Jak zweryfikować poprawność konfiguracji domeny?

Po dodaniu domeny do panelu administracyjnego hostingu należy zweryfikować, czy konfiguracja jej serwerów DNS oraz rekordów jest właściwa dla usługi, na której została dodana. Poniżej opisaliśmy kroki, które należy wykonać, aby domena prawidłowo odpowiadała z danego serwera.

Domena zarejestrowana w cyberfolks.pl

Dla domeny zarejestrowanej w cyberfolks.pl sprawdź w panelu klienta, czy konfiguracja jej serwerów DNS jest właściwa dla usługi hostingowej. W tym celu:
1. Zaloguj się do panelu klienta: https://panel.cyberfolks.pl
2. Z menu wybierz zakładkę „Twoje usługi” -> „Domeny”

3. Kliknij w domenę, którą dodałeś do panelu administracyjnego. W przypadku, gdy kieruje na FreeDNS – Parking domeny kliknij w opcję „Zarządzaj DNS”.

UWAGA! Jeśli domena wskazuje na opcję „Hosting cyberfolks.pl” lub na Serwery DNS:
ns1.cyberfolks.pl
ns2.cyberfolks.pl
ns3.cyberfolks.pl

pomiń poniższe kroki – konfiguracja Twojej domeny jest prawidłowa dla usługi utrzymywanej na serwerach cyberfolks.pl. Pamiętaj, że po zarejestrowaniu nowej domeny jej propagacja może potrwać do 48 h.


4. Następnie wybierz opcję „Hosting cyberfolks.pl” i w prawym dolnym rogu wybierz „Ustaw na hosting”

4.1. Jeśli opcja „Hosting cyberfolks.pl” nie jest dostępna wybierz opcję „Zewnętrzne serwery DNS” i w prawym dolnym rogu wybierz „Ustaw zewnętrzny DNS”

Podaj nazwy serwerów:
ns1.cyberfolks.pl
ns2.cyberfolks.pl

i zapisz zmiany.


Gotowe! Twoja domena posiada już właściwą konfigurację dla usługi utrzymywanej w cyberfolks.pl. Propagacja serwerów DNS może zająć do 48 h – w tym czasie strona i poczta w Twojej domenie mogą jeszcze nie działać prawidłowo.

Domena zarejestrowana u zewnętrznego operatora

W przypadku, gdy domena, którą dodałeś do panelu administracyjnego zarejestrowana jest u zewnętrznego usługodawcy możesz skierować serwery DNS domeny na:
ns1.cyberfolks.pl
ns2.cyberfolks.pl
ns3.cyberfolks.pl

po stronie rejestratora domeny. Propagacja serwerów DNS może zająć do 48 h – w tym czasie strona i poczta w Twojej domenie mogą jeszcze nie działać prawidłowo. Po tej zmianie zarządzanie rekordami DNS odpowiedzialnymi za działanie Twojej strony i poczty będzie dostępne w panelu administracyjnym direct_Admin. Ich edycję możesz wykonać zgodnie z instrukcją: https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-zmienic-rekordy-dns/

Jeśli serwery DNS Twojej domeny są obsługiwane przez zewnętrznego operatora, możesz wydelegować poszczególne rekordy na serwer w cyberfolks.pl.
Do obsługi strony na naszych serwerach wystarczy, jeśli skierujesz rekordy A domeny na adres IP serwera, który znajdziesz w panelu administracyjnym w wydzielonej sekcji po lewej stronie:

Uwaga! Zdjęcie zawiera przykładowy adres IP, właściwe dane znajdziesz w panelu administracyjnym swojej usługi.

Do obsługi poczty skieruj rekordy MX swojej domeny. Skieruj subdomenę dla Twojej domeny mail.twojadomena.pl rekordem A na IP serwera w cyberfolks.pl, a następnie wskaż rekord MX na tą subdomenę.

Więcej szczegółów odnośnie konfiguracji stref DNS domen u zewnętrznych operatorów znajdziesz w instrukcjach:
home.pl: https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-przekierowac-domene-z-home-pl-na-serwer-w-cyberfolks-pl/
nazwa.pl: https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-przekierowac-domene-z-nazwa-pl-na-serwer-w-cyberfolks-pl/
ovh.pl: https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-przekierowac-domene-z-ovh-pl-na-serwer-w-cyberfolks-pl/
cloudflare.com: https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-przekierowac-domene-z-cloudflare-com-na-serwer-w-cyberfolks-pl/
az.pl: https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-przekierowac-domene-z-az-pl-na-serwer-w-cyberfolks-pl/

jak-zweryfikowac-poprawnosc-konfiguracji-domeny
>
Magdalena Pietraszek