Wskazana cena promocyjna jest najniższą w ciągu ostatnich 30 dni.
Certyfikat SSL Organization Validation, tak samo jako certyfikat standardowy (DV), umożliwia szyfrowanie komunikacji między użytkownikiem Twojej strony www a serwerem. Jednak dzięki uprzedniej walidacji podmiotu, na jaki certyfikat jest wystawiany, pozwala on wyświetlać nazwę tego podmiotu w przeglądarce internetowej.
Wystarczy, że osoba odwiedzająca stronę kliknie ikonę kłódki (a od września ikonę dostosowania), by zobaczyć w szczegółach, kto jest właścicielem domeny.
W wypadku certyfikatu SSL OV weryfikowane są Twoje prawa do domeny oraz dane podmiotu, na jaki wystawiany jest certyfikat.
Własność domeny kontrolowana jest tak samo jak w przypadku certyfikatu DV, np. mailowo.
Natomiast istnienie Twojej organizacji potwierdzane jest poprzez weryfikację wpisów w CEIDG, GUS, KRS oraz rozmowy telefoniczne wykonane na publicznie dostępne numery telefonów.
Mając do wyboru certyfikaty standardowe – DV, które można uzyskać na podstawie weryfikacji prawa do domeny i EV – wydawane po rozszerzonej walidacji organizacji, czemu ktoś miałby wybierać coś pomiędzy, czyli OV?
Jest kilka przyczyn. Po pierwsze, certyfikat OV może uzyskać także osoba prywatna, podczas gdy EV wydawane są wyłącznie na organizacje.
Po drugie OV przeważnie można otrzymać szybciej niż Extended Validation.
Po trzecie certyfikaty OV występują także w wersji WildCard.
Ale co najważniejsze to w przeciwieństwie do certyfikatów DV, certy Organization Validated wyświetlają w przeglądarce, w szczegółach certyfikatu nazwę podmiotu, na jaki go wystawiono. Dzięki temu, w wypadku ataku phishingowego, można prosić swoich klientów o sprawdzanie certyfikatu, by upewnić się, że strona jest autentyczna. Tak właśnie robimy w cyber_Folks.
Monika
Upewnij się, że posiadasz adres email w domenie, którą chcesz zabezpieczyć oraz posiadasz uprawnienia do zarządzania swoją domeną.
Upewnij się, że w bazach państwowych jak CEIDG, GUS, KRS widnieją aktualne dane Twojej organizacji.
Zamów certyfikat na wybraną domenę i organizację.
Wskaż jeden z pięciu adresów e-mail w domenie, którą chcesz zabezpieczyć.
Następuje weryfikacja danych Twojej organizacji w bazach państwowych, m.in. CEIDG.
Potwierdź własność domeny – mailowo, plikiem lub rekordem DNS.
Następuje weryfikacja telefoniczna z użyciem numerów dostępnych w bazach państwowych, m.in. CEIDG.
Walidacja zakończona!
Teraz możesz przejść do instalacji swojego certyfikatu OV.
Twoi klienci chętniej złożą zamówienie, ponieważ czują się pewniej na Twojej stronie, wiedząc, że jest autentyczna.
Gdy ktoś podszyje się pod Twoją domenę lub markę, powiadomisz swoich klientów, że autentyczność strony sprawdzą w przeglądarce.
Już we wrześniu 2023 kłódka zostanie zastąpiona ikoną dostosowania, która wg Google będzie częściej klikana niż kłódka.
Certyfikat OV różni się od zwykłego certyfikatu SSL, czyli certyfikatu DV, zakresem weryfikacji podmiotu ubiegającego się o SSL oraz informacjami, jakie przeglądarka wyświetla o tym podmiocie. Weryfikowana jest zarówno domena, jak i sam podmiot. Po uzyskaniu i instalacji certyfikatu OV przeglądarki internetowe w szczegółach certyfikatu pokazują nazwę podmiotu, na jaki go wystawiono.
Certyfikat OV mogą uzyskać zarówno osoby prywatne, jak i organizacje, firmy. To odróżnia go od certyfikatu o rozszerzonej walidacji – EV, który wystawiany jest wyłącznie na osoby prawne.
Aby uzyskać certyfikat OV należy zamówić go na tej stronie. Następnie należy potwierdzić prawa do domeny. Dalej należy pomyślnie przejść walidację podmiotu (sprawdzane są wpisy w CEIDG, GUS, KRS) oraz przeprowadzana jest rozmowa telefoniczna.