Gaz do dechy w Twoim WordPressie!

Jeśli masz stronę na WordPress i chcesz, aby działała lepiej i przynosiła Ci lepsze efekty biznesowe – rozważ przejście na pakiety hostingu, sprofilowanego specjalnie pod ten CMS! Zyskujesz wyższą wydajność i lepszy poziom bezpieczeństwa.

Szybsza strona to nawet o połowę konwersji więcej

Więcej konwersji

Badania pokazują, że wydłużenie czasu ładowania nawet o 2 sekundy potrafi pozbawić stronę nawet połowę konwersji. Dlatego właśnie w tym hostingu przygotowaliśmy wszystko dla maksymalnej szybkości.

Ataki zatrzymane

Strona www w Polsce jest atakowana średnio 6 tys. razy miesięcznie. Hosting WordPress ma wzmocniony poziom bezpieczeństwa, zapewniając m.in. specjalne reguły WAF, kopię baz danych co 6 godzin oraz specjalistyczny audyt bezpieczeństwa.

Wyżej w Google

Szybsza i lepiej ochroniona strona to większa szansa na zajęcie wysokich pozycji w Google. Jeśli chcesz być wysoko – zadbaj o dobre parametry wczytywania strony. Dodatkowo uzyskasz lepsza efektywność reklam płatnych.

Korzyści z szybkiej strony na WordPress

Hosting WordPress jest wprost napakowany technologiami, zapewniającymi możliwie szybkie wczytywanie Twojej strony. Oczywiście, ta zależy w znacznym stopniu od kodu samej strony, jednak nawet najlepszy kod nie zastąpi dobrze działającego serwera (i odwrotnie).

Wykres obok przedstawia zależność między czasem wczytywania strony a współczynnikiem odrzuceń. o odrzuceniu mówimy, kiedy użytkownik otwiera Twoją stronę, a następnie zamyka ją, nie podejmując interakcji. To naturalne, że część odwiedzin wygląda w ten sposób – natomiast jeśli zbyt wielka liczba osób reaguje w ten sposób, to jest to droga do rujnowania konwersji i zniechęcania to Twojej strony www.

Dlatego właśnie – jeśli zależy Ci na maksymalnym przyciągnięciu uwagi – dbaj o szybkie wczytywanie strony.

Wykres - współczynnik odrzuceń vs czas ładowania strony www
Hosting WordPress - co daje REDIS?

Szybsza strona dzięki REDIS

Serwer REDIS to rozwiązanie zapewniające cacheowanie obiektowe. W tym systemie wyniki zapytań do bazy danych sa przechowywane w pamięci RAM serwera, nie trzeba ich wykonywać za każdym razem, każdym wejściem na stronę. Dzięki temu radykalnie poprawia się wydajność przy obsłudze wielu wejść.

Kiedy użytkownik wchodzi na Twoją stronę na WordPress, to często konieczne jest wykonanie kilkudziesięciu zapytań do bazy. W wypadku złożonych stron może to być nawet 100 zapytań! Dzięki stosowaniu REDIS liczbę tę można radykalnie zmniejszyć, a mniejsze obciążenie bazy to szybsza, a przede wszystkim – bardziej wydajna strona.

Błyskawiczne wczytywanie – krótkie TTFB

TTFB – Time to First Byte to ważny parametr. Mówi on o tym, ile czasu upływa od wysłania żądania do serwera do momentu, kiedy użytkownik otrzyma pierwszy bajt odpowiedzi. Kiedy serwer działa wolno, kiedy strona jest skomplikowana – serwer potrzebuje więcej czasu na przygotowanie odpowiedzi.

W teście uruchomiliśmy instalację WordPress 5.7 wraz ze sklepem WooCommerce i 10 tys. produktów. Na zwykłym hostingu www, bez żadnego cacheowania, uzyskaliśmy czas TTFB rzędu 305 milisekund. Ta sama strona, uruchomiona na hostingu WordPress (pakiet hostingu wp_GO!) – oraz skonfigurowaniu wykorzystania LS Cache i Redis, w kilkukrotnych testach w Google Chrome uzyskała czasy rzędu 30 ms! Jest to zatem redukcja czasu odpowiedzi serwera aż o 90%.

Takie wyniki docenia zarówno Google, jak i przede wszystkim – ludzie.

Time to First Byte to czas do otrzymania odpowiedzi z serwera. Wykres pokazuje, że odpowiedź na hostingu WordPress w  cyberfolks.pl jest szybsza o 90%

Dlaczego warto zmienić hosting?

Posiadacze stron na WordPress decydują się chętnie na przejście na pakiety hostingowe WordPress.

  • krótki czas wczytywania może nawet o połowę poprawić konwersje,
  • automatyczna kopia zapasowa baz co 6 godzin,
  • audyt bezpieczeństwa na jedno kliknięcie w panelu,
  • wydajność wyższa nawet 67x (zdolność do obsługi wielu użytkowników jednocześnie)
  • łatwiejsze rankowanie w Google,
  • więcej konwersji,
  • mniejszy współczynnik odrzuceń.

Jak wygląda przeniesienie?

Nowy pakiet ma pojemność 20 GB i kosztuje rocznie 499 zł netto Niewykorzystany czas z poprzedniego pakietu hostingowego u nas doliczymy Ci do ważności nowego hostingu, więc nie stracisz nic na wcześniej kupionej usłudze.

Przeniesienie z klasycznego hostingu na pakiet wp_GO! jest bezpłatne – wszystkim się zajmiemy, tak, że to nasz zespół zajmie się kopiowaniem Twoich danych.

Pełna informacja o parametrach hostingu WordPress – wp_GO