Jak zmienić właściciela usług (e-cesja)?

Jeśli chcesz dokonać zmiany Abonenta swoich usług na inny podmiot, to możesz wykonać to samodzielnie w panelu klienta. W przypadku domen e-cesja służy do zmiany Abonenta domeny (przeniesienie praw własności na inny podmiot). Jeśli strona, która będzie przejmować usługi, nie ma u nas jeszcze założonego konta, prosimy o jego założenie poprzez panel.cyberfolks.pl opcja „Nowe konto”.

Aby rozpocząć cesję będziesz potrzebować numeru klienta strony przejmującej. Taki numer można sprawdzić po zalogowaniu się do panelu w prawym górnym rogu klikając w ikonkę profilową.

E-cesję możesz wykonać dla jednej usługi lub dla kilku usług naraz.

Zaloguj się do panelu klienta panel.cyberfolks.pl

Wyszukaj usługę, dla której chcesz wykonać e-cesje i po prawej stronie wybierz „E-cesja”

Na tym etapie możesz dodać też inne usługi, dla których chcesz wykonać e-cesję. Kliknij „Wyświetl listę usług do wyboru” i dodaj kolejne usługi. Podaj numer klienta strony przejmującej, przeczytaj i zaakceptuj regulaminy, a następnie zapisz.

Po zapisaniu e-cesji zostanie ona rozpoczęta, aby ją kontynuować strona przejmująca powinna zaakceptować e-cesje w swoim panelu klienta. W tym celu trzeba zalogować się do panelu klienta i po lewej stronie w menu Umowy wybrać zakładkę E-cesję i kliknąć „Akceptuj e-cesję”.

Zostaniesz przekierowany do szczegółów e-cesji, jeśli wszystko się zgadza to przeczytaj regulaminy, zaakceptuj je i zapisz.

Po zaakceptowaniu cesji zostanie ona rozpoczęta, a podgląd na jakim jest etapie dostępny jest dla obu stron w panelu klienta.

Jeśli cesja dotyczy domen, to mogą być przesłane linki do potwierdzenia zmiany abonenta (dotyczy to domen globalnych). Informacje o konieczności potwierdzenia dodatkowych linków cesji prześlemy mailowo po rozpoczęciu cesji.

jak-wykonac-e-cesje
>
Alisa Łaska