cyber_Folks, jako jedyna polska firma hostingowa, została oficjalnym partnerem hostingowym PrestaShop. Rozwiązania e-commerce, w tym hosting dedykowany wymaganiom tej aplikacji, zostały dostrzeżone nie tylko przez 11 tysięcy włacicieli sklepów na PrestaShop, ale także przez samego producenta tego oprogramowania.

E-commerce rośnie w siłę

E-commerce to sektor, który notuje dynamiczny wzrost na całym świecie. W 2020 roku jego światowa wartość sięgnęła 4,9 biliona dolarów. [1] Tylko w Polsce szacowana jest na 100 miliardów złotych. Gdyby spojrzeć nieco wstecz zaledwie 6 lat temu wyceniono go na 27 miliardów dolarów. [2]

Zakupy on-line stały się faktem. Widzimy wyraźnie tę tendencję. Odzwierciedla to ilość e-sklepów, która powstaje w zawrotnym tempie. Według naszych badań, w Polsce istnieje blisko 116 tysięcy sklepów internetowych, a polski rynek e-commerce należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się w Europie.[3]

PrestaShop dostrzega zaangażowanie cyber_Folks

Od lat angażujemy się w rozwój dedykowanego rozwiązania hostingowego pod tę platformę e-commerce. Nasze działania to między innymi:

 • zapewnienie ultranowoczesnej infrastruktury,
 • działania edukacyjne dla e-commerce,
 • ułatwianie dostępu do potrzebnych rozwiązań (np. SSL),
 • wymiana informacji z PrestaShop – np. związanych z realną wydajnością sklepów.
Mateusz Osiecki
Mateusz Osiecki, Country Manager Poland, PrestaShop

Ogromnie się cieszę, że cyber_Folks stał się Partnerem PrestaShop. Sojusz najbardziej popularnej platformy do prowadzenia sklepu internetowego w Polsce wraz z największym hostingodawcą dla e-commerce to naturalna konsekwencja wytyczonej przez nas strategii budowania partnerstw
z najlepszymi usługodawcami w branży. Dla nas to nie tylko zaufany Partner
w obszarze hostingu, za którym stoi wiele lat doświadczenia, ale przede wszystkim wartość dodana w postaci ogromnej ilości danych o naszych merchantach, w takich aspektach jak wydajność sklepów czy cyberbezpieczeństwo.

PrestaShop

cyber_Folks to obecnie jedyna polska firma hostingowa z tytułem oficjalnego Partnera hostingu dla e-commerce, dedykowanego PrestaShop!

Prestashop – jedna z najczęściej wybieranych platform dla e-commerce

PrestaShop, to oprogramowanie typu open source przeznaczone do prowadzenia działalności e-commerce. Platforma istnieje już od 17 lat, a obecnie – patrząc globalnie – liczba witryn e-commerce działająca w oparciu o silnik Presty sięga rzędu 720 657 tysięcy stron. To szóste miejsce pod względem popularności w kategorii Open Source na świecie i jednocześnie drugie miejsce w kategorii ecommerce w Polsce.[5]

Obecnie w oparciu o silnik PrestaShop działa w Polsce ok. 25 tysięcy sklepów.

Obsługujemy niemal połowę sklepów PrestaShop. Dlaczego aż tyle?

Nieustannie monitorujemy rynek e-commerce, dopasowujemy portfolio usług dla sektora e-commerce, abyś mógł w pełni rozwijać swój sklep internetowy. Wybierając rozwiązania e-commerce z nami możesz czuć się bezpiecznie.

Twój sklep na PrestaShop – my także chcemy, aby był zauważalnie szybki i wydajny! Poczuj, jak się zmienia! A co mówią realni klienci?

Sklep internetowy Inglot - na serwerze cyberfolks.pl
Sklep Inglot.pl – obsługiwany na serwerze w cyberfolks.pl


inglot

Inglot to ponad 2500 unikalnych produktów w ofercie. Cenimy indywidualność naszych Klientów
i stawiamy na bezkompromisową jakość produktów.

Taką ideę wyznajemy także we współpracy z partnerami biznesowymi. Szukaliśmy rozwiązania, które zapewni naszym Klientom sprawne i bezpieczne zakupy produktów online. Po miesiącach analiz i testów dostępnych na rynku rozwiązań, wybraliśmy hosting PrestaShop w cyber_Folks.

Od samego początku relacje przebiegały w pełnym zrozumieniu. Indywidualne podejście oraz dedykowana konfiguracja pozwoliły znacząca poprawić wydajność utrzymywanych sklepów. Cenimy cyber_Folks za technologię, pozwalającą bezpiecznie rozbudowywać nasz sklep i poprawiać doświadczenie użytkownika!

Krzysztof Fic, Kierownik Działu E-commerce ds. Marketingu Inglot

Z serwerów cyber_Folks wczytuje się blisko 11 tysięcy sklepów. To oznacza, że niemal co drugi sklep PrestaShop w Polsce jest wczytywany z naszej infrastruktury.

Statystyki PrestaShop w Polsce i na świecie
Statystyki PrestaShop w Polsce i na świecie

Wybierz hosting PrestaShop i zobacz jak zmienia się Twój sklep

Projektując hosting PrestaShop od początku stawialiśmy na bliskie relacje z rynkiem i sprawdzaliśmy, co jest dla Was ważne. W ankiecie przeprowadzonej przez nas na próbie n=290 właścicieli sklepów i deweloperów e-commerce okazało się, że do kluczowych wymagań należą:

 • szybkość,
 • wydajność,
 • bezpieczeństwo.

Będzie szybko

Szybkość ma znaczenie. To jeden z ważniejszych parametrów, na jaki zwracamy uwagę wybierając hosting pod sklep internetowy. Serwery z procesorami 48-wątkowymi, macierze oparte na dyskach SSD NVMe i środowisko zoptymalizowane specjalnie pod PrestaShop sprawia, że Twój sklep będzie zauważalnie szybki. Z badań, przeprowadzonych na testowym sklepie działającym na silniku PrestaShop z blisko 20 tysiącami produktów, wynika że czas skrócenia wczytywania się może zostać skrócony nawet do 90%.

Czas wczytywania witryny. Test hostingów PrestaShop
Porównanie czasu wczytywania przykładowego sklepu w tradycyjnych środowiskach hostingowych

Będzie bezpiecznie

Bezpieczeństwo sklepu internetowego, na wypadek niepoodziewanej awarii to kolejne zagadnienie, które ma znaczenie dla stabilnego funkcjonowania sklepu. Co prawda, backup staje się już podstawową czynnością, dostępną w większości rozwiązań hostingowych na rynku. Znaczenia nabiera inny aspekt – częstotliwość wykonywania kopii zapasowych, czas ich przechowywania i sposób przywracania danych z backupu.

Wybierając Hosting PrestaShop kopia bezpieczeństwa wykonywana jest, aż cztery razy dziennie, co sześć godzin. Możesz ją także przywrócić samodzielnie w panelu, co ma znaczenie dla szybkość działania w sytuacji krytycznej. Dane Twojego sklepu są chronione przy pomocy macierzy RAID 10, integrując wydajność z wysokim poziomem ochrony danych.

Będzie oszczędnie

Nasz autorski moduł sprawia, że obrazy w Twoim sklepie są konwertowane automatycznie na nowoczesny format webp. Dodatkowo optymalizowane są ustawienia sklepu oraz bazy danych. I to wszystko w ramach ceny hostingu! Oszczędzasz zatem znaczne kwoty na zakupie zewnętrznych pluginów – oto, co piszą o nas w sieci:

Testujemy pół roku Cyber folks (…) i mówiąc krótko… jesteśmy zachwyceni ich usługą hostingu dla Prestashop! Poczuliśmy dużą różnicę przenosząc duży sklep klienta na ps_FLY i włączając ich moduł Cyber Boost. Jak mielibyśmy rozłożyć moduł na mniejsze i kupować je od developerów wyszło by grubo ponad 300euro. 

Agencja 2beecomers.pl

Ruszamy z cyklicznymi badaniami rynku PrestaShop

PrestaShop, to kolejny obok WordPress system, który stał się przedmiotem cyklicznego badania. Bierzemy za cel stałe monitorowanie ponad 2 milionów domen w Polsce i dzielenie się wiedzą na temat rynku e-commerce. Jako źródło wiedzy w przeprowadzaniu analizy służą nam m.in:

 • domeny zarejestrowane w grupie cyber_Folks S.A.;
 • adresy internetowe, które obsługiwane są na serwerach DNS w cyberfolks.pl;
 • domeny używane w adresach mailowych osób będących w kontakcie z cyberfolks.pl.

Raport PrestaShop będzie publikowany w cyklu miesięcznym. Dowiesz się z niego m.in: jak zmienia się udział PrestaShop w oprogramowaniu sklepów internetowych w Polsce, która z instalacji jest wiodącą. Zbadamy także aspekt związany z zabezpieczeniem protokołu komunikacji pomiędzy użytkownikiem, a serwerem. Sprawdzimy ile sklepów na PrestaShop posiada certyfikat SSL oraz przyjrzymy się ich walidacji. Poznamy także specyfikę sklepów internetowych zakładanych na preście – czyli kategorie tematyczne stron.


Z raportem startujemy już niebawem! A może jest cokolwiek innego, poza statystycznymi danymi, co Was interesuje wokół PrestaShop? Zapraszamy do sekcji komentarzy, a Wasze opinie wykorzystamy do projektowania materiałów edukacyjnych oraz webinarów o PrestaShop! To jak, jest coś związanego z e-commerce lub konkretnie PrestaShop, o co zawsze chciałeś/aś spytać?

Źródło:

[1] Blog Kujerzy
[2] Raport Gemiusa E-commerce w Polsce 2021
[3] Statystyki builth with
[4] Badanie ICAN Research
[5] Statystyki builth with

>
Katarzyna Węgiel
Pasjonatka i praktyk działań inbound marketing. Prywatnie miłośniczka bliższych i dalszych wycieczek rowerowych.

4 odpowiedzi do "Zostaliśmy partnerem technologicznym PrestaShop!"

 1. Tomasz pisze:

  super gratuluję!!!! Jako klient i programista tworzący w Prestashop 🙂
  ps. szkoda że zapominacie o takich narzędziach jak nextjs, nuxtjs, react czy Gatsbyjs żeby natywnie uruchamiać bo łącząc ecommerce z tymi narzędziami działa to jeszcze lepiej

  1. Katarzyna Węgiel pisze:

   Tomek, dziękuję za Twój głos. Dobrze, że o tym mówisz. To jest dla nas głos na przyszłość 🙂

 2. Gratulację! Warto promować Prestashop, ponieważ jest to bardzo rozbudowany system, który ma praktycznie wszystko w jednym.

  1. Katarzyna Węgiel pisze:

   Dziękujemy za opinię. To prawda system jest rozbudowany, ale jednocześnie bardzo elastyczny, a jego możliwości doceniają Klienci różnych branż 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?