Jak skonfigurować konto w GMail ?

  • Konfiguracja poczty
  • Poczta
UWAGA: Ten artykuł opisuje funkcjonalność NIEZWIĄZANĄ bezpośrednio z naszym hostingiem, lecz konfigurację usługi innej firmy.

1. Po zalogowaniu do Gmaila przechodzimy do ustawień konta.

2. Zakładka Konta i importowanie -> Dodaj posiadane konto POP3.

3. W oknie „Dodaj należące do Ciebie konto pocztowe” podajemy nasz adres e-mail skonfigurowany w Cyberfolks.pl i klikamy Dalej.

4. W następnym oknie w odpowiednich polach należy uzupełnić: Nazwa użytkownika (jeżeli nie jest to główne konto e-mail o loginie konta hostingowego, podajemy cały adres e-mail – tak jak w naszym przykładzie), Hasło do konta oraz Serwer POP – domyślnie jest to mail.NAZWADOMENY.PL, gdzie NAZWADOMENY.PL to Twoja nazwa domeny.

5. Port należy wybrać zgodnie z poniższymi kryteriami:

a) 110 – jeżeli NIE WŁĄCZAMY SSL,
b) 995 – jeżeli korzystamy z SSL oraz dodatkowo zaznaczamy wtedy opcję „Podczas pobierania poczty zawsze korzystaj z bezpiecznego połączenia (SSL).”

6. Po uzyskaniu komunikatu „Twoje konto pocztowe zostało dodane. Możesz już pobierać wiadomości z tego konta. Czy chciałbyś mieć możliwość wysyłania wiadomości jako TWÓJ EMAIL?” wybieramy „Tak, chcę wysyłać wiadomości jako MÓJ MAIL” i klikamy Dalej.

7. Przechodzimy przez następny ekran zgodnie z własnymi preferencjami dot. nazwy i aliasu.

8. Na ekranie „Wysyłaj pocztę przez swój serwer SMTP” w polu Serwer SMTP wpisujemy taki sam adres jak w przypadku serwera POP (krok 4). Wybór portu zależy od rodzaju szyfrowania:

a) TLS -> 587
b) SSL -> 465

9. Po kliknięciu w przycisk Dodaj konto będziemy musieli zalogować się na skrzynkę, którą chcemy skonfigurować w Gmail i kliknąć w link weryfikacyjny, który zostanie wysłany przez Google osobnym mailem.

10. Odnośnik przekieruje nas do strony, na której wystarczy kliknąć w przycisk Potwierdź

11.  Voilà! Możemy teraz wysyłać i odbierać wiadomości z poziomu Gmaila.

jak-skonfigurowac-konto-w-gmail
>
Krzysztof Przybyła
Szukaj
Generic filters