Uruchom swój sklep internetowy na _Stores w ciągu 14 dni, a otrzymasz w PREZENCIE książkę "Patent na e-commerce" autorstwa Krzysztofa Domaradzkiego >>>

Jak sprawdzić pozycje strony na WordPress w Google – bezpłatnie?

Usługi pozycjonowania stron wydają się dość kosztowne dla przeciętnego użytkownika, zwłaszcza niekomercyjnego. Teraz jednak masz szansę na znacznie lepsze pozycje strony i to nawet bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Przeczytaj, na czym to polega.

Na czym polegają te usługi?

Klienci zamawiający wybrane pakiety hostingowe zyskują dostęp do gratisowego dodatku: Monitoringu pozycji, realizowanego przez serwis sprawdzdomene.pl

Usługa ma dwa składniki. Po pierwsze pozwala na wykonywanie audytu strony www, a po drugie umożliwia monitorowanie pozycji w wynikach wyszukiwania, po podanych słowach kluczowych.

Jak sprawdzić pozycje – najpierw zrób audyt strony.

Sprawdzamy kilkadziesiąt punktów Twojej strony i prezentujemy wyniki w zrozumiałej, czytelnej formie. Dzięki temu widzisz, co warto poprawić. Dzięki temu, że jesteśmy częścią H88 – możesz jako nasz klient korzystać z unikatowej technologii audytu semantycznego.

Klasyczna część audytu strony zbada dla Ciebie takie elementy, jak np. strukturę metatagów, strukturę znaczników, wskaże obrazki bez ALT’ów (opisów alternatywnych, które są potrzebne, aby roboty wyszukiwarki mogły „rozumieć”, co znajduje się na obrazku).

Część semantyczna sprawdzi dla Ciebie natomiast teksty na stronie – pod kątem ich „mocy sprzedażowej”. Skupia się tu na oddziaływaniu na człowieka, a nie na robota. Spróbuje wyszukać np. wezwania do akcji lub społeczne dowody słuszności. Poprawa wyników w tym obszarze pozwoli Ci poprawić konwersję. Mechanizm sprawdza się dla stron o charakterze sprzedażowym w języku polskim.

Tego rodzaju audyt strony nie jest tym samym, co możesz uzyskać za kilka tysięcy złotych od profesjonalnej agencji specjalizującej się w SEO. To raczej proste rozwiązanie, dzięki któremu właściciele i twórcy stron mogą prosto sprawdzić swoją stronę pod kątem podstawowych zagadnień, związanych z optymalizacją pod wyszukiwarkę. Bez dodatkowych kosztów masz zatem szansę poprawić kluczowe aspekty strony oraz zrewidować, czy warto dodać coś w tekstach.

O ile na rynku istnieją już podobne narzędzia – wiele z nich zapewnia nawet lepsze informacje w zakresie optymalizacji technicznej, o tyle w zakresie analizy semantycznej dla języka polskiego jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku, opracowane w całości w naszej spółce.

Sprawdzanie pozycji w Google

Drugim komponentem usługi jest bezpłatny monitoring pozycji. Możesz śledzić do 3 stron i do 30 słów kluczowych dla każdej z nich. Codziennie sprawdzimy dla Ciebie, na którym miejscu w wynikach wyszukiwania jesteś i zapiszemy dla Ciebie tę informację. Na przejrzystym wykresie dla każdego słowa kluczowego będziesz w stanie analizować swoje pozycje w Google.

Czy ten gratis to prawdziwe SEO, jak w agencji od pozycjonowania?

Zarówno monitorowanie pozycji, jak i sprawdzanie podstawowych parametrów strony są usługami o charakterze SEO. W ramach tej gratisowej usługi dajemy Ci wskazówki, co warto poprawić na stronie we własnym zakresie, ale nie wprowadzamy dla Ciebie zmian na stronie, nie prowadzimy linkowania etc.

W obszarze monitorowania natomiast udostępniamy możliwość śledzenia informacji o pozycjach (w zakresie 1-100) po ograniczonej liczbie słów kluczowych.

Jest to zatem usługa „na start”, przeznaczona dla użytkownika końcowego, która wprawdzie nie zastępuje pracy profesjonalnej agencji wyspecjalizowanej w SEO, ale pozwala bezpłatnie zyskać wiele cennych informacji na temat swojej strony, jej pozycji oraz tego, co warto w niej poprawić. Idealne dla tych, którzy nie mają budżetu na zewnętrzne usługi w tym zakresie, nie znają się na SEO, a chcą sprawdzić, czy ich strona spełnia przynajmniej podstawowe cechy projektu przyjaznego wyszukiwarce.

Jak sprawdzać pozycje w Google bezpłatnie, krok po kroku?

Usługę sprawdzania pozycji strony w Google możesz zamówić poprzez naszą stronę www jako bezpłatny dodatek, wraz z zamawianiem hostingu WordPress.

 1. Wybierz dowolny z pakietów
  kliknij tu, aby wybrać pakiet.
 2. Na liście dodatków zaznacz, że chcesz skorzystać z bezpłatnego monitoringu
  kliknij tu, aby przejść do tego kroku.
 3. Po zamówieniu koszyka otrzymasz kod aktywacyjny, który aktywuje usługę na 12 miesięcy.
 4. Kod podajesz na stronie https://sprawdzdomene.pl/

Jeśli nie zamawiasz hostingu – i tak możesz założyć konto w systemie SprawdzDomene, na 7 dni – bezpłatnie. Pamiętaj jednak, że po tym okresie przestaniemy sprawdzać Twoje pozycje, a wznowienie usługi będzie wymagało podania kodu.

Artur Pajkert z kubkiem cyber_Folks
>
Artur Pajkert
Od 18 lat dzieli się wiedzą i poradami w sprawach e-marketingu i hostingu, jako menedżer, autor publikacji, prelegent, bloger, wykładowca akademicki.

8 odpowiedzi na "Jak sprawdzić pozycję strony w google?"

 1. Irena20 pisze:

  Witam tak jak ja usunąc lub zabezpieczyć aby podczas każdego używania nie mogła się pokazać wielu osobom w starszym wieku

 2. Hubert pisze:

  co prawda nie darmowy, ale bardzo tani monitoring pozycji w Google https://www.spideric.com/pl/ zwłaszcza do monitorowania strony w zagranicznych wyszukiwarkach, z czym polskie narzędzia nie zawsze dobrze sobie radzą

 3. Ciekawa propozycja. A co myślisz o innych programach do monitoringu pozycji stron w Google, jak ASPS, SerpRobot i inne.

 4. Jak mała strona to można monitorować to ręcznie w przeglądarce. Utworzyć zakładkę z zapytaniem jakie nas inseruje i sprawdzać pozycję ręcznie na wylogowanej czy raczej przeglądarce jaka nie loguje nic aby była naturalna jałowa – incognito tryb. Ja tak czasami robiłem. Nie jest potrzebne mieć raport dzień w dzień tylko raz na miesiąc czy rzadziej jak dla mnie.

 5. Grzegorz pisze:

  Niektóre popularne hostingi oferują taką usługę monitorowanie fraz kluczowych w pakiecie razem z hostingiem, nie są może to jakieś zaawansowane narzędzia ale na początek wystarczą.

 6. Tomek pisze:

  Poszukuję fachowca tylko do optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarki. Interesuje mnie tylko poprawa niektórych parametrów. Kontakt przez stronę.

 7. Tom Ka pisze:

  Super, że udostępniacie takie narzędzie dla swoich klientów. 12 miesięcy monitorowania za darmo to bardzo dobra opcja.

 8. Andrzej pisze:

  Polecam także Stat for Seo – proste ale całkiem dobre oprogramowanie z wieloma opcjami konfiguracji, w tym jak traktować mapy, czy spr tylko wyniki mobilne, wybór Google z danego kraju itp.
  Dużym plusem jest jednorazowa opłata.
  Korzystam od wielu lat i nadal co twórca dba o update / poprawki.
  Do skutecznego sprawdzania większej ilości fraz przyda się oczywiście dokupić proxy, ale ofert na rynku nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?