Baza danych MySQL dostępna jest na serwerach cyber_Folks, za pośrednictwem panelu PhpMyAdmin. Można tutaj dokonywać eksportu i importu danych. Eksport danych możliwy jest wyłącznie wtedy, gdy w bazie znajdują się rzecz jasna jakiekolwiek dane. Funkcja eksportu pozwala na zapisanie wybranych lub wszystkich danych z bazy do pliku, który następnie można zaimportować do innej bazy. Tak w dużym skrócie można opisać eksport i import danych w narzędziu phpMyAdmin na serwerze.

Eksport krok po kroku

Chcąc wyeksportować bazę danych MySQL za pomocą phpMyAdmin należy w pierwszej kolejności zalogować się do wybranej bazy danych, w której użytkownik ma zamiar dokonać takiej operacji. W panelu DirectAdmin na serwerze CyberFolks.pl należy wybrać opcję phpMyAdmin.

Użytkownik jest przekierowany do logowania, a po podaniu loginu i hasła, może korzystać z jego wszystkich funkcjonalności. U góry panelu znajduje się zakładka „bazy danych”.

Po wybraniu odpowiedniej bazy danych, z której użytkownik chciałby dokonać eksportu danych, powinien on wybrać opcję „eksport”.

Kolejnym krokiem jest wybór metody eksportu:

  • Szybko – wyświetlane są tylko minimalne opcje, co pozwala na eksport całej zawartości bazy danych MySQL za pomocą standardowych ustawień.
  • Dostosuj – wyświetli wszystkie możliwe opcje, co pozwoli na zdefiniowanie szczegółowych właściwości dotyczących eksportu.

Po wybraniu właściwej dla siebie opcji i skonfigurowaniu procesu eksportu (ewentualnie należy wcisnąć przycisk „Wykonaj” aby zapisać przygotowany zrzut bazy danych MySQL na dysku komputera.

Tak przygotowany plik bazy danych MySQL można swobodnie zaimportować do innej bazy danych MySQL, nawet wówczas, gdy znajduje się ona na innym serwerze.

No dobrze! W takim razie jeśli już Wiesz jak importować i eksportować dane to wiedz że te informacje bardzo Ci się przydadzą przy samodzielnym tworzeniu backup’u strony, który jest bardzo ważny! Przeczytaj o nim w naszym wpisie o bezpieczeństwie strony

Zajrzyj do naszej pomocy – cały zespół cyber folk pracuje nad tym, by stale uzupełniać ją o świeże i przydatne artykuły.

Artur Pajkert z kubkiem cyber_Folks
>
Artur Pajkert
Od 18 lat dzieli się wiedzą i poradami w sprawach e-marketingu i hostingu, jako menedżer, autor publikacji, prelegent, bloger, wykładowca akademicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?