TeamSpeak jest bardzo popularną aplikacją, służącą do grupowego prowadzenia rozmów głosowych i tekstowych, a także sprawnego przesyłania plików.
Niezwykle ceniona przez miłośników gier komputerowych, jest także nieodzowną pomocą przy kontaktach z pracownikami firmy.
Dziś wyjaśnimy fenomen jej ogromnego powodzenia oraz opowiemy o tym, w jaki sposób obsługiwać aplikację, by w pełni wykorzystywać jej możliwości.
TeamSpeak to popularny komunikator głosowy (VoIP) służący przede wszystkim do prowadzenia rozmów w sieci LAN oraz przez internet.
Swoją ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim… zapalonym graczom komputerowym. To właśnie oni jako pierwsi dostrzegli jego potencjał i zaczęli komunikować się między sobą właśnie za pośrednictwem aplikacji.
Grając w grę online niezbędna jest przecież spójna i ciągła komunikacja z innymi członkami zespołu. Strategię walki trzeba dokładnie omówić, aby odnieść sukces w walce o zwycięstwo.
W jednej z recenzji przygotowanej dla Komputer świat możemy przeczytać, że: Ogromnym walorem aplikacji są funkcje automatycznej regulacji mikrofonu, skuteczny mechanizm niwelowania wszelakiego rodzaju szumów i efektów echa oraz wsparcie dla odtwarzania przestrzennego sygnału audio (więcej tu: http://download.komputerswiat.pl/internet-i-sieci/komunikatory/teamspeak-client).
1 TeamSpeak w biznesie
Zalety tej użytecznej aplikacji doceniają również przedsiębiorcy, wykorzystując TeamSpeak do komunikacji z pracownikami.
Wśród najbardziej praktycznych funkcji wymienić trzeba:
* możliwość tworzenia list dostępnych i blokowanych kontaktów,
* możliwość nawiązywania połączenia z więcej niż jednym serwerem w tym samym czasie,
* możliwość wymiany plików (np. dokumentów czy prezentacji multimedialnych) między użytkownikami,
* rozbudowany system zezwoleń, pozwalający wygodnie zarządzać uprawnieniami użytkowników w obrębie danego serwera.
2 TeamSpeak na serwerze VPS
Do korzystania z aplikacji niezbędny będzie serwer. Z powodzeniem możesz dopasować któryś z naszych VPS-ów. Jeśli potrzebujesz go tylko do TeamSpeaka – wybór będzie prosty. Jeśli jednak masz większe potrzeby, przyjrzy się pozostałym opcjom.
- Szybkie dyski NVMe
- Procesory AMD Epyc
- Wirtualizacja KVM
- Rozszerzony antyDDoS
- Rozszerzony backup 28 dni*
- Szybkie dyski NVMe
- Procesory AMD Epyc
- Wirtualizacja KVM
- Rozszerzony antyDDoS
- Rozszerzony backup 28 dni*
- Szybkie dyski NVMe
- Procesory AMD Epyc
- Wirtualizacja KVM
- Rozszerzony antyDDoS
- Rozszerzony backup 28 dni*
- Szybkie dyski NVMe
- Procesory AMD Epyc
- Wirtualizacja KVM
- Rozszerzony antyDDoS
- Rozszerzony backup 28 dni*
Jeśli na stronie wskazano ceny promocyjne to, jeśli nie wskazano inaczej, obowiązują one w pierwszym wybranym okresie rozliczeniowym. Świadczenie usług w kolejnych okresach są możliwe w cenach regularnych. Aby skorzystać z promocji w największym stopniu sugerujemy wybranie rocznego okresu rozliczeniowego.
Wskazana cena promocyjna jest najniższą w ciągu ostatnich 30 dni.
*W przypadku powyższych planów VPS, tam gdzie to zostało wskazane dysponujemy kopią zapasową do 28 dni wstecz. Może ona zostać przywrócona odpłatnie na zlecenie klienta. Wynika to z tego, że klienci administrują w/w usługą samodzielnie i kopie zapasowe mogą robić we własnym zakresie. Jeżeli wolisz zostawić kwestię backupu nam, sprawdź koniecznie VPS Zarządzalne. Są one administrowane przez nas w ramach planów wsparcia. To oznacza, że odpowiadamy tam również za kopię zapasową i przywracamy ją bezpłatnie w ramach planu wsparcia administracyjnego. Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze VPS - odezwij się do nas, pomożemy!
Aby postawić TeamSpeak na serwerze VPS skorzystaj z darmowego programu PuTTy.
Kiedy serwer zostanie już skonfigurowany, następnym krokiem będzie zainstalowanie aplikacji.
Aby to zrobić, wejdź na stronę www.teamspeak.com/downloads, pobierz klienta i zainstaluj go na swoim komputerze.
Proces instalacji jest prosty i intuicyjny i nie sprawia większego problemu.
Po uruchomieniu aplikacji wybierz zakładkę Connections -> Connect, podając adres IP serwera VPS, nazwę użytkownika oraz hasło.
W okienku, które się pojawi wpisz token, który wyświetlił się podczas pierwszego uruchomienia.
Po jego zatwierdzeniu uzyskasz prawa administratora. Tym samym będziesz mógł zmieniać jego nazwę, opisy etc.
3 Jak obsługiwać aplikację TeamSpeak?
Aplikacja pozwala na przeprowadzanie rozmów i konferencji w czasie rzeczywistym. Dzięki kodekom czas przesyłu głosu jest zdecydowanie krótszy, a jego jakość – lepsza.
Co ciekawe, TeamSpeak posiada zintegrowane efekty 3D pozwalające ulepszyć lub zmodyfikować dźwięk głosu. Taka funkcja z pewnością ucieszy fanów gier.
Dźwięk może również zostać przeniesiony do przestrzeni trójwymiarowej. Podczas rozmowy przez internet, taka możliwość pozwala lepiej rozróżnić wszystkich uczestników obecnych przy wirtualnym stole.
Aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku wykorzystaj podłączone do komputera słuchawki z mikrofonem, wyłączając jednocześnie głośniki. Możesz także skorzystać ze słuchawek i zewnętrznego mikrofonu np. wbudowanego w obudowę laptopa.
Jeśli chciałbyś zmienić ustawienia programu, wybierz z menu zakładkę Settings, a w niej ostatnią opcję – Options.
Po lewej stronie znajduje się spis kategorii ustawień.
Dla zachowania znakomitej jakości dźwięku kluczowe ustawienia to Playback oraz Capture.
Odpowiadają one za to, co słyszysz oraz to, czy inni słyszą Ciebie.
Konfigurując kategorię Hotkeys będziesz mógł sprawić, że mikrofon będzie aktywowany jedynie w tych momentach, w których rzeczywiście będziesz chciał zabrać głos. Trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne i pozwala uniknąć zaśmiecania kanału różnego rodzaju hałasem.
Korzystając z TeamSpeak możesz utworzyć własny kanał, dedykowany rozmowom grupowym. Jeśli posiadasz prawa administratora, kliknij prawym przyciskiem myszy na nazwę serwera (lub w dowolną wolną przestrzeń) i wybierz polecenie Create Channel.
W formularzu, który się pojawił wpisz jego nazwę oraz hasło (opcjonalnie).
Jako admin możesz także zarządzać swoim kanałem. Wachlarz możliwości jest bardzo zróżnicowany – możesz pozbywać się niechcianych użytkowników, zmieniać hasła oraz opisy kanałów, a także zapraszać innych uczestników do roli adminów, którzy pomagają w zarządzaniu danym pokojem.
Polecane dla Ciebie
Jaki kreator strony wybrać w 2024 roku? 4 najlepsze propozycje
Czy wiesz, że 75% wiarygodności witryn uzależniamy od designu? W konsekwencji wybór właściwego kreatora stron, biorąc pod uwagę odpowiednie kryteria selekcji, powinien być jednym z pierwszych kroków w Twojej biznesowej przygodzie.
Jak założyć stronę internetową?
Strona internetowa to wciąż silny punkt styku marki z Klientem. Nie bez powodu nazywamy ją cyfrową wizytówką dostępną 24 godziny na dobę. Własna strona www pozwoli Ci być w stałym kontakcie z Klientem oraz zapewni wirtualne portfolio.
Kreator stron internetowych AI – 4 elementy oszczędzające czas!
Wykorzystanie sztucznej inteligencji w projektowaniu stron internetowych pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu. W zamian możesz wykorzystać go przykładowo na budowanie widoczności Twojej strony w sieci.
Szukasz dalej?