Jak wygenerować klucz DKIM?

Artykuł dla panelu:
direct_Admin
server_Panel
WebAs

1. Zaloguj się do panelu administracyjnego hostingu
2. Wybierz domenę
3. W dziale „Poczta email” wybierz „Konta email”

4. Pod listą kont pocztowych wybierz „Włącz DKIM”

Jeśli chcesz wygenerować nowy klucz DKIM, wyłącz DKIM i włącz go ponownie.
Klucz DKIM będzie widoczny w zakładce „Edycja strefy DNS” w dziale „Serwer WWW i domeny”

Będzie to rekord typu TXT:

Gotowe!
Klucz DKIM dla Twojej domeny został wygenerowany. Propagacja nowego rekordu może zająć do 4 godzin.

 1. Zaloguj się do server_Panelu
 2. przejdź do zakładki Serwer poczty > Globalny antyspam
 3. wybierz domenę z listy rozwijanej lub kliknij na domenę w tabelce

W ustawieniach domeny, w pierwszym kroku wygeneruj kod DKIM, jeśli domen jest obsługiwana na naszych serwerach DNS odpowiedni rekord w strefie domeny doda się automatycznie. W przypadku domen pocztowych obsługiwanych na zewnętrznym DNS, pojawi się informacja z danymi jakie należy należy umieścić w strefie domeny na serwerze DNS, gdzie domena jest obsługiwana.

Po wygenerowaniu klucza i ewentualnym dodaniu rekordu (w przypadku domen nieobsługiwanych na naszym DNS) kliknij na Aktywuj DKIM

Podpisywanie kluczem DKIM (DomainKeys Identified Mail) umożliwia zapobieganie podszywaniu się pod Ciebie czy Twoją firmę przez inne osoby za pomocą wiadomości e-mail wysyłanych z Twojej domeny. Dzięki DKIM potwierdzisz wiarygodność swojego adresu pocztowego. Funkcjonalność ta jest dostępna w panelu WebAs Cyber Folks.
 
 Podszywanie się w e-mailach polega na zmienianiu wiadomości poprzez zmianę np. adresu nadawcy wiadomości (podszywanie się) lub też zmiany treści w taki sposób, aby przypominały one wiadomości z innego miejsca lub od innej osoby niż ich faktyczne źródło pochodzenia (np. treść łudząco przypomina wiadomość z banku). Podszywanie się to częsta metoda nieautoryzowanego użycia poczty e-mail, dlatego niektóre serwery poczty e-mail wymagają stosowania DKIM w celu zapobiegania takim działaniom.
 
 DKIM wprowadza zaszyfrowaną sygnaturę do nagłówka wszystkich wiadomości wychodzących poprzez serwer Cyber Folks Serwery poczty e-mail otrzymujące podpisane wiadomości używają DKIM do odszyfrowania nagłówka wiadomości i zweryfikowania, że wiadomość nie została zmieniona po jej wysłaniu. Aktywowanie DKIM poprawia ocenę wiadomości e-mail u wielu dostawców (jak np. Gmail).

Jak uruchomić DKIM w Panelu WebAs

Zacznij od sprawdzenia czy DKIM dla danej domeny jest już aktywny. W tym celu

 1. Zaloguj się do panelu klienta
 2. Po lewej stronie rozwiń z menu „Twoje usługi”,
 3. Wybierz zakładkę Hosting.
 4. Kliknij w przycisk „Zaloguj do WebAs”, po prawej stronie na liście, przy wybranej usłudze, a zostaniesz automatycznie przekierowany do swojego panelu zarządzania serwerem.
 5. Przejdź do Usługi / Domeny
 6. i na liście domen sprawdź czy w kolumnie DKIM widnieje zaznaczenie.

Aby włączyć lub wyłączyć DKIM

 1. kliknij nazwę domeny,
 2. a następnie w sekcji Poczta e-mail zmień pole „Podpisywanie kluczem DKIM” oraz zapisz formularz na dole strony.

Poprawnie włączony DKIM będzie symbolizowany zaznaczeniem w kolumnie DKIM na liście domen.
 
 Pamiętaj, że włączenie / wyłączenie DKIM powoduje zmianę konfiguracji DNS domeny. Tak więc proces ten wymaga dostępu do konfiguracji DNS domeny w panelu Webas, w którym włączamy / wyłączamy DKIM oraz czasu propagacji DNS – zwykle do 24h.

jak-wygenerowac-klucz-dkim
>
Damian Pietraszek