Jak poprawić błąd z weryfikacją certyfikatu serwera pocztowego? (TLS Negotiation failed)

  • Certyfikaty SSL
  • Konfiguracja poczty
  • Poczta

W ostatnim czasie Google zmieniło podejście do weryfikacji certyfikatów SSL dla serwerów pocztowych. Jeśli miałeś podpiętą swoją skrzynkę pocztową do GMail, możesz spotkać się z następującym komunikatem:

TLS Negotiation failed, the certificate doesn't match the host.

Możesz bardzo szybko rozwiązać tę sprawę. Masz 2 sposoby:

– 1 –
Zmiana nazwy serwera poczty wychodzącej SMTP w konfiguracji GMaila na właściwą nazwę swojego serwera poczty, którą znajdziesz po lewej stronie w panelu administratora (np. seo7.linuxpl.com):
Numer portu serwera poczty wychodzącej SMTP:
587 dla połączenia z protokołem TLS
465 dla zabezpieczenia SSL
Więcej informacji jak skonfigurować nowe konto pocztowe w gmail w artykule : https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-skonfigurowac-konto-w-gmail/

– 2 –
Aktywację certyfikatu dla subdomeny mail.twojadomena.pl. Jeśli nie masz jeszcze certyfikatu SSL to zalecamy Commercial SSL Wildcard, który jest objęty gwarancją 200.000 Euro. Ten certyfikat ochroni domenę główną i wszystkie subdomeny pierwszego poziomu. Można też aktywować certyfikat Let’s Encrypt. Więcej na ten temat w artykule https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-uruchomic-certyfikat-ssl-lets-encrypt/

>
Łukasz Bielawski
Zawsze chętny do pomocy. Jak go spytasz o coś - odpowie, że to zależy i zachęci do samodzielnego myślenia. Prywatnie pasjonat motoryzacji.
Szukaj
Generic filters