Skrzynki pocztowe dla subdomeny

Dla subdomen w panelu Direct Admin nie jest możliwe tworzenie kont email. Aby móc obsługiwać konta mailowe w subdomenie musi być ona dodana jako osobna domena do panelu administracyjnego hostingu. Aby to wykonać:

  1. Zaloguj się do panelu administracyjnego hostingu
  2. W dziale „Serwer www i domeny” wybierz „Przypisz katalog domeny” i skopiuj ścieżkę, w której umieszczone są pliki Twojej subdomeny.
  3. Wróć do menu i z sekcji „Serwer www i domeny” wybierz „Zarządzanie subdomenami”:
  4. Usuń subdomenę z listy subdomen zaznaczając przy niej checkbox i wybierając opcję Usuń. Upewnij się, że opcja Usuń zawartość katalogu jest ODZNACZONA!
  5. Dodaj ponownie subdomenę, tym razem jako osobną domenę do panelu administracyjnego wybierając opcję „Dodaj kolejną domenę” w sekcji „Serwer www i domeny”:
  6. Wróć ponownie do sekcji „Serwer www i domeny” i wybierz „Przypisz katalog domeny”. Do ścieżki dla subdomeny wklej ścieżkę skopiowaną w punkcie 2.
Gotowe! Teraz możesz utworzyć konta mailowe w subodomenie, zgodnie z instrukcją: https://cyberfolks.pl/pomoc/jak-utworzyc-konto-pocztowe/
Łukasz Bielawski
>
Łukasz Bielawski
Zawsze chętny do pomocy. Od 10 lat zajmuje się marketingiem internetowym, z naciskiem na działania seo oraz kampanie w ekosystemie Google Ads. Prywatnie pasjonat motoryzacji.