pewne wyzwania. Jednym z nich było dostosowanie swojego biznesu do oczekiwań użytkowników. Mimo, że terminy rozpoczęcia nowych kursów zamieszcza na social media, codziennie odpisywał na wiadomości przyszłych kierowców, zainteresowanych rozpoczęciem kursu.

Wiktor, jak wielu przedsiębiorców, również stanął przed dylematem: ile kosztuje stworzenie strony internetowej? Czy musi zainwestować duże kwoty, które mogłyby obciążyć budżet jego firmy? Czy istnieją alternatywne rozwiązania, które pozwolą mu na założenie strony internetowej bez konieczności wydawania fortuny?

Dzisiejszy wpis przygotowałem z myślą o:

 • właścicielach małych firm – jeśli pragniesz zaistnieć w sieci, omawiam konkretne rozwiązania umożliwiające skuteczne budowanie obecności online;
 • przedsiębiorcach poszukujących rozwiązań SaaS – przedstawiam opcje i alternatywy, które pozwalają na łatwe i efektywne zarządzanie witryną internetową.
 • freelancerach i specjalistach IT – artykuł oferuje szczegółowe wyjaśnienia mechanizmów działania strony internetowej;
 • entuzjastach technologii, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat dostępnych narzędzi i metod w branży webowej.

Stworzenie strony internetowej – koszt jest zależny od 4 ważnych elementów!

Będąc zupełnie szczerym – to zależy od wielu kwestii, m.in.:

 • zakres pracy – potrzebujesz strony z kilkoma podstronami, czy może bardziej rozbudowanej witryny z zaawansowanymi funkcjonalnościami (np. sklep internetowy, systemy rezerwacji, integracja z CRM)?

 • projekt graficzny – masz już wybrany projekt graficzny, który chcesz zaimplementować, czy potrzebujesz wsparcia w opracowaniu nowego designu?

 • funkcjonalności – zależy Ci wyłącznie na podstawowych funkcjach (np. formularze kontaktowe, integracje z social mediami, galerie zdjęć), czy chcesz dodatkowo pokusić się o zaawansowane rozwiązania (np. integracje z zewnętrznymi aplikacjami, analizy i raportowanie)?

 • hosting i utrzymanie witryny – preferujesz zakup hostingu i utrzymanie witryny we własnym zakresie, czy skorzystasz z usług jednego dostawcy?

Powinieneś również zastanowić się, czy potrzebujesz wsparcia technicznego po wdrożeniu strony oraz, czy zależy Ci na platformie umożliwiającej skalowanie.

Ponadto jednym z najbardziej istotnych elementów warunkujących koszt stworzenia strony internetowej jest silnik witryny.

Na czym postawić stronę internetową? 

Możesz zdecydować się w tym przypadku na m.in.:

 • stworzenie strony u dewelopera,
 • wybór dowolnego rozwiązania Open Source (np. CMS WordPress lub Joomla),
 • Kreator stron _Now (lub inne rozwiązanie SaaS).

CMS WordPress jest bez wątpienia najpopularniejszym systemem – to właśnie na nim bazuje aż 45.8% stron internetowych. Ze względu na swój otwarty charakter (Open Source), WordPress wymaga sporych nakładów finansowych na start – zazwyczaj w granicach 4 000 – 10 000 zł netto.

Do tego trzeba doliczyć hosting WordPress oraz koszty domeny. To bardzo stabilne rozwiązanie dla średnich i dużych firm B2B. 

Dla porównania: Kreator _Now dedykujemy małym firmom usługowym, które nie chcą poświęcać czasu na budowę witryny, ale ją mieć. Odciążamy w tym przypadku użytkownika od całego zaplecza technicznego (nie musisz nic aktualizować, kupować domeny i hostingu, ani robić backupu czy też dbać o bezpieczeństwo).

Jeśli chodzi o wydajność – prawidłowo utworzona strona WWW we współpracy z renomowanym WordPress developerem ładuje się zazwyczaj 1,92 sekundy. Jest to czas mieszczący się w normach – poniżej 3 sekund, natomiast należy pamiętać, że taką stronę zdecydowanie trudniej utrzymać prawidłowo zoptymalizowaną, a co najważniejsze – stworzyć.

Kreatory nie wymagają regularnych aktualizacji ani zmian optymalizacyjnych, mając podobne (lub nawet wydajniejsze systemy). Strony w oparciu o rozwiązania abonamentowe tworzy się również zdecydowanie krócej niż witryny WordPress.

Strony internetowe na abonament (SaaS) – tańsze i bardziej wydajne niż Open Source

W celu zobrazowania siły rozwiązań abonamentowych typu SaaS, posłużę się przykładem wiodących kreatorów: _Now, GoDaddy, WIX, Squarespace. Jak już wcześniej wspomniałem, WordPress ładuje się 1,92 sekundy (pod warunkiem prawidłowej konfiguracji).

Poniżej znajduje się tabelka przedstawiająca czasy ładowania oraz wyniki page speed score dla kreatorów stron typu SaaS:

Wybrany kreator stronPage speed scoreCzas ładowania
_Now8683 ms
GoDaddy86541 ms
WIX42955 ms
Squarespace522,08 s
Czas ładowania i Page Speed Score. Porównanie

Dużym plusem kreatorów jest fakt, iż bez znaczenia na konfigurację strony oraz jej zaawansowanie, możesz być pewny powyższych wyników. Wyniki szybkości wahają się zazwyczaj w granicach 95-99% w przypadku kreatora _Now oraz nieco poniżej 90% w kontekście pozostałych kreatorów (GoDaddy, WIX, Squarespace).

Dlaczego wyniki szybkości witryny mają znaczenie?

Zalety wiążące się z posiadaniem szybkich stron internetowych, które ładują się nawet poniżej 1 sekundy:

 • Poprawa doświadczenia użytkownika – szybka strona minimalizuje frustrację odwiedzających, zachęcając ich do dłuższego przeglądania zawartości;

 • Zwiększenie współczynnika konwersji – strony ładujące się błyskawicznie potrafią znacząco poprawić wskaźniki konwersji, ponieważ wówczas użytkownicy chętniej dokonują zakupów;

 • Wyższe pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania – Google i inne wyszukiwarki preferują szybkie strony, przyznając im wyższe miejsca w SERP-ach (page speed to jeden z ponad 200 wskaźników rankingowych);

 • Obniżenie współczynnika odrzuceń – użytkownicy rzadziej opuszczają szybko ładujące się strony (przekłada się to na lepsze statystyki odwiedzin);

 • Oszczędność zasobów – efektywniejsze wykorzystanie przepustowości sieciowej i mniejsze obciążenie serwera, prowadzi do obniżenia kosztów utrzymania strony (np. w zakresie hostingu).

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej w kreatorze?

Koszt stworzenia strony internetowej w kreatorze wiąże się zazwyczaj z wydatkiem rzędu od 29 zł do 149 zł netto miesięcznie.

Cennik kreatora _Now

Cennik kreatora _Now
Źródło: www.cyberfolks.pl/now/

Zachęcamy do wyboru pakietu now_GO!_ wyróżniającego się wszystkimi funkcjami dostępnymi w naszym kreatorze:

 • bezpłatną domeną .idl.pl (lub opcją obsługi pod własną domeną);
 • formularzem kontaktowym z mapą;
 • modułem blogowym oraz portfolio;
 • własnymi podstronami na dowolny temat.

Możesz także liczyć na m.in.:

 • czytelne i sprawdzone układy treści,
 • pakiet zdjęć związany z Twoją branżą,
 • wstępnie przygotowany blog content marketingowy,
 • responsywny projekt strony,
 • optymalizacja SEO (ang. Search Engine Optimization) i UX (ang. User Experience).

Pierwszy miesiąc działania kreatora _Now jest całkowicie darmowy (bez znaczenia na wybrany pakiet). To czas w jakim możesz poznać platformę i sprawdzić czy odpowiada ona na Twoje potrzeby biznesowe.

 • dostęp do wszystkich funkcji i narzędzi oferowanych przez platformę, niezależnie od wybranego pakietu;
 • możliwość eksperymentowania z zaawansowanymi opcjami technicznymi, które zwykle są dostępne tylko w droższych pakietach;
 • korzystanie z pełnego wsparcia technicznego i edukacyjnego, oferującego pomoc w rozwiązywaniu problemów;.
 • bezpłatne testowanie wszystkich aktualizacji i nowości wprowadzanych w ramach platformy.

Utworzenie strony internetowej w kreatorze stron_Now trwa zaledwie 60 sekund (1 minutę). To czas, w jakim skonfigurujesz witrynę z pomocą AI. Następnie będziesz mógł ją udostępnić swoim klientom bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian.

Brzmi interesująco? W takim razie sprawdź, jak stworzyć stronę w kreatorze _Now w ciągu 60 sekund:

Porównanie kosztów strony internetowej – kreator _Now, witryna na indywidualne zamówienie czy CMS WordPress?

Porównanie kosztów strony internetowej w kreatorze _Now z witryną na indywidualne zamówienie oraz serwisem w CMS WordPress na bazie wtyczki Elementor.

KryteriumStrona na zamówienie (deweloper)WordPress + ElementorKreator _Now
Dla kogoDuże przedsiębiorstwa, wymagające specyficznych funkcji i indywidualnych rozwiązańŚrednie i małe firmy, blogerzy, freelancerzyMałe firmy, start-upy
Zakres cenowy8 000 – 20 000 zł2 000 – 7 000 złod 29 do 149 zł netto miesięcznie (pierwszy miesiąc za 0 zł)
HostingOpłata indywidualnaKonieczność wykupienia hostinguWliczony
DomenaWymaga osobnej opłatyNiewliczonaWliczona
Wsparcie techniczneW ramach umowyDostępne poprzez komunikację ze społecznościąWliczone w subskrypcję
PersonalizacjaNieograniczona, wszystko zgodnie z wymaganiamiWysoka, zależna od dostępnych wtyczekStandardowa, ograniczona przez opcje kreatora
BezpieczeństwoZależne od deweloperaZależne od aktualizacji
i wtyczek
Zapewnione przez dostawcę kreatora
Czas realizacji4-12 tygodni7-21 dni (lub dłużej)60 sekund (1 minuta)
porównanie kosztów stowrzenia strony internetowej

Czy tworzenie strony internetowej za darmo jest dobrym rozwiązaniem?

Tworzenie strony internetowej za darmo to doskonała opcja pozwalająca przetestować konkretne rozwiązania abonamentowe bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Decydując się na kreator stron _Now wybierasz kompleksowo przygotowaną witrynę w ciągu 60 sekund – ze wstępnie przygotowanymi treściami, grafikami oraz elementami SEO. CMS WordPress w tym przypadku wymagałby minimum kilkunastu roboczogodzin.

Aby utworzyć pełnoprawną stronę WWW w kreatorze _Now:

 • wejdź na www.cyberfolks.pl/now;
 • kliknij opcję Tworzę nową stronę;
 • dostosuj serwis do swoich wymagań z pomocą AI.

Na początku będziesz musiał wybrać, czym zajmuje się Twoja firma, a dodatkowo poinformować kreator o hasłach najlepiej pasujących do marki, której jesteś właścicielem.

Określenie najważniejszych informacji firmowych w kreatorze _Now

Określenie najważniejszych informacji firmowych w kreatorze _Now

Po kliknięciu przycisku Dalej, powinieneś wpisać nazwę swojej firmy. Jeśli nie masz pomysłu – pomiń ten krok, aby generator zaproponował Ci swoją propozycję.

Teraz wystarczy zaakceptować regulamin, podać adres e-mail (aby otrzymać link do strony) i zatwierdzić wszystkie ustawienia.

Finalny projekt strony internetowej wygenerowanej przez kreator _Now

Finalny projekt strony internetowej wygenerowanej przez kreator _Now

Podsumowanie

W tym artykule kompleksowo omówiłem, ile kosztuje stworzenie strony internetowej. Biorąc pod uwagę aktualne trendy branżowe oraz rozwój AI, warto zdecydować się na rozwiązania oparte o SaaS (ang. Software as a Service), czyli m.in. kreator _Now.

Abonamentowe opcje gwarantują:

 • najwyższy poziom wydajności (szczególnie kreator _Now – na poziomie 83 ms ładowania i 86 page speed score), 
 • sprawne wdrożenie (nawet w 60 sekund w przypadku _Now) 
 • responsywność i optymalizację SEO (Twoja strona jest widoczna w Google natychmiast o utworzeniu).

Testując generator stron www _Now możesz również liczyć na gotowe szablony, teksty i zdjęcia na start. Inne kreatory tego nie zagwarantują – będziesz musiał zadbać o konkretne wdrożenia we własnym zakresie, co jest bardzo czasochłonnym procesem.

Bądź o krok przed konkurencją. Rozwijaj swoją firmę z kreatorem _Now wspieranym przez AI.

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej? FAQ

Prosta strona internetowa (do 5 podstawowych podstron) kosztuje zazwyczaj ok. 8 000 zł netto w systemach Open Source (z otwartym kodem źródłowym). Rozwiązania SaaS (ang. Software as a Service), czyli abonamentowe opcje są nieco tańsze – wymagają minimalnej inwestycji w granicach 29 zł netto miesięcznie.

Utworzenie strony internetowej w kreatorze dedykujemy osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z biznesem oraz dla małych przedsiębiorstw, pragnących zwiększyć swoją obecność online (w Google oraz innych wyszukiwarkach). Kreatory stron są zaprojektowane z myślą o intuicyjności użytkowania, umożliwiając samodzielne zarządzanie treścią bez potrzeby posiadania dogłębnej wiedzy technicznej.

>
Dominik Bigosiński
Copywriter z doświadczeniem międzynarodowym z zamiłowaniem do digital marketingu. Jego treści czytają community w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Były sędzia i trener piłki nożnej.

Jedna odpowiedź do "Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?"

 1. tech pisze:

  Cena zależy także od złożoności strony, wymagań klienta itp..

Komentowanie jest wyłączone.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?