Każda nowoczesna firma powinna mieć w dzisiejszych czasach własną stronę internetową, pozwalającą na szybsze dotarcie ze swoją ofertą do szerokiej grupy użytkowników. Wraz z popularyzacją korzystania z Internetu w Polsce, wzrosła liczba stron internetowych w polskiej sieci internetowej. Są one tworzone na szereg różnych sposobów. Część z nich od podstaw jest „pisanych” i projektowanych przez wykwalifikowanych do tego celu programistów, web deweloperów i grafików komputerowych, ale inne powstają w oparciu o istniejące „szkielety stron www”. Można też stworzyć własną witrynę internetową niskim kosztem, korzystając z kreatorów stron internetowych. Pytanie tylko, czy rzeczywiście warto wykorzystać takie narzędzie w praktyce i w jaki sposób można tego dokonać?

Jak działa kreator?

Tworzenie strony internetowej za pomocą kreatora stron www jest banalnie prosta. Nie trzeba mieć z goła żadnej wiedzy na temat projektowania witryn internetowych, czy zdolności graficznych, aby móc stworzyć estetyczną, funkcjonalną stronę domową, czy hobbystyczną, a nawet firmową. Korzyścią dla użytkowników kreatorów stron www, takich jak oferowany kreator firmy cyberfolks.pl jest to, że klient ponosi minimalne koszty dotyczące stworzenia i późniejszego opublikowania strony internetowej w sieci. Na dodatek, korzystając z kreatora na cyberfolks.pl, można od razu wykupić dla niej usługę hostingową i zarezerwować domenę.

Kreator stron www krok po kroku przeprowadza użytkownika po budowie strony internetowej. Klient wybiera funkcjonalność witryny, buduje jej strukturę, definiuje nazwy kolejnych zakładek w menu, kolorystykę witryny i wybiera jej grafikę. Wszystko prowadzone jest w czytelnym, intuicyjnym w obsłudze kreatorze. Strona internetowa może być gotowa w kilka minut i zoptymalizowana pod kątem przeglądania jej na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych, co jest dużą zaletą kreatora.

Administrowanie witryną

Tworząc stronę w kreatorze stron www klient uzyskuje zwykle dostęp po jej utworzeniu, do prostego w obsłudze, ale w pełni funkcjonalnego panelu administracyjnego. Z jego poziomu właściciel witryny stworzonej w kreatorze może na bieżąco zarządzać swoją stroną i zgromadzonymi na niej treściami. Strony te mają konfigurowalny wygląd, także użytkownik w pełni kontroluje to, jak jego strona www ma wyglądać w danym czasie.

Budowa stron www w kreatorze będzie polecana m.in. tym wszystkim firmom, które chcą zaistnieć szybko i przy minimalnych kosztach w Internecie.

Artur Pajkert z kubkiem cyber_Folks
>
Artur Pajkert
Od 18 lat dzieli się wiedzą i poradami w sprawach e-marketingu i hostingu, jako menedżer, autor publikacji, prelegent, bloger, wykładowca akademicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?