Rokowania dla branży beauty na 2025 rok są wyjątkowo atrakcyjne – średni wzrost obrotów rynkowych powinien wynieść w tym przypadku 4,4%, co tyczy się również następnych lat. W konsekwencji jest to jeden z najbardziej rozwojowych sektorów, w jaki warto zainwestować czas i pieniądze. 

Aby zacząć swoją przygodę z sektorem beauty, musisz równocześnie zadbać o to, aby przyciągnąć klientów do swojej marki. Pierwszym krokiem jest założenie kompleksowej strony internetowej. Osobom bez doświadczenia rekomendujemy rozwiązania „no code” (niewymagające kodowania) – na podstawie gotowych opcji wspieranych AI (sztuczną inteligencją).

Mowa tu o kreatorach stron WWW.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Co wybrać – stronę WWW czy social media?
 • Dlaczego warto założyć stronę internetową bez kodowania?
 • Jak założyć stronę internetową dla salonu beauty w modelu niewymagającym kodowania?
 • Ile kosztuje strona WWW dla salonu beauty?

Strona internetowa czy social media?

Wielu naszych klientów zadaje nam pytanie, po co mieć stronę internetową skoro mam social media?

Na pierwszy rzut oka same media społecznościowe dla salonu beauty wydają się racjonalne. W końcu oferują łatwy dostęp do potencjalnych klientów, interakcję w czasie rzeczywistym (np. w postaci komentarzy) i możliwość szybkiego promowania usług za pomocą postów przy użyciu firmowego Fanpage.

Należy jednak pamiętać, iż poleganie na samych mediach społecznościowych nie będzie najlepszym wyborem, gdyż okazują się problematyczne pod kątem przedstawienia kompleksowej oferty, cennika, opinii od innych klientów oraz przykładowo wielu zdjęć lokalu czy też prezentacji portfolio.

Strona internetowa na szablonie (np. w kreatorze WWW) jest po prostu wygodniejsza.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw wielu obawom, chcemy również stwierdzić, iż dokonywanie modyfikacji w serwisach „no code” będzie proste. Wystarczy „przeklikać” konkretne sekcje w celu zmiany treści, dodania wybranych opcji menu (np. „Portfolio”, „O nas” lub „Blog”) lub zmiany ich ułożenia. Skoro już wiesz, że social media nie zbudują Ci biznesu od podstaw, przejdźmy do konkretów.

Dlaczego warto założyć stronę internetową bez kodowania?

Strona salonu beauty nie tylko pozwoli przedstawić Ci swój salon i ofertę ale również zaoszczędzi Twój czas, eliminując potrzebę odpowiadania na powtarzalne pytania.

Mam nadzieję, że jesteś po części do tego przekonany, ponieważ to nie wszystko, sprawdź liczne możliwości, m.in.:

 • regularne pozyskiwanie klientów z sieci;
 • brak konieczności płacenia prowizji za interesantów;
 • zupełna niezależność od mediów społecznościowych (których zasady są wyjątkowo zmienne i często niekorzystne dla użytkowników);
 • stała obecność w wyszukiwarce Google, która stanowi ponad 91% udziałów rynkowych, będąc najpopularniejszą wyszukiwarką świata;
 • wygodna obsługa klientów i łatwe przedstawianie portfolio, oferty oraz cennika.

Jednak, dlaczego powinieneś zrobić to bez kodowania?

 • bezproblemowa edycja mobilna – wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby zmienić kluczowe elementy witryny, np. ułożenie menu, strukturę nagłówków czy też treści w witrynie;

 • oszczędność czasu – dzięki gotowym szablonom oraz prostym narzędziom, stworzenie strony zajmuje znacznie mniej czasu niż tradycyjne kodowanie;

 • mniejsze koszty – wiążące się z brakiem potrzeby zatrudniania dewelopera lub nauki skomplikowanych języków programowania;

 • większa kontrola – samodzielna edycja i aktualizacja treści pozwalająca na szybsze reagowanie na zmiany i potrzeby użytkowników;

 • bezpieczeństwo – narzędzia do tworzenia stron często oferują wbudowane funkcje zabezpieczające, eliminujące ryzyko błędów kodowania;

 • wsparcie techniczne – w razie problemów, możesz liczyć na pomoc cyber_Folks;

 • responsywność – nowoczesne platformy automatycznie dostosowują wygląd strony do różnych urządzeń, zapewniając lepsze doświadczenia użytkownika (jeśli Twoja witryna nie jest dostosowana do smartfonów i tabletów, nie będzie indeksowana przez Google – zmiany obowiązują od 5 lipca 2024 roku według oficjalnego dokumentu Google Search Central wydanego przez Johna Muellera).

Oficjalny dokument na temat indeksowania mobilnego od Google.
Źródło: www.developers.google.com/search/blog/2024/06/mobile-indexing-vlast-final-final.doc

Pamiętaj również, że opcja „no code” to rozwiązanie dedykowane osobom, które nie wiedzą, jak stworzyć stronę internetową samodzielnie, ponieważ nie mają doświadczenia z programowaniem.

Co ciekawe, cały proces zakładania witryny w kreatorze stron trwa zaledwie 60 sekund, czyli mniej, niż zajmuje zrobienie kawy w ekspresie.

Zainteresowałem Cię tym tematem wystarczająco? W takim razie przejdźmy do głównego etapu rozwoju Twojego biznesu. Sprawdźmy, jak przykładowy kreator stron WWW działa w praktyce.

Jak założyć stronę internetową dla salonu beauty w modelu niewymagającym kodowania?

Założenie strony internetowej dla salonu beauty jest wymagającym zadaniem… ale tylko w momencie, gdy analizujemy cały proces utworzenia witryny w kreatorach bez wsparcia AI.

Przykładowo, kreatory GoDaddy, Wix czy też Squarespace wymagają przynajmniej 45 minut zaangażowania. W tym czasie będziesz mógł finalnie udostępnić stronę swoim klientom.

Nasz najnowszy projekt – kreator _Now stanowi absolutny przełom w tym zakresie, ponieważ gwarantuje skrócenie całego procesu tworzenia witryny do 60 sekund (1 minuty). Po tym czasie będziesz mógł bez żadnych problemów udostępnić serwis swoim klientom.

Atrakcyjne rozwiązanie? Sprawdźmy, jak cały proces tworzenia serwisu wygląda w praktyce:

Przygotowanie do utworzenia witryny _Now.

Przygotowanie do utworzenia witryny _Now.
Źródło: www.cyberfolks.pl/now/

 • Przedstaw sztucznej inteligencji, czym zajmuje się Twoja firma, a następnie wybierz hasła, które do niej pasują.
Opisanie swojej firmy dla kreatora _Now.

Opisanie swojej firmy dla kreatora _Now

 • Kolejnym krokiem jest wybór nazwy firmy. Możesz go pominąć, dzięki czemu sztuczna inteligencja wybierze nazwę samodzielnie (pomimo wszystko, będziesz mógł ją później zmienić).

 • Następnie dostaniesz informację, że przeszedłeś konfigurację. Ostatnim krokiem do zrealizowania będzie zaakceptowanie regulaminu oraz podanie adresu e-mail.
Strona internetowa wykonana w kreatorze _Now gotowa do udostępnienia klientom.

Strona internetowa wykonana w kreatorze _Now gotowa do udostępnienia klientom

Aby zmienić wygląd szablonu automatycznie, kliknij Dostosuj szablon i wybierz, co chcesz zmienić.

Automatyczne dostosowywanie szablonu.

Automatyczne dostosowywanie szablonu

Decydując się na wprowadzanie ręcznych, bardziej kompleksowych zmian, wystarczy wejść w sekcję Edytuj stronę.

Po zalogowaniu się do panelu _Now, będziesz mógł zmienić m.in.:

 • treści i zdjęcia,
 • strukturę nagłówków,
 • umiejscowienie elementów,
 • sekcje menu (również poprzez ich dodanie),
 • wszelkie informacje o firmie (np. godziny otwarcia, linki do social mediów).

W sekcji Edytuj stronę dodasz także konkretne podstrony oraz zaimplementujesz dane kontaktowe.

Wszystko to wymaga jedynie „przeklikania się”, bez konieczności posiadania jakichkolwiek umiejętności technicznych.

Manualna edycja strony w kreatorze _Now. 

Manualna edycja strony w kreatorze _Now

Ile kosztuje strona WWW dla salonu beauty?

O tym, ile kosztuje stworzenie strony internetowej pisałem już w innym artykule (rozważałem wszystkie dostępne opcje – od dedykowanego projektu, przez WordPressa, aż po kreatory). W jednym z wpisów odniosłem się również do tego, ile kosztuje utrzymanie strony – więc tematyka ta została dogłębnie wyczerpana na naszym blogu.

Jedno jest pewne – strona AI utworzona w kreatorze _Now wypada najlepiej cenowo.

Pierwszy miesiąc w każdym pakiecie jest zupełnie za darmo. Aby rozpocząć przygodę z _Now, nie musisz podpinać swojej karty kredytowej ani podawać żadnych poufnych danych.

Mamy dwa główne pakiety:

 • now_IN – 29 zł netto miesięcznie (w pakiecie jest bezpłatna domena .idl.pl);
 • now_UP – 49 zł netto miesięcznie (w tym przypadku możesz obsługiwać stronę pod własną domeną).

Udostępniamy również now_GO oraz now_FLY – najbardziej kompleksowe opcje kosztują 99 zł netto miesięcznie (do 10 prezentowanych usług) oraz 149 zł netto miesięcznie (do 20 prezentowanych usług).

Podsumowanie

Jeśli interesuje Cię tania strona internetowa, którą wyróżnia ponadprzeciętna wydajność, czyli 86 ms. wczytywania serwisu (witryny Wix ładują się 955 ms., a GoDaddy 541 ms.) i kompleksowa optymalizacja SEO (ang. Search Engine Optimization) oraz UX (ang. User Experience) – kreator stron WWW od cyber_Folks będzie w Twoim przypadku wiodącym rozwiązaniem.

Jak założyć stronę internetową dla salonu beauty bez kodowania? FAQ

Strony internetowe stworzone w kreatorze _Now dedykujemy każdemu właścicielowi mikro- oraz małego biznesu, który chce pozyskiwać klientów z sieci. Niezależnie, czy prowadzisz salon beauty, czy warsztat zajmujący się naprawą samochodów lub lokalny salon fitness, _Now będzie w Twoim przypadku słusznym wyborem.

Kreatory stron internetowych oferują znaczną przewagę nad witrynami stworzonymi w WordPressie dzięki swojej intuicyjnej obsłudze. Korzystając z nich, nie musisz znać języków programowania – przyspiesza to proces tworzenia i edycji serwisu. Co więcej, wbudowane szablony i narzędzia są zoptymalizowane pod kątem responsywności oraz SEO, automatycznie poprawiając wydajność witryny. Ponadto kreatory zazwyczaj integrują się bezproblemowo z innymi narzędziami i usługami, eliminując konieczność instalowania dodatkowych wtyczek. Dzięki temu, możesz skupić się na treści i designie, bez zmartwień o techniczne aspekty utrzymania witryny.

>
Dominik Bigosiński
Copywriter z doświadczeniem międzynarodowym z zamiłowaniem do digital marketingu. Jego treści czytają community w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Były sędzia i trener piłki nożnej.

2 odpowiedzi do "Jak założyć stronę internetową dla salonu beauty bez kodowania?"

 1. Właśnie planuję otworzyć mały salon i kompletnie nie miałam pojęcia, jak się zabrać za stronę internetową. Te screenshoty z _Now są super pomocne, chyba faktycznie dam radę sama to ogarnąć. No i ta cena – całkiem spoko jak za własną stronkę. Dzięki za te konkretne wskazówki!

  1. Katarzyna Węgiel pisze:

   Dużym atutem kreatora _Now jest właśnie to, że możemy sami taką stronę stworzyć w mgnieniu oka. Bez wiedzy technicznej, bez dbania o aktualizacje i bezpieczeństwo. Wszystko to, leży po stronie dostawcy. Zapraszamy Cię do testów. W ciągu 30 dni na spokojnie możesz sprawdzić nasze rozwiązanie i podjąć decyzję. W razie jakichkolwiek pytań, chętnie pomożemy. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?