Jak przekierować domenę z nazwa.pl na serwer w cyberfolks.pl?


Jeśli chcesz, aby strona i poczta w domenie, którą zakupiłeś w nazwa.pl była utrzymywana na serwerze w cyberfolks.pl, najlepiej skierować strefę DNS na nasze serwery. Jeśli z serwera cyberfolks.pl ma odpowiadać tylko poczta lub strona w Twojej domenie, możesz skierować do nas tylko konkretne rekordy.

Logowanie do nazwa.pl

1. Wejdź na stronę nazwa.pl i zaloguj się do panelu klienta

2. Po zalogowaniu do panelu klienta przejdź do „Moje usługi”->”Domeny”. Na liście domen należy znaleźć domenę, dla której chcesz zmienić konfigurację.
3. Kliknij w odnośnik po prawej stronie „konfiguruj”

4. Przed przejściem do kolejnych kroków wybierz ścieżkę postępowania:

  • Jeśli chcesz, aby strona i poczta w domenie, którą zakupiłeś w nazwa.pl była utrzymywana na serwerze w cyberfolks.pl, możesz skierować ją na na nasze serwery DNS -> przejdź do sekcji Opcja nr 1- Skierowanie strefy DNS na serwery cyberfolks.pl
  • Jeśli z serwera cyberfolks.pl ma odpowiadać tylko poczta lub strona w Twojej domenie, możesz skierować do nas tylko konkretne rekordy -> przejdź do sekcji Opcja nr 2 – Wydelegowanie poszczególnych rekordów na serwery w cyberfolks.pl

Opcja 1 – Skierowanie strefy DNS na serwery cyberfolks.pl

1. Po przejściu do konfiguracji domeny przejdź do zakładki „Zewnętrzne serwery DNS”. W polach „Serwer DNS” uzupełnij nazwy serwerów DNS cyberfolks.pl
ns1.cyberfolks.pl
ns2.cyberfolks.pl
ns3.cyberfolks.pl
jak na zdjęciu i zapisz zmiany klikając w „ZMIEŃ” na samym dole.
(Trzeci serwer DNS możesz dodać, klikają w przycisk „+”)

Gotowe! Po odczekaniu propagacji nowych rekordów Twoja domena będzie skierowana na serwery cyberfolks.pl.

Opcja 2 – Wydelegowanie poszczególnych rekordów na serwery w cyberfolks.pl

1. Po przejściu do konfiguracji domeny przejdź do zakładki „Ręczna konfiguracja DNS”.
W celu dodania nowego rekordu, kliknij w przycisk „Dodaj kolejny rekord” widoczny po lewej stronie poniżej tabeli aktualnych rekordów. Jeśli chcesz usunąć rekord, kliknij w czerwony przycisk przy danym rekordzie po prawej stronie. Aby edytować rekord, zmień jego parametry.

Skierowanie strony na serwer w cyberfolks.pl

2. Jeśli chcesz, aby strona odpowiadała z serwera w cyberfolks.pl, nie zmieniając konfiguracji pozostałych rekordów, dodaj nowy rekord A dla domeny twojadomena.pl i subdomeny www.twojadomena.pl

Uzupełnij pole po lewej stronie, podając nazwę domeny. W polu po prawej stronie wpisz IP serwera w cyberfolks.pl – znajdziesz je w panelu administracyjnym hostingu po lewej stronie.

Uwaga! Zdjęcie zawiera przykładowy adres IP – właściwy adres znajdziesz w panelu administracyjnym swojego hostingu.

Kliknij „ZATWIERDŹ” po prawej stronie, aby zapisać zmiany.

Skierowanie poczty na serwer w cyberfolks.pl

3. Jeśli chcesz skierować tylko pocztę na serwery cyberfolks.pl, skieruj subdomenę mail.twojadomena.pl rekordem A na IP serwera w cyberfolks.pl (jak opisano powyżej w „Skierowanie strony na serwer w cyberfolks.pl”), a następnie wskaż rekord MX na tą subdomenę.
Aby dodać rekord MX, wybierz opcję „Dodaj kolejny rekord”, wybierz typ MX i wprowadź poniższą konfigurację:
Pole po lewej: twojadomena.pl
Pole po prawej 10 mail.twojadomena.pl

Kliknij „ZATWIERDŹ” po prawej stronie, aby zapisać zmiany.

4. Dla prawidłowego uwierzytelniania poczty dodaj również rekord SPF i DKIM do uwierzytelnienia wysyłki z naszych serwerów.
Jeśli chodzi o rekord SPF, powinien to być rekord TXT wyglądający następująco:
twojadomena.pl TXT "v=spf1 a mx include:_spf.cyberfolks.pl -all"
Jeśli chodzi o klucz DKIM,w panelu administracyjnym na naszym hostingu najlepiej wygenerować klucz DKIM zgodnie z instrukcją: https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-wygenerowac-klucz-dkim/ (jeśli klucz jest włączony, aby ponownie wygenerować klucz należy go wyłączyć i włączyć).
Rekord DKIM (wpis dla x._domainkey.twojadomena.pl) odnajdziesz w panelu hostingu w Serwer www i domeny -> Edycja strefy DNS – jest to wpis o przykładowej wartości jak na screenie poniżej:

Po stronie nazwa.pl rekordy powinny więc wyglądać następująco:

Pamiętaj, aby dla rekordu SPF w polu nazwy rekordu wpisać swoją domenę, natomiast w polu nazwy rekordu dla DKIM wpisz x._domainkey.twojadomena.pl – gdzie twojadomena.pl to nazwa Twojej domeny.

Gotowe! Po odczekaniu propagacji nowych rekordów Twoja domena będzie skierowana na serwery cyberfolks.pl. Po kilku godzinach od wprowadzenia rekordów możesz zwrócić się do nas na wsparcie@cyberfolks.pl lub poprzez czat o weryfikację poprawności konfiguracji.

jak-przekierowac-domene-z-nazwa-pl-na-serwer-w-cyberfolks-pl
>
Magdalena Pietraszek