🎁 TYLKO DO KOŃCA LISTOPADA - kup dowolny pakiet _Stores i otrzymaj drugi rok gratis! Gotowy sklep od 228 zł / rok! 🎁

Jak wygenerować zakupiony certyfikat SSL?

Aby wygenerować certyfikat SSL, musi być on opłacony, a wpłata zaksięgowana.

 1. Logujemy się do panelu klienta i wybieramy opcję Twoje usługi > Certyfikaty, a następnie przy certyfikacie klikamy Skonfiguruj.
 2. W informacji o zakupionym certyfikacie klikamy Dalej
 3. Jeśli nie posiadamy CSR, możemy go wygenerować w tym kroku. Wprowadzamy nasze dane (lub klikamy Użyj moich danych) oraz wybieramy algorytm: SHA2, typ klucza: RSA (wspierane jest również EC), długość klucza: 4096 i typ serwera: Apache. Jako jednostkę organizacyjną można podać: IT.

  Poniższy formularz został uzupełniony przykładowymi danymi, należny podać własne dane dotyczące nazwy domeny, nazwy organizacji, jednostki oraz miejsca zamieszkania.

  W przypadku generowania certyfikatu Wildcard jako nazwę domeny należy podać: *.nazwadomeny.pl
  UWAGA!
  Powyższy screen to tylko przykład wypełnienia formularza generowania CSR – nie przepisuj tych danych, tylko wypełnij je swoimi danymi oraz wpisz swoja poprawną nazwę domeny w polu Nazwa domeny) .

 4. Gdy domena znajduje się na usłudze hostingowej przypisanej do Panelu Klienta, do którego przypisany jest certyfikat, można skorzystać z opcji Autoinstalacji. Jeśli jednak ten warunek nie jest spełniony, instalacja przejdzie do kroku kolejnego.
 5. Wypełniamy brakujące dane lub korzystamy z opcji Użyj moich danych i klikamy Dalej.
 6. Wybieramy metodę weryfikacji i zatwierdzamy.
  Dostępne metody walidacji:
  > e-mail – Przy wybraniu opcji weryfikacji poprzez adres e-mail należy założyć jedną z skrzynek pocztowych, które są dostępne na liście – nie ma możliwości wskazania własnego adresu. Na ten adres wysłany zostanie przez wystawcę certyfikatu mail zawierający link, pod którym będzie można potwierdzić weryfikację certyfikatu.
  Tutaj krótki poradnik jak można założyć konto pocztowe: https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-utworzyc-konto-pocztowe/
  > HTTP – Metoda ta polega na utworzeniu na serwerze, w określonej lokalizacji pliku z odpowiednim dla Twojego certyfikatu kodem. Instrukcja dotycząca lokalizacji i kodu wysyłana jest przez wystawcę certyfikatu na Twój adres mailowy, który podałeś w kroku 3 tej instrukcji, czyli przy danych dotyczących CSR. Po dodaniu pliku należy zweryfikować poprawność jego dodania klikając w link do weryfikacji, zawarty w mailu od wystawcy.
  > DNS – metoda polega na dodaniu do strefy DNS domeny rekordu TXT z odpowiednim kodem weryfikacyjnym. Potrzebny kod zostanie wysyłany przez wystawcę certyfikatu na Twój adres mailowy, który podałeś w kroku 3 tej instrukcji, czyli przy danych dotyczących CSR. Po dodaniu rekordu należy odczekać jego propagację.

  Stosunkowo najprostszą metodą walidacji jest metoda poprzez e-mail, tak jak na poniższym screenie:

 7. Sprawdzamy dane w podsumowaniu i zlecamy wygenerowanie certyfikatu.
 8. Po potwierdzeniu mailowym certyfikatu zostanie on wydany do około 1-2 godzin.
  Pliki certyfikatu odnajdziesz w panelu klienta po kliknięciu na certyfikat w zakładce Twoje usługi -> Certyfikaty SSL – w kolumnie Certyfikaty i klucze wyświetlone zostaną pliki certyfikatu:

  Posiadając te dane, możesz wykonać instalację certyfikatu na serwerze zgodnie z poniższą instrukcją : TUTAJ
  Ten krok możesz oczywiście pominąć, jeśli podczas generowania certyfikatu skorzystałeś z opcji Autoinstalacji certyfikatu na serwerze – wtedy od pojawienia się plików w certyfikatu w panelu klienta należy odczekać do kilkunastu minut na jego instalację na serwerze.

Gotowe! Jeśli na stronie w Twojej domenie, mimo instalacji certyfikatu, nie wyświetla się zabezpieczenie certyfikatem, sprawdź, czy po zmianie adresu URL strony w przeglądarce z http:// na https:// certyfikat jest wyświetlany. Jeśli tak, należy uruchomić wymuszenie przekierowania strony na wersję zabezpieczoną https. Instrukcję ustawienia takiego przekierowania znajdziesz tutaj.

W przypadku problemów można skontaktować się z nami mailowo na adres wsparcie@cyberfolks.pl, poprzez czat lub formularz kontaktowy.

jak-wygenerowac-zakupiony-certyfikat-ssl
>
Magdalena Pietraszek