Jak uruchomić certyfikat SSL Let's Encrypt?

  • Certyfikaty SSL
  • Domeny i SSL
  • Panel administracyjny
  • Strony www
  • Twój serwer
Artykuł dla panelu:
DirectAdmindirect_Admin

Darmowe certyfikaty Let’s Encrypt dostępne są dla wszystkich kont hostingowych z panelem direct_Admin. Certyfikaty Let’s Encrypt odnawiają się automatycznie co 60 dni.

Aby zainstalować certyfikat Let’s Encrypt:

1. Zaloguj się do panelu administratora
2. Wybierz domenę
3. Kliknij „Certyfikaty SSL” w dziale „Bezpieczeństwo”

4. Zaznacz drugą „kropkę” oraz checkbox przy „Darmowy certyfikat Let’s Encrypt”, wprowadź prawidłową domenę oraz wybierz z listy pozycje, dla których ma zostać wygenerowany certyfikat i kliknij „Zapisz”.

5. Gotowe!

Dodatkowo włącz obsługę certyfikatu dla domeny (standardowo jest to włączone dla nowych domen):

6. W dziale „Serwer WWW i domeny” wybierz „Ustawienia domen”

7. Wybierz domenę
8. Zaznacz „SSL”
9. Kliknij „Zapisz”. Dodatkowo jeśli pliki strony znajdują się w katalogu public_html należy zaznaczyć „Użyj symbolicznego linku z katalogu private_html do public_html – http oraz https (ssl)” i kliknąć „Zapisz”.


Użycie symbolicznego linku usunie katalog private_html (znajduje się on w katalogu domeny, tam gdzie public_html) i ewentualne pliki znajdujące się w nim.

Aby strona wczytywała się zabezpieczona należy włączyć obsługę SSL na jej zapleczu lub ustawić odpowiednie przekierowanie w  pliku .htaccess.

Na końcu należy uruchomić SSL w samej aplikacji WordPress, jak to zrobić opisaliśmy na blogu: Jak uruchomić certyfikat SSL w WordPress

jak-uruchomic-certyfikat-ssl-lets-encrypt
>
Krzysztof Przybyła
Szukaj
Generic filters