Uruchom swój sklep internetowy na _Stores w ciągu 14 dni, a otrzymasz w PREZENCIE książkę "Patent na e-commerce" autorstwa Krzysztofa Domaradzkiego >>>

Jak włączyć separację domen?

Dyrektywa open_basedir umożliwia ograniczenie dostępu do określonego katalogu z poziomu skryptów PHP. Umieszczając ścieżkę w tej dyrektywie uniemożliwiamy dostęp do skryptów PHP leżących w katalogach powyżej tej ścieżki. Flagi open_basedir można ustawiać dowolnie z poziomu pliku .htaccess. Jako wartość wystarczy podać katalog, do którego strona ma dostęp. Nie trzeba dodawać ścieżek do wersji PHP czy do bibliotek – wystarczy podanie sam katalog docroot. W celu aktywowania open_basedir:

1. Zaloguj się do panelu direct_admin
2. Wybierz domenę, a następnie w dziale „Serwer WWW i domeny” wybierz „Przypisz katalog domeny”.

3. Sprawdź, z jakiego katalogu odpowiada Twoja domena.

4. Przejdź do katalogu, z którego odpowiada domena. Kliknij w „Menadżer plików” widoczny na górze ekranu i przejdź do katalogu, z którego odpowiada domena zgodnie ze ścieżką z kroku 3 – podstawowa ścieżka katalogów to:
Menadżer plików -> domains -> nazwadomeny -> public_html
Odnajdź plik .htaccess, w kolumnie „Czynność” kliknij opcję „Edytuj”

5. Na samym początku pliku wklej:

php_value open_basedir "/usr/local/directadmin:/var/www/html/waf:/home/LOGINSERWERA/domains/DOMENA/public_html:/home/LOGINSERWERA/domains/DOMENA/private_html:/tmp"

Uwaga! Pogrubione fragmenty należy odpowiednio zastąpić loginem usługi hostingowej (LOGINSERWERA) oraz nazwą domeny, dla której ustawiana jest separacja (DOMENA). Ta dyrektywa właściwa jest dla domen, które posiadają ustawioną domyślną ścieżkę:
/home/LOGINSERWERA/domains/DOMENA/public_html
Wszelkie modyfikacje wprowadzane w dziale „Serwer WWW i domeny” -> „Przypisz katalog domeny” trzeba będzie uwzględnić w ścieżce podanej w dyrektywie. Po dodaniu odpowiedniej ścieżki zapisz zmiany przyciskiem „Zapisz”

Gotowe! Separacja plików strony została włączona. Jeśli po tej operacji zauważysz problemy z działaniem witryny wystarczy usunąć tą linijkę z pliku .htaccess i skontaktować się z nami mailowo na wsparcie@cyberfolks.pl z prośbą o ustawienie separacji dla Twojej strony.

jak-wlaczyc-separacje-domen
>
Magdalena Pietraszek