Seo MeetUp – czy warto się wybrać?


Dzięki uprzejmości Tomka Niezgody z surferseo.com dnia 2018-11-30 miałem okazję uczestniczyć w wydarzeniu Seo MeetUp we Wrocławiu. Oto krótka relacja z tej konferencji.


Seo MeetUp – spotkanie pasjonatów seo

Było nas 119 osób. Spotkaliśmy się w okolicy wrocławskiego Rynku – my, pasjonaci internetowego marketingu w wyszukiwarce utworzyliśmy całkiem niezły tłum. Organizator przewidział dla nas świetną salę z wygodnymi siedzeniami i dobrze widoczną sceną. Wszystko było przygotowane już około 16:00 i wystartowaliśmy punktualnie. Od początku Tomek podkreślał, że na prezentacje będzie 20 minut i – o dziwo – wszyscy trzymali się wyznaczonego czasu.

Seo MeetUp – Merytoryka

Sławomir Czajkowski – który podzielił się z uczestnikami swoimi przemyśleniami na temat roli mediów społecznościowych i ich wpływie na pozycjonowanie stron. Sławek pokazał wynik kilkotygodniowych eksperymentów, a w nich konkretne liczby, ilustrujące, w jaki sposób social może oddziaływać na to, co dzieje się w wyszukiwarce Google. Jego case study dotyczyło specyficznej frazy (wypas owiec) i działań na Facebooku, ograniczonych do podhalańskiej miejscowości Nowy Żmigród. W prezentacji wskazano, jak klikalność organicznych i sponsorowanych postów oraz samo już „zapięcie” strony ze stroną na FB, przekładają się na pozycje w Google.

Tomasz Rudzki z Elephate swoje 20 minut zainwestował w przekazanie uczestnikom, jak analiza logów serwerowych przydaje się w SEO. Jego wystąpienie bardzo mi się podobało pod kątem merytorycznym, mimo, że na co dzień nie siedzę w logu Apache’a… to Tomek zachęcił mnie do tego, żeby częściej do tego loga zaglądać. Jeśli męczy Cię analiza logów ręcznie, to mam dobrą wiadomość, Tomek ogłosił, że Elephate wkrótce opublikuje własne, autorskie narzędzie do tego zadania!

Piotr Michalak z (Grupa TENSE) zaintrygował od razu nietypowym tytułem wystąpienia: (Nie)oczywiste budowanie ruchu w e-commerce. W swoim wystąpieniu przedstawił kilka pomysłów na generowanie wartościowego ruchu, choć nie mam przekonania, że wszystkie nadają się do szerokiego zastosowania. Mnie spodobało się generowanie kategorii na podstawie wyszukań w wewnętrznej wyszukiwarce. Brawo za podzielenie się twardymi liczbami, dotyczącymi efektów podjętych działań.

Artur Pajkert – miałem okazję podzielić się ze słuchaczami informacjami na temat trzech obszarów wydajnościowych, związanych z wybieraniem hostingu. Wskazałem na często pomijane zagadnienie parametrów bezpieczeństwa serwera pocztowego w sytuacji, kierujemy duży ruch na stronę i ten ruch powoduje dużo wysyłek poczty. Omówiłem też pomiar wydajności interpretera PHP (Benchmark PHP) oraz zagadnienia wydajności bazodanowej, jako głównych elementów rzutujących na TTFB. Na deser przypomniałem o zaletach kompresji gzip oraz protokołu http2.

Seo MeetUp – Część nieoficjalna

Miłym gestem ze strony organizatorów było zapewnienie zestawu startowego na afterparty. After odbył się we wrocławskiej Szklarni i prawdę mówiąc – okazał się równie interesującą częścią, jak merytoryczne wystąpienia. Dobrze zrobiony after, dobry networking.

Dla mnie jako osoby z ramienia linuxpl.com szczególnie miłym akcentem było spotkanie na żywo z grupą naszych webinarowych słuchaczy. Świetnie było pogadać na żywo o tym, w jaki jeszcze sposób można wykorzystać potęgę Google Data Studio… i super było się przekonać, że te setki, ba – tysiące nawet słuchaczy z naszych webinarów, to nie tylko liczby w panelu softu do streamowania. Po tym spotkaniu czuję się jeszcze bardziej zmotywowany do dowożenia Wam najlepszych webinarów w tej części świata.

Dla kogo Seo MeetUp okazało się dobrym eventem?

Wszystkie te dobre rzeczy to jedno… ale jeśli zastanawiasz się, czy pojawić się na kolejnych SEO MeetUpach, to pamiętaj, że Seo MeetUp to nie wydarzenie dla każdego. Jeśli miałbym dać Ci krótko moją rekomendację, czy warto zainwestować Twój czas i kilkadziesiąt złotych za bilet, to powiedziałbym…

Warto jeśliDaruj sobie jeśli
Interesujesz się naprawdę SEOSzukasz ogólnej wiedzy o marketingu w internecie
Masz już min. podstawową wiedzę o pozycjonowaniuSzukasz prostego tutoriala „pierwsze kroki”
Dobrze czujesz się podczas networkinguNie interesują Cię relacje z innymi ludźmi
Chcesz zainwestować w siebie kilkadziesiąt złotychSzukasz tylko bezpłatnej wiedzy
Artur Pajkert z kubkiem cyber_Folks
>
Artur Pajkert
Od 18 lat dzieli się wiedzą i poradami w sprawach e-marketingu i hostingu, jako menedżer, autor publikacji, prelegent, bloger, wykładowca akademicki.

5 odpowiedzi do "Seo MeetUp Wrocław 30. listopada 2018 – relacja"

 1. Karol pisze:

  Cześć, czy prezka z meet up jest gdzieś dostępna?

  1. Artur Pajkert pisze:

   Hej Karol, w sprawie dystrybucji Prezeki z SEO MeetUp zapraszam do kontaktu z organizatorami – zasada tego spotkania była taka, że co jest na MeetUp – zostaje na MeetUp 🙂 Może jak się uśmiechniesz zrobią dla Ciebie wyjątek, spróbuj porozmawiać w tej sprawie z Tomaszem Niezgodą z Surferseo.com

 2. Rozwiniecie swojej prezentacji dodałem na blogu Surfer SEO.
  Na blogu są też relacje z każdej edycji SEO MeetUp, które trochę zdradzają co było na każdej z prezentacji.

 3. Thomas pisze:

  Czy gdzieś są do pobrania materiały z meet up?

  1. Artur Pajkert pisze:

   Cześć, w tej sprawie zapraszamy do kontaktu z organizatorem wydarzenia – Tomasz Niezgoda z Surferseo.com z pewnością Ci pomoże, my co najwyżej możemy podzielić się z Tobą własną prezentacją… jej rozszerzoną wersję znajdziesz na naszym webinarze: https://bit.ly/2Xolhcs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?