Aby wygenerować certyfikat SSL musi być on opłacony, a wpłata zaksięgowana.
- Logujemy się do panelu klienta i wybieramy opcję Twoje usługi > Certyfikaty, a następnie Skonfiguruj.
- W informacji o zakupionym certyfikacie klikamy Dalej
- Jeśli nie posiadamy CSR, możemy go wygenerować w tym kroku. Wprowadzamy nasze dane (lub klikamy Użyj moich danych) oraz wybieramy algorytm: SHA2, typ klucza: RSA, długość klucza: 4096 i typ serwera: Apache. Jako jednostkę organizacyjną można podać: IT. Poniższy formularz został uzupełniony przykładowymi danymi, należny podać własne dane dotyczące nazwy domeny, nazwy organizacji, jednostki oraz miejsca zamieszkania. W przypadku generowania certyfikatu wildcard jako nazwę domeny należy podać: *.nazwadomeny.pl
(oczywiscie ten screen, to tylko przykład wypełnienia formularza generowania CSR – nie przepisuj tych danych, tylko wypełnij je swoimi danymi oraz wpisz swoja poprawna nazwe domeny w polu Nazwa domeny ) .
- Gdy domena znajduje się na usłudze hostingowej w Panelu Klienta na którym jest zamówienie, można skorzystać z opcji Auto instalacji. W przedstawionym przypadku domena znajduje się na usłudze hostingowej, która nie jest w tym samym Panelu Klienta co zakupiony certyfikat SSL.
- Wypełniamy brakujące dane lub korzystamy z opcji Użyj moich danych i klikamy Dalej.
- Wybieramy metodę weryfikacji i zatwierdzamy. Przy wybraniu opcji weryfikacji poprzez adres e-mail należy założyć jedną z skrzynek pocztowych które są dostępne na liście. Tutaj krótki poradnik jak można założyć konto pocztowe: https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-utworzyc-konto-pocztowe/
- Sprawdzamy dane w podsumowaniu i zlecamy wygenerowanie certyfikatu.
- Po potwierdzeniu mailowym certyfikatu zostanie on wydany do około 1-2 godzin.
Pliki certyfikatu odnajdziesz w panelu klienta po kliknięciu na certyfikat w zakładce Twoje usługi -> Certyfikaty SSL – w kolumnie Certyfikaty i klucze wyświetlone zostaną pliki certyfikatu:
Posiadając te dane, możesz wykonać instalację certyfikatu na serwerze zgodnie z poniższą instrukcją : TUTAJ
W razie problemów można skontaktować się z nami mailowo na adres wsparcie@cyberfolks.pl, czat lub formularz kontaktowy.
Na końcu należy uruchomić SSL w samej aplikacji WordPress, jak to zrobić opisaliśmy na blogu: Jak uruchomić certyfikat SSL w WordPress