Jak zmienić DNS-y dla domen zarejestrowanych w CyberFolks.pl?

DNSy domeny możesz zmienić w panelu klienta

1. Zaloguj się do panelu klienta https://panel.cyberfolks.pl. Jeśli nie pamiętasz hasła, możesz je zresetować zgodnie z instrukcją: https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-zmienic-haslo-do-panelu-klienta/
2. Po lewej stronie rozwiń menu Twoje usługi. Następnie wybierz zakładkę Domeny.

3. Z listy dostępnych domen wybierz tą, dla której chcesz zmienić DNSy i kliknij w jej nazwę. W konfiguracji wybierz „Zarządzaj”.

4. Następnie wybierz jedną z trzech opcji, którą chcesz wykonać:

Opcja 1 – Zewnętrzne serwery DNS

Ta opcja będzie odpowiednia, gdy chcesz skierować zarządzanie rekordami DNS na zewnętrzną usługę w innej firmie. Wybierz wtedy opcję „Zewnętrzne serwery DNS” i w prawym dolnym rogu wybierz „Ustaw zewnętrzny DNS”.

Następnie wpisz nazwy serwerów DNS wskazane przez dostawcę usługi i zapisz zmiany.

Opcja 2 – Hosting cyberfolks.pl

Gdy chcesz skierować domenę na hosting w cyberfolks.pl, a do panelu klienta, do którego przypisana jest domena, przypisany jest również hosting, wybierz opcję „Hosting cyberfolks.pl” i w prawym dolnym rogu „Ustaw na hosting”:

UWAGA! Gdy chcesz skierować domenę na hosting w cyberfolks.pl, a w panelu klienta nie posiadasz usługi hostingowej (np. hosting jest przypisany do innego panelu klienta) należy skorzystać z opcji nr 1 „Zewnętrzne serwery DNS” opisanej powyżej i podać serwery:
ns1.cyberfolks.pl
ns2.cyberfolks.pl
ns3.cyberfolks.pl

Opcja 3 – FreeDNS – Parking domeny

Parking domeny umożliwia łatwe skierowanie domeny na wskazany adres IP, URL jak również pełne zarządzanie strefą DNS. Jest to szczególnie przydatna opcja, gdy nie posiadasz u nas usługi hostingowej, a chcesz mieć możliwość delegacji rekordów dla domeny z poziomu panelu klienta. Aby skierować domenę na parking domeny, kliknij w „FreeDNS – Parking domeny” i wybierz w prawym dolnym rogu „Zaparkuj domenę”:

Możliwości związane z parkingiem domeny opisane są w instrukcji: https://cyberfolks.pl/pomoc/zarzadzanie-domena-w-freedns-parkowanie-domeny/

Gotowe! Pamiętaj, że propagacja DNS zajmuje do 48 godzin, więc zmiany na stronie zobaczysz dopiero po kilku/kilkunastu godzinach.

jak-zmienic-dns-y-dla-domen-zarejestrowanych-w-cyberfolks-pl
>
Alisa Łaska