75% klientów B2B i B2C twierdzi, że wiarygodność witryny opiera się przede wszystkim na designie. Właśnie dlatego tak ważne jest to, komu zlecisz wykonanie strony internetowej. Oddelegowanie tego zadania niewłaściwej osobie spowoduje otrzymanie niekompletnego projektu, który będzie wpływał negatywnie na doświadczenia Twoich klientów oraz wyższy współczynnik odrzuceń (tzw. bounce rate). Przeczytaj mój artykuł i poznaj dostępne opcje.

W tym wpisie poruszę następujące kwestie:

 • Zrobienie strony internetowej – komu zlecić to zadanie? Dostępne opcje!
 • Czy wykonanie strony internetowej zawsze trzeba zlecać?
 • Zrobienie strony internetowej – koszt u dewelopera vs. cena za kreator WWW
 • Ile trwa wykonanie strony internetowej?

Zrobienie strony internetowej – komu zlecić to zadanie? Dostępne opcje!

Myślisz, że strona internetowa wymaga czasu i dużych nakładów finansowych? Nie jest to do końca trafne stwierdzenie, ponieważ ze względu na mnogość rozwiązań rynkowych, możesz wybrać opcję dopasowaną do możliwości swojego budżetu.

Kreator stron – dla sektora mikro- i małych przedsiębiorstw

Jeśli reprezentujesz sektor mikro- oraz małych przedsiębiorstw, wcale nie musisz zlecać zrobienia strony internetowej. W tym przypadku wyjątkowo praktycznym wyborem okazuje się kreator stron.

Witryna utworzona w kreatorze stron _Now.

Witryna utworzona w kreatorze stron _Now
Źródło: www.cyberfolks.pl/now/

Dlaczego akurat kreator stron internetowych?

 • możliwość stworzenia witryny w ciągu 60 sekund (1 minuty),
 • koszty miesięczne zaczynają się od 29 zł netto (319 zł netto rocznie, jeden miesiąc gratis),
 • obsługa pod własną domeną (rejestracja domeny jest możliwa w cyber_Folks);
 • bezpłatny certyfikat SSL,
 • brak konieczności wykupienia hostingu,
 • dowolna liczba własnych podstron na wybrany temat,
 • formularz kontaktowy z mapą Google Maps,
 • blog zoptymalizowany pod SEO oraz indywidualne portfolio.

Sprawdź, jak stworzyć stronę internetową w kreatorze _Now:

Warto również wspomnieć, iż strony AI (tworzone w kreatorach) charakteryzują się wysokim poziomem wydajności. Każda witryna _Now ładuje się nie więcej niż w 1 sekundę (zazwyczaj jest to wynik oscylujący w granicach 86 ms).

Porównanie czasu ładowania kreatora _Now z WordPressem, GoDaddy, WIX oraz Squarespace:

PlatformaPagespeedCzas ładowania
_Now8683 ms
GoDaddy86541 ms
WordPress811920 ms (1,92 s)
WIX42955 ms
Squarespace522080 ms (2,08 s)
CZas Ładowania poszczególnych kreatorów

Współpraca z web developerem – dla sektora MŚP

Jesteś właścicielem większego biznesu, który działa w sektorze MŚP? W takim razie współpraca z web developerem może okazać się najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Masz dwie opcje:

 • postawić na całkowicie dedykowany projekt strony – jednak jest to najdroższa opcja;
 • wybrać witrynę WordPress – i cieszyć się atrakcyjną ceną, intuicyjnością panelu oraz gwarancją pozytywnych doświadczeń dla użytkowników korzystających ze strony.

Według researchu W3Techs, CMS WordPress jest wykorzystywany przez 43.4% wszystkich witryn na świecie. Nie bez powodu.

Dlaczego akurat WordPress?

 • krótki czas wykonania w porównaniu do innych systemów Open Source (np. Joomla czy też Drupal), wynoszący od 1 do 3 dni roboczych (można to zrobić samodzielnie w Elementorze lub zlecić zadanie specjaliście);
 • relatywnie niski koszt w przypadku outsourcingu (wynoszący średnio od 5 000 do 12 000 zł netto);
 • tani hosting WordPress ze względu na dużą popularność;
 • pomoc techniczna od szerokiej społeczności użytkowników na forach internetowych;
 • ponad 70 000 dostępnych wtyczek;
 • sprawna optymalizacja strony pod SEO (dzięki Yoast SEO lub Rank Math SEO);
 • możliwość skalowania biznesu zgodnie z własnymi potrzebami;
 • plugin WooCommerce pozwalający stworzyć pełnoprawny sklep internetowy (w cyber_Folks udostępniamy również hosting WooCommerce).

Dobrą alternatywą dla sklepów internetowych WooCommerce jest kreator _Stores (ponad 2 500 opinii z Google ze średnią oceną 4,7 gwiazdki). Pakiet startowy możesz nabyć już od 19 zł netto miesięcznie (228 zł netto rocznie).

Cały proces utworzenia e-commerce trwa 15 minut.

Czy wykonanie strony internetowej zawsze trzeba zlecać?

Jak wspomniałem wyżej, wykonanie strony internetowej z pomocą web developera to jedynie opcja. Decydując się na małą witrynę w celu przetestowania pomysłu na biznes lub uzyskania przewagi konkurencyjnej w niszowych branżach, możesz zrobić to samodzielnie.

W celu przygotowania strony AI z _Now:

Samodzielne wykonanie strony internetowej
 • Wybierz Tworzę nową stronę;
Zrobienie strony internetowej w kreatorze Now
 • Przedstaw, czym zajmuje się Twoja firma i wybierz słowa najlepiej pasujące do Twojego biznesu, a następnie kliknij Dalej;
Wybór cech charakterystycznych firmy
 • Przedstaw nazwę swojej firmy (lub wciśnij Pomiń, aby kreator wymyślił ją za Ciebie);
Zakończenie etapu tworzenia strony WWW
 • Po zaakceptowaniu regulaminu i wpisaniu adresu e-mail, kreator rozpocznie generowanie Twojej strony WWW.
Generowanie strony WWW

Po chwili oczekiwania zobaczysz gotową stronę internetową _Now. Możesz natychmiast udostępnić ją swoim klientom lub dokonać szybkich zmian w sekcji Dostosuj szablon. Jeśli natomiast zależy Ci na contentowym dopasowaniu oferty i wprowadzeniu bardziej zaawansowanych edycji, wybierz Edytuj stronę.

Wygląd strony _Now po wygenerowaniu

Wygląd strony _Now po wygenerowaniu

Zrobienie strony internetowej – koszt u dewelopera vs. cena za kreator WWW

Zrobienie strony internetowej u dewelopera (typowo indywidualny projekt) kosztuje od 15 000 do 25 000 zł netto. Strona na WordPressie z kolei jest zdecydowanie tańsza, ponieważ możesz ją mieć już od 5 000 do 12 000 zł netto.

Dla porównania, strona AI bazująca na kreatorze _Now wiąże się z kosztem rzędu 29 zł – 49 zł netto miesięcznie (319 zł – 539 zł netto rocznie, jeden miesiąc gratis). Aby dowiedzieć się więcej na temat cen związanych z witryną WWW, sprawdź, ile kosztuje utrzymanie strony – nasz artykuł blogowy z pewnością wyjaśni problematyczne kwestie w tym zakresie.

Ile trwa wykonanie strony internetowej?

Wykonanie strony internetowej w kreatorze _Now trwa 60 sekund. Jeżeli natomiast zależy Ci na pełnoprawnym e-commerce, wybierając _Stores możesz liczyć na utworzenie witryny zoptymalizowanej pod SEO w ciągu 15 minut.

Serwis WordPress bazujący na gotowych szablonach oraz wtyczce Elementor wymaga od web developera maksymalnie 2-3 dni pracy. Taki sam sklep WooCommerce będzie tworzony już pomiędzy 7 a 14 dni roboczych.

Jeżeli chodzi o dedykowane projekty WordPress, Joomla czy też Drupal, musisz liczyć się nawet z miesiącem oczekiwania.

Podsumowanie

Nadal zastanawiasz się, co jest lepsze – wykonanie strony internetowej przez web developera czy samodzielne stworzenie witryny w kreatorze? W celu kompleksowego podsumowania mojego artykułu, stworzyłem tabelkę obrazującą wszystkie kwestie zawarte we wpisie:

KategoriaKreator _NowWeb Developer
Czas realizacji60 sekund dla strony podstawowej, 15 minut dla e-commerce (_Stores).2-3 dni dla WordPressa, 7-14 dni dla WooCommerce, do 30 dni dla dedykowanych projektów.
Koszt początkowy29 – 49 zł netto miesięcznie (319 – 539 zł rocznie, jeden miesiąc gratis).5 000 – 25 000 zł netto w zależności od platformy i złożoności projektu.
Koszty utrzymaniaBrak konieczności wykupienia hostingu, bezpłatny certyfikat SSL.Tani hosting WordPress ze względu na popularność (już od kilkudziesięciu złotych netto rocznie).
FunkcjonalnościObsługa własnej domeny, dowolna liczba podstron, formularz kontaktowy, blog zoptymalizowany pod SEO, indywidualne portfolio.Ponad 70,000 wtyczek dostępnych dla WordPress, optymalizacja SEO z pomocą Yoast SEO lub Rank Math SEO, możliwość skalowania biznesu, wtyczka WooCommerce w przypadku sklepów internetowych.
Czas ładowaniaPoniżej 1 sekundy (zazwyczaj 86 ms).Zależy od konfiguracji, zazwyczaj poniżej 2 sekund ładowania witryny).
Dla kogo?Mikro- i małe przedsiębiorstwa.Większe biznesy z sektora MŚP, wymagające bardziej skomplikowanych i personalizowanych rozwiązań.
Wsparcie techniczneWsparcie od cyber_Folks.Szeroka społeczność użytkowników oraz profesjonalne wsparcie techniczne, dostępne zależnie od wybranej agencji lub freelancerów.
Zalecane dlaPrzedsiębiorstwa szukające szybkich i prostych rozwiązań, niewymagających zaawansowania technicznego.Firmy potrzebujące indywidualnie dostosowanych rozwiązań.
Wykonanie strony internetowej. porównanie możliwości

Reasumując, zrobienie strony internetowej możesz z pewnością zlecić na zewnątrz dla agencji lub freelancera, jednak w przypadku mało skomplikowanych stron, warto skorzystać z kreatora (np. _Now). Dzięki dostępnym funkcjonalnościom, każdy użytkownik bez znaczenia na stopień zaawansowania będzie mógł uruchomić witrynę zoptymalizowaną pod SEO w ciągu 60 sekund i klarownie przedstawić swoją ofertę klientom. W przypadku jakichkolwiek problemów, zawsze możesz liczyć na pomoc cyber_Folks.

Zacznij reklamować swój biznes skutecznie. Stwórz stronę internetową w kreatorze _Now!

Komu zlecić wykonanie strony internetowej? FAQ

Zrobienie strony internetowej w kreatorze _Now to koszt rzędu 29 zł – 49 zł netto miesięcznie (319 – 519 zł netto rocznie, jeden miesiąc gratis). Decydując się na CMS WordPress, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 5 000 – 12 000 zł netto jednorazowo + koszty hostingu (w _Now jest gratis).

Wykonanie strony internetowej (np. na CMS WordPress) warto zlecić specjaliście. Jeżeli natomiast nie dysponujesz odpowiednim budżetem, zastanów się nad samodzielnym utworzeniem witryny, np. z pomocą kreatora _Now. Cały proces zajmuje jedynie 60 sekund – po tym czasie dostaniesz pełnoprawną stronę WWW zoptymalizowaną kompleksowo pod SEO.

>
Dominik Bigosiński
Copywriter z doświadczeniem międzynarodowym z zamiłowaniem do digital marketingu. Jego treści czytają community w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Były sędzia i trener piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?