W minioną sobotę 1 grudnia 2018 miałam przyjemność wystąpić na meetupie WordUp Trójmiasto z prelekcją pt. „Dobre praktyki przy tworzeniu stron na motywach z ThemeForest”. Była to swego rodzaju kontynuacja tematu motywów dla WordPressa, który poruszałam już wcześniej podczas naszych webinarów.


WordUp Trójmiasto – spotkanie miłośników WordPressa

WordUpy to lokalne spotkania społeczności WordPressa, ktore odbywają się, mniej lub bardziej regularnie, w różnych miastach w Polsce. Sama należę do współorganizatorów WordUp Poznań, ale często też uczestniczę w innych WordUpach. Trójmiejski WordUp zajmuje w moim sercu specjalne miejsce, lubimy się z tamtejszymi organizatorami, a dodatkowo fajnie jest się przespacerować nadmorskim bulwarem w Gdyni 🙂

To było moje 3 wystąpienie na tym meetupie. Po raz pierwszy jednak pod marką linuxpl i cieszę się, że mogliśmy finansowo wesprzeć organizację WordUpa, poprzez zakupienie pakietu sponsorskiego.

WordUp Trójmiasto – prelekcje

Podczas WordUpu mogliśmy wysłuchać 4 prelekcji:

Wojciech Babicz opowiedział o najczęściej pojawiających się tematach w dyskusjach na temat hostingu dla WordPressa. Była mowa m.in o certyfikatach SSL, TTFB – Time To First Byte, HTTP2, dyskach SSD, a także o RODO.

Marcin Szczur opowiedział o płatnościach w sklepach internetowych. Przedstawił ciekawe statystyki jakie płatności są wybierane najczęściej przez Polaków oraz jakie są trendy na przyszłość. Przedstawił też wizję jak już niedługo będzie wyglądać proces zakupowy w sklepach internetowych i jak innowacyjne metody płatności mogą wyeliminować konieczność wypełniania długich formularzy.

Marcin Jóźwiak omówił plik wp-config.php w WordPressie. Było to bardzo szczegółowe omówienie możliwości konfiguracji WordPressa jakie daje nam plik wp-config.php i muszę przyznać, że dowiedziałam się kilku trików, o których wcześniej nie wiedziałam.

Magdalena Paciorek – moja prezentacja dotyczyła motywów do WordPressa zakupionych na ThemeForest. Jest to najbardziej popularny portal, w którym możemy zakupić motywy i wtyczki do WordPressa. Mówiłam o tym na co zwrócić uwagę przy wyborze motywu, na jakie pułapki uważać, a także omówiłam kwestię licencji motywów i wtyczek.

WordUp Trójmiasto – afterparty

Dobre afterpaty jest równie ważne co sam meetup. Przynajmniej dla mnie. Jest to świetna okazja aby poznać nowe osoby, a także pogłębić relację z osobami poznanymi na wcześniejszych meetupach. Zawsze staram się uczestniczyć w tych imprezach i nie inaczej było podczas trójmiejskiego WordUpa. Rozmowy oscylowały wokół WordPressa, choć nie zabrakło także i innych tematów, a z imprezy wychodziłam ok 1:30 w nocy.

Zachęcam do uczestniczenia w lokalnych WordUpach, jest to świetna okazja do poszerzenia wiedzy na temat WordPressa a także możliwość spotkania świetnych ludzi.

>
Magdalena Paciorek
Ewangelistka WordPress, deweloperka, organizatorka naszych webinarów. Fanka Gutenberga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?