Allegro WooCommerce — potrzebujesz takiej integracji, nawet jeśli jeszcze tego nie wiesz. Nie zaskoczę Cię przecież, gdy powiem, że Allegro to najpopularniejszy serwis e-commerce w Polsce…

Dzieje się to pomimo regularnych podwyżek prowizji — które to są jednym z głównych tematów na grupie Zjednoczeni Sprzedawcy. Jak to możliwe? To proste:

Allegro wciąż dla wielu sprzedawców stanowi całkiem niezłe źródło dochodów. Pomimo wysokich prowizji, bilans zysków i strat jest na plusie. Allegro może być również świetnym kanałem pozyskania nowych klientów. W dalszej kolejności można przekonać ich do kupowania bezpośrednio w naszych sklepach internetowych.

Jedno jest pewne:

Allegro nie można lekceważyć

Jak podaje raport e-Commerce w Polsce 2019:

Najlepiej rozpoznawalną marką spośród wszystkich polskich e-serwisów jest zdecydowanie Allegro, wskazana spontanicznie przez aż 80% badanych.

Wskazanie spontaniczne oznacza badanie, w którym ankietowany musi wymienić do trzech nazw serwisów związanych z zakupami w internecie, które przychodzą mu na myśl w pierwszej kolejności.

Znajomość spontaniczna serwisów w e-handlu
Grafika pochodzi z raportu E-commerce w Polsce 2019 firmy Gemius

Chcesz rozpocząć sprzedaż na Allegro wprost ze sklepu stworzonego na WooCommerce? A może wręcz przeciwnie — budujesz brand swojego sklepu internetowego działającego na WooCommerce, próbując coraz bardziej uniezależnić się od monopolisty?

Bez względu na Twoje motywacje, będziesz potrzebował integracji Allegro WooCommerce. Na ten moment masz trzy możliwości, z których możesz skorzystać:

1. BaseLinker — z integracją Allegro WooCommerce

Zacznijmy od prawdopodbnie najpopularniejszego rozwiązania, choć nie jest to typowa integracja Allegro WooCommerce. BaseLinker stanowi bowiem platformę integrującą dla różnorakich skryptów sklepowych takich jak m.in. Magento, Prestashop, Shoper, Shoplo czy IAI.

System BaseLinker funkcjonuje jako zewnętrzne rozwiązanie, które konfigurujemy jako centrum dowodzenia naszym e-biznesem. Spina on swoim panelem sprzedaż z wielu obsługiwanych przez nas kanałów.

BaseLinker jako serce systemu wyświetla zatem zamówienia z Allegro, z naszego sklepu WooCommerce, ale również i złożone mailowo czy telefonicznie:

Manager Zamówień Base Linker - schemat

Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne, gdy handlujemy w internecie pod kilkoma różnymi markami sklepów internetowych. W ten sposób zyskujemy jeden panel do zarządzania całym biznesem, bez względu na to, z którego sklepu pochodzi zamówienie.

Dodatkowo całościowe zarządzanie biznesem ułatwia wygodny i przejrzysty panel administracyjny:

Integracja Allegro WooCommerce w Base Linker

Ile kosztuje BaseLinker?

BaseLinker rozliczany jest w modelu abonamentowym. Cena jest zależna od liczby realizowanych zamówień:

Cennik Base Linker

Więcej na temat integracji Allegro WooCommerce przy użyciu BaseLinkera znajdziesz na oficjalnej stronie: Integracja sklepu z Allegro – BaseLinker.com

2. Moje aukcje Allegro

Jest to wtyczka autorstwa Łukasza Grochala, funkcjonującego pod marką Grojan Team. Sprzedaż prowadzona jest przez serwis WP Hocus: WooCommerce Allegro PRO — WP Hocus

Całkowicie odmienne nazwy wtyczek w wersji darmowej oraz PRO potrafią wprowadzić w niezłe zakłopotanie. Niemniej, wtyczka ta jest w pełni funkcjonalna.

W wersji darmowej możesz ją pobrać bezpośrednio z repozytorium WordPressa:

Funkcje wtyczki

Umożliwi Ci ona:

 • Połączenie się z API Allegro przez REST API i/lub WebAPI
 • Skonfigurowanie dowolnej liczby kont Allegro (jeśli posiadasz więcej niż jedno)
 • Pobranie aukcji do WooCommerce i zaimportowanie ich jako produktów
 • Możliwość wyświetlania widżetu na blogu czy podstronie z listą aukcji na Allegro
 • Zautomatyzowanie aktualizacji stanów magazynowych

Wersja płatna dodaje kilka dodatkowych funkcji takich jak:

 • Aktualizacja statusu zamówienia w WooCommerce na podstawie statusu w Allegro
 • Możliwość wysłania zamówienia z WooCommerce, które zostało dokonane na Allegro
 • Tworzenie własnych szablonów aukcji
 • Dwustronna synchronizacja stanu magazynowego (z WooCommerce do Allegro i na odwrót)
 • Pobieranie zamówień z Allegro do WooCommerce
 • Wystawianie aukcji z poziomu WooCommerce
 • Pobieranie ocen sprzedaży z Allegro

Twórca przygotował filmik ilustrujący działanie wtyczki:

Panel jest teoretycznie czytelny i przejrzysty, ale w praktyce nie wszystkie funkcje są na pierwszy rzut oka zrozumiałe. Skonfigurowanie i nauczenie się wtyczki może nam zająć dłuższą chwilę. Tym bardziej, że wtyczce brakuje dokumentacji. Twórca z drugiej strony zaprasza do kontaktu w razie pytań lub problemów.

Ile kosztują Moje aukcje Allegro?

Niewątpliwą zaletą wtyczki jest jej cena:

Allegro WooCommerce - cena

Co więcej, za niewiele większą kwotę możemy zakupić roczne członkostwo w WP Hocus. Daje nam ono dostęp do innych wtyczek z katalogu takich jak:

 • Ceneo
 • WordPress/WooCommerce SEO
 • WordPress All Import
 • wFirma, Fakturownia
 • Dynamiczna cena czy Rezerwacje godzinowe
Członkostwo WPhocus - cena

Właściciele strony WP Hocus oferują dostęp do takich znanych wtyczek jak Yoast SEO, po prostu je ówcześniej przebrandowując. Choć licencja GNU GPL zezwala na takie zachowanie, moralność takich działań jest do podważenia. (Notka redakcyjna: właściciel portalu WP Hocus odniósł się do powyższej opinii autora wpisu w komentarzu pod artykułem).

Rozwiązanie oferowane przez WP Hocus ma sens w przypadku gdy jesteś zaawansowanym technicznie administratorem sklepu. Przyda się także posiadanie podstawowej wiedzy na temat programowania, aby we własnym zakresie diagnozować i naprawiać potencjalne błędy wtyczki.

Jeśli to nie Twoja bajka, a zależy Ci na gotowym rozwiązaniu dla WooCommerce, sprawdź rozwiązanie od WP Desk:

3. Allegro WooCommerce — od WP Desk

WP Desk jest najbardziej znanym twórcą wtyczek WooCommerce w Polsce. To prężnie działający biznes, który swoje produkty sprzedaje również za granicą.

Allegro WooCommerce to jedna z wtyczek WP Desk, dedykowana na polski rynek.

Poniżej możesz zapoznać się z krótkim wideoporadnikiem konfiguracji wtyczki, który – skromnie dodając – jest mojego autorstwa:

Wtyczka umożliwia szybkie wystawianie aukcji na podstawie produktów w WooCommerce. Duże sklepy szczególnie ucieszy funkcja hurtowego wystawiania aukcji.

Oprócz tego wtyczka Allegro od WP Desk umożliwia:

 • edycję trwających aukcji
 • wystawianie wariantów produktu na osobnych aukcjach
 • mapowanie pól kategorii Allegro z atrybutami WooCommerce
 • rejestrację klientów kupujących na Allegro w sklepie
 • dodawanie i modyfikowanie cenników wysyłki
 • i wiele innych

Oczywiście w ramach wtyczki otrzymujemy też dwustronną synchronizację stanów magazynowych. Aby taka synchronizacja przebiegła sprawnie, zalecamy skorzystanie z szybkiego hostingu WordPress.

Koszt wtyczki Allegro WooCommerce od WP Desk

Za cenę 499 zł otrzymujesz licencję na jedną stronę:

Allegro WooCommerce od WP Desk - cena

Licencja umożliwia Ci aktualizacje oraz korzystanie ze wsparcia technicznego. Z obu tych praw możesz korzystać przez rok czasu.

Po 12 miesiącach musisz dokonać przedłużenia licencji, jeśli chcesz nadal mieć dostęp do aktualizacji i wsparcia. Można zatem przyjąć, że kwota 499 zł jest realnie rocznym abonamentem za wtyczkę.

Więcej informacji na temat wtyczki uzyskasz na stronie WP Desk: Allegro WooCommerce – Bezpośrednia Integracja

Porównanie

W cenie 499 zł rocznie (około 41,58 zł miesięcznie) wtyczka od WP Desk stanowi konkurencję przede wszystkim dla najniższego pakietu BaseLinkera — do 100 zamówień w miesiącu.

Przy większej liczbie zamówień cena BaseLinkera wynosi już od 99 zł netto miesięcznie wzwyż. Zaletą tego rozwiązania jest natomiast pełna integracja zarządzania sprzedażą, a więc również nadawania przesyłek kurierskich czy obsługa Paczkomatów.

Warto również pamiętać, że Baselinker umożliwia integrację dowolnej liczby sklepów oraz innych kanałów sprzedaży. Gdy posiadamy więcej niż jeden sklep, w przypadku rozwiązania WP Desk musimy zakupić odpowiednio większą liczbę licencji.

Rozwiązanie integracji poprzez wtyczkę Moje aukcje Allegro nie stanowi bezpośredniego porównania do poprzedników. W tym przypadku otrzymujemy po prostu wtyczkę, z którą w dalszej kolejności musimy poradzić sobie sami.

Bez względu na to, z którego rozwiązania skorzystasz, życzę Ci wzrostów sprzedaży!

Z którego z tych rozwiązań korzystasz? A może dopiero podjąłeś decyzję o wdrożeniu integracji WooCommerce Allegro? Daj znać, na którą opcję się zdecydowałeś.

allegro-woocommerce
>
Szymon Barczak

5 odpowiedzi na "Integracja WooCommerce z Allegro"

 1. Piotr pisze:

  Według mnie wtyczka Moje aukcje Pro Łukasza to ewenement. Drogi adminie, testowałem masę rozwiązań i BL to klient do zarządzania sprzedażą, jak już mamy sklep pięknie pobiera zamówienia, generuje etykiety i wysyła wiadomości/sms . W kwestii woocommerce-allegro nic specjalnego.

  Moje aukcje allegro pobiera do produktów każda aukcje, która wystawimy na allegro w ciągu parunastu sekund. Jeśli po tygodniu ktoś do tej aukcji doda komentarz na allegro , pojawi on się także w woo w karcie produktu.
  Jeśli mamy na allegro 4 szt produktu x to sklepie stan również wynosi 4. Ktoś kupi na allegro 2? W pół minuty w sklepie woocomerce stan pomniejsza się o 2 sztuki. Ktoś kupi ostatnie 2 sztuki w woocommerce i aukcja Allegro ulega zakończeniu. To jest fenomen tej wtyczki. W BL opcje aktualizacji stanów magazynowych są płatne per month w zależności od czasu (8h lub co 1h), co też jest złym rozwiązaniem. Jeśli ktoś kupi w sklepie , zanim BL zaktualizuje stan i zakończy aukcje może minąć min 1h. Co jeśli klient kupi ostatnia sztukę w sklepie, a inny w tym samym czasie na allegro? Klops, dyskusja, negatyw itd.

  Dzięki temu możemy bezstresowo prowadzić sprzedaż w dwóch źródłach, bez ryzyka zdublowanych zamówień, braku towaru .

  Wp desk, nie wiem jak teraz, ale nie umożliwiał tego co moje aukcje pro(dwustronna błyskawiczna synchronizacja) no i cena.

  Według mnie najlepsze połączenie to
  Woocommerce+moje allegro pro+baselinker (tylko do pobierania zamówień z woocomerce+allegro).
  Działa to fantastycznie i możemy zapomnieć o logowaniu się do sklepu w celu dodawania produktów czy sprawdzania zamówień. Pełen automat?

  1. Magdalena Paciorek pisze:

   Super, dzięki Piotr za podzielenie się swoim doświadczeniem 🙂

 2. Rafał pisze:

  Muszę skomentować ten artykuł, ponieważ jest krzywdzący dla naszej wtyczki jak i całej firmy.

  Dzień dobry,

  Na wstępie dziękuje za opisanie wtyczki WooCommerce Allegro od wphocus, jednak chciałbym prosić o wykonanie korekty artykułu.

  Dokładniej chodzi o tą część :

  „Właściciele strony WP Hocus oferują dostęp do takich znanych wtyczek jak Yoast SEO, po prostu je ówcześniej przebrandowując. Choć licencja GNU GPL zezwala na takie zachowanie, moralność takich działań jest z do podważenia.”

  – Muszę zaznaczyć, że licencja GNU GPL zabrania przypisywania sobie autorstwa do kodu i tego też nie robimy.

  Nie przebrandowujemy wtyczek dostępnych w sklepie i nie przypisujemy sobie do nich autorstwa.( Tak jak wspomniał autor byłoby to nie etyczne, oraz zabrania tego licencja GNU GPL.) Większość rozwiązań w naszym sklepie oferowana jest bez żadnych zmian.

  Jedynie dwie wtyczki posiadają zmiany w kodzie jest to:

  Ceneo/Nokaut/Allani/Domodi, wtyczka otrzymała integrację integrację z pixelami allani domodi + określanie co ma się dziać z produktami, których nie ma na magazynie ( Pierwotna wersja tego nie posiada.)

  Wfirma – Otrzymała zmianę poprawiającą bezpieczeństwo. Przez kilka miesięcy prosiliśmy autora pierwowzoru o zmianę w kodzie, w końcu musieliśmy sami wprowadzić poprawkę polegającą na serwowaniu faktur bezpośrednio z serwera Wfirma 🙂 W oryginale faktury były wysyłane bezpośrednio z serwera, na którym jest zainstalowany WordPress ( Co skutkowało nie potrzebnym zapchaniem serwera plikami pdf.)

  W tym przypadku zgodnie z postanowieniami licencji gnu gpl – zaznaczyliśmy, że jest to dzieło pochodne i wskazaliśmy źródła. Nakazuje tego licencja Wolnego oprogramowania… W przypadku Wfirmy nasze działania miały pozytywny wydźwięk, ponieważ po roku od naszej zmiany i uruchomienia sprzedaży naszej wersji Wfirmy, autor pierwotnego dzieła dokonał zmian w swoich wtyczkach.

  Proszę sobie wyobrazić sytuację w której, stworzyli Państwo oprogramowanie do zarządzania serwerami – oprogramowanie zostało wydane na licencji gnu gpl. Firma trzecia zgodnie z licencją dokonała zmian w oprogramowaniu, o których Państwo nie wiedzą i udostępniła kod publicznie bez żadnej informacji o zmianach w kodzie. W tym przypadku wszystkie błędy wynikające z dodatkowego kodu zostaną przypisane Państwu, co jest nie sprawiedliwie a tym bardziej nie etyczne.

  Idealnym przykładem zachowania pożądanego jest skrypt forum phpbb by przemo – Modyfikacja skryptu phpbb – Dzięki wyraźnej informacji, o modyfikacji przez użytkownika przemo, nikt nie będzie miał pretensji do autora pierwszej wersji o błędy jakie wywołuje skrypt zmodyfikowany przez „Przemka” ponieważ wyraźnie jest zaznaczone, że jest to modyfikacja.

  Identyczna sytuacja tyczy się WooCommerce – Dzięki zmianie brandu nikt nie będzie miał pretensji do autora skryptu jigoshop za błędy w WooCommerce. – Autorzy zmieniając brand z jigoshop na WooCommerce zaznaczyli, że jest to oprogramowanie zmienione przez nich i do nich należy zgłaszać problemy a nie autora JigoShop.

  Dotyczy samej wtyczki WooCommerce Allegro Pro – Darmowa wersja dostępna w repozytorium WordPress
  .
  Pragnę nadmienić, że jako jedyni dodaliśmy Panel zgłoszeń bezpośrednio do wtyczki. Użytkownik, klika we wtyczce i momentalnie zostaje przeniesiony do panelu pomocy gdzie ma kontakt bezpośredni z autorem wtyczki. Komentarze na wordpress.org jak i w naszym sklepie także potwierdzają, iż nasi użytkownicy pozostają pod świetną opieką. Tak samo na naszej grupie ze wsparciem dla użytkowników naszego sklepu są pozytywne. Jako jedyni prowadzimy wsparcie na trzech kanałach, mail, zgłoszenia i grupa na facebooku.

  Ponadto, należy nadmienić jak już ktoś wspomniał w komentarzach, że nasza wtyczka to chyba największy kombajn dostępny obecnie na rynku i jako jedyna pozwala na zarządzanie dowolną ilością sklepów z jednego kokpitu WordPRess. Autor artykuły zachwala wtyczkę wpdesku, ponieważ można za dodatkową opłatą zainstalować wtyczkę na kilku stronach ? Gdy nasze rozwiązanie jest sprzedawane jako unlimited, instaluj na tylu stronach na ilu chcesz.

  1. Magdalena Paciorek pisze:

   Cześć Rafał, dzięki za komentarz i wyjaśnienie Twojego punktu widzenia. Na temat odsprzedaży wtyczek PRO, udostępnionych na licencji GPL, są różne opinie w społeczności i każdy ma prawo do swojej (również autor artykułu). Dyskusja na ten temat jest tutaj mile widziana, natomiast nie będziemy korygować oryginalnej treści artykułu.

 3. Przepraszam chodzi mi o informację wprowadzającą w błąd i nieprawdziwą. To są informacje nie prawdziwe : Przebrandowywanie wtyczek, ( NIE ROBIMY TEGO ) Informacja, że po zakupie wtyczki użytkownicy pozostają bez wsparcia. – Jest to informacja nie prawdziwa, wystarczy spojrzeć na opinie o wtyczce moje aukcje allegro i woocommerce allegro pro. Ilość form wsparcia wtyczki – wbudowana we wtyczce, grupa na facebooku, email, telefon, szkolenia online z obsługi wtyczki… A autor pisze w artykule „W tym przypadku otrzymujemy po prostu wtyczkę, z którą w dalszej kolejności musimy poradzić sobie sami.” –

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?