Jak sprawdzić pozycje strony na WordPress w Google?

Usługi pozycjonowania stron wydają się dość kosztowne dla przeciętnego użytkownika, zwłaszcza niekomercyjnego. Teraz jednak masz szansę na znacznie lepsze pozycje strony i to bez ponoszenia dużych kosztów. Przeczytaj, na czym to polega.

Na czym polega ta usługa?

Klienci zamawiający u nas dowolną usługę mogą dokupić przydatne narzędzie – Monitoring pozycji, realizowany przez serwis SprawdzDomene.pl.

Usługa umożliwia monitorowanie pozycji w wynikach wyszukiwania Google, po podanych słowach kluczowych. Korzystając z naszego narzędzia do monitorowania pozycji masz możliwość obserwacji aktualnych wyników, kontrolowania spadków strony i budowania nowej strategii w oparciu o uzyskane wyniki.

Jak sprawdzić pozycje – najpierw zrób audyt strony

Jako nasz klient możesz korzystać z unikatowej technologii audytu semantycznego. Sprawdzamy kilkadziesiąt punktów Twojej strony i prezentujemy wyniki w zrozumiałej, czytelnej formie. Dzięki temu widzisz, co warto poprawić.

Klasyczna część audytu strony zbada dla Ciebie takie elementy, jak np. strukturę metatagów, strukturę znaczników, wskaże obrazki bez ALT’ów (opisów alternatywnych, które są potrzebne, aby roboty wyszukiwarki mogły „rozumieć”, co znajduje się na obrazku).

Część semantyczna sprawdzi dla Ciebie natomiast teksty na stronie – pod kątem ich „mocy sprzedażowej”. Skupia się tu na oddziaływaniu na człowieka, a nie na robota. Spróbuje wyszukać np. wezwania do akcji lub społeczne dowody słuszności. Poprawa wyników w tym obszarze pozwoli Ci poprawić konwersję. Mechanizm sprawdza się dla stron o charakterze sprzedażowym w języku polskim.

Tego rodzaju audytu strony nie jest tym samym, co możesz uzyskać za kilka tysięcy złotych od profesjonalnej agencji specjalizującej się w SEO. To raczej proste rozwiązanie, dzięki któremu właściciele i twórcy stron mogą prosto sprawdzić swoją stronę pod kątem podstawowych zagadnień, związanych z optymalizacją pod wyszukiwarkę. Bez dodatkowych kosztów masz zatem szansę poprawić kluczowe aspekty strony oraz zrewidować, czy warto dodać coś w tekstach.

O ile na rynku istnieją już podobne narzędzia – wiele z nich zapewnia nawet lepsze informacje w zakresie optymalizacji technicznej, o tyle w zakresie analizy semantycznej dla języka polskiego jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku, opracowane w całości w naszej spółce.

Sprawdzanie pozycji w Google

Dzięki monitoringowi strony w Google możesz śledzić do 3 stron i do 30 słów kluczowych dla każdej z nich. Codziennie sprawdzimy dla Ciebie, na którym miejscu w wynikach wyszukiwania jesteś i zapiszemy dla Ciebie tę informację. Na przejrzystym wykresie dla każdego słowa kluczowego będziesz w stanie analizować swoje pozycje w Google.

Czy to prawdziwe SEO, jak w agencji od pozycjonowania?

Zarówno monitoring strony, jak i sprawdzanie jej podstawowych parametrów są usługami o charakterze SEO. W ramach tej usługi dajemy Ci wskazówki, co warto poprawić na stronie we własnym zakresie, ale nie wprowadzamy dla Ciebie zmian na stronie, nie prowadzimy linkowania etc.

W obszarze monitorowania natomiast udostępniamy możliwość śledzenia informacji o pozycjach (w zakresie 1-100) po ograniczonej liczbie słów kluczowych.

Jest to zatem usługa „na start”, przeznaczona dla użytkownika końcowego, która wprawdzie nie zastępuje pracy profesjonalnej agencji wyspecjalizowanej w SEO, ale pozwala zyskać wiele cennych informacji na temat swojej strony, jej pozycji oraz tego, co warto w niej poprawić. Idealne dla tych, którzy nie mają dużego budżetu na zewnętrzne usługi w tym zakresie, nie znają się na SEO, a chcą sprawdzić, czy ich strona spełnia przynajmniej podstawowe cechy projektu przyjaznego wyszukiwarce.

Jak sprawdzać pozycje w Google?

Monitoring strony w Google możesz zamówić poprzez naszą stronę www jako oddzielną usługę lub jako dodatek do innych usług, np. do hostingu WordPress.

 1. W celu utworzenia swojego pierwszego projektu przejdź na stronę sprawdzdomene.pl, naciśnij przycisk „Logowanie”, a następnie zaloguj się do swojego konta.
 2. Twoim oczom ukaże się prosty w obsłudze panel. W celu dodania nowego projektu wystarczy, że naciśniesz przycisk „Nowy projekt”, a następnie odpowiednio wypełnisz dane według zamieszczonych wyjaśnień.
 3. Naciśnij przycisk „Dodaj nowy projekt” i to wszystko! Dodawanie projektu zajmie tylko chwilę i będziesz mógł rozpocząć sprawdzanie pozycji SEO dla wybranej przez siebie witryny.

Artur Pajkert z kubkiem cyber_Folks
>
Artur Pajkert
Od 18 lat dzieli się wiedzą i poradami w sprawach e-marketingu i hostingu, jako menedżer, autor publikacji, prelegent, bloger, wykładowca akademicki.

9 odpowiedzi do "Jak sprawdzić pozycję strony w Google?"

 1. Irena20 pisze:

  Witam tak jak ja usunąc lub zabezpieczyć aby podczas każdego używania nie mogła się pokazać wielu osobom w starszym wieku

 2. Hubert pisze:

  co prawda nie darmowy, ale bardzo tani monitoring pozycji w Google https://www.spideric.com/pl/ zwłaszcza do monitorowania strony w zagranicznych wyszukiwarkach, z czym polskie narzędzia nie zawsze dobrze sobie radzą

 3. Ciekawa propozycja. A co myślisz o innych programach do monitoringu pozycji stron w Google, jak ASPS, SerpRobot i inne.

 4. infomiasto.eu pisze:

  Jak mała strona to można monitorować to ręcznie w przeglądarce. Utworzyć zakładkę z zapytaniem jakie nas inseruje i sprawdzać pozycję ręcznie na wylogowanej czy raczej przeglądarce jaka nie loguje nic aby była naturalna jałowa – incognito tryb. Ja tak czasami robiłem. Nie jest potrzebne mieć raport dzień w dzień tylko raz na miesiąc czy rzadziej jak dla mnie.

 5. Grzegorz pisze:

  Niektóre popularne hostingi oferują taką usługę monitorowanie fraz kluczowych w pakiecie razem z hostingiem, nie są może to jakieś zaawansowane narzędzia ale na początek wystarczą.

 6. Tomek pisze:

  Poszukuję fachowca tylko do optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarki. Interesuje mnie tylko poprawa niektórych parametrów. Kontakt przez stronę.

 7. Tom Ka pisze:

  Super, że udostępniacie takie narzędzie dla swoich klientów. 12 miesięcy monitorowania za darmo to bardzo dobra opcja.

 8. Andrzej pisze:

  Polecam także Stat for Seo – proste ale całkiem dobre oprogramowanie z wieloma opcjami konfiguracji, w tym jak traktować mapy, czy spr tylko wyniki mobilne, wybór Google z danego kraju itp.
  Dużym plusem jest jednorazowa opłata.
  Korzystam od wielu lat i nadal co twórca dba o update / poprawki.
  Do skutecznego sprawdzania większej ilości fraz przyda się oczywiście dokupić proxy, ale ofert na rynku nie brakuje.

 9. 1stplace.pl pisze:

  Regularna weryfikacja pozycji strony na poszczególne frazy kluczowe dostarcza wielu ważnych informacji. Szczegółowa analiza może wyznaczyć kierunek kolejnych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?