Jak dodać lub usunąć subdomenę?

Artykuł dla panelu:
direct_Admin
server_Panel
WebAs

Subdomenę można dodać do panelu administratora (jeżeli potrzebujesz pomocy z logowaniem, sprawdź nasz poradnik https://cyberfolks.pl/pomoc/logowanie-sie-do-panelu-administracyjnego/) na 2 sposoby:

1. Jeśli nie potrzebujemy dodatkowej konfiguracji, należy z listy opcji danej domeny wybrać „Zarządzanie subdomenami”:

Następnie „Dodaj subdomenę”:

W okienku podajemy wybraną nazwę i klikamy „Utwórz”:

Aby subdomenę usunąć, wystarczy zaznaczyć ją na liście i kliknąć „Usuń”. Aby zostały usunięte również pliki, możemy zaznaczyć opcję „Usuń zawartość katalogu”:

2. Druga możliwość, to dodanie subdomeny tak jak domeny:

https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-dodac-domene-do-panelu-administratora/

Gotowe! Pamiętaj, że Twoja subdomena zacznie w pełni funkcjonować w ciągu 4h, po zakończeniu propagacji jej rekordów.

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta.
 2. Po lewej stronie rozwiń z menu „Twoje usługi”.
 3. Wybierz zakładkę Hosting.
 4. Kliknij w przycisk „ZALOGUJ DO SERVER_PANEL”, po prawej stronie na liście, przy wybranej usłudze a zostaniesz automatycznie przekierowany do swojego panelu zarządzania serwerem.
 5. Po zalogowaniu przejdź do zakładki Serwer www, a następnie kliknij przycisk Dodaj w sekcji Ilość adresów WWW
 6. W wierszu W domenie z panelu wpisz nazwę subdomeny, a następnie wybierz z listy nazwę domeny głównej, w której taką subdomenę chcesz dodać. Po kliknięciu przycisku Zapisz, subdomena zostanie utworzona i zacznie w pełni funkcjonować w ciągu 1h.

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta.
 2. Po lewej stronie rozwiń z menu „Twoje usługi”.
 3. Wybierz zakładkę Hosting.
 4. Kliknij w przycisk „ZALOGUJ DO WEBAS”, po prawej stronie na liście, przy wybranej usłudze a zostaniesz automatycznie przekierowany do swojego panelu zarządzania serwerem.
 5. Po zalogowaniu przejdź do zakładki Usługi > DNS, a następnie przejdź do sekcji SUBDOMENY. Teraz wybierz z listy domenę główną i kliknij w link Nowa subdomena.
 6. Wpisz nazwę subdomeny, tryb oraz adres IP (adres IP zmieniasz tylko w przypadku przekierowania na inny serwer) a następnie kliknij przycisk ZAPISZ FORMULARZ.
 7. Gotowe, subdomena została dodana i zacznie w pełni funkcjonować w ciągu 1h.
 8. Jeśli chcesz podpiąć pod subdomenę na swoim serwerze w cyberfolks.pl nową stronę, wybierz katalog, na który ma wskazywać subdomena. W tym celu przejdź do zakładki Usługi > Domeny i kliknij opcję Nowa domena.
  Podaj nazwę subdomeny i zdefiniuj katalog, w którym umieścisz pliki strony. Po wprowadzeniu danych kliknij ZAPISZ FORMULARZ.
 9. Zmiana rekordów dla subdomeny
  Zmiana poszczególnych rekordów dla subdomeny jest możliwa w panelu WebAs w zakładce Usługi > DNS > Rekordy. Wystarczy z listy rozwijanej wybrać domenę główną.

jak-dodac-lub-usunac-subdomene
>
Krzysztof Przybyła