Poszukujesz niezależnego miejsca, gdzie będziesz mógł przechowywać pliki, jednocześnie odciążając swój dysk lokalny? Poznaj cyber_Storage – to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną przenieść swoje pliki do chmury i zyskać niezależną przestrzeń do przechowywania danych. Z cyber_Storage zyskujesz możliwość dostępu do własnego samodzielnego dysku sieciowego, stanowiącego odrębną od hostingu przestrzeń. To rozwiązanie zapewniające wygodę, elastyczność, a przede wszystkim bezpieczeństwo danych.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • co to jest cyber_Storage?
 • do czego możesz wykorzystać to rozwiązanie?
 • dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?
 • jak uruchomić cyber_Storage?

Co to jest cyber_Storage?

cyber_Storage to usługa dysku sieciowego oferująca bezpieczne przechowywanie plików w chmurze. Mogą to być np. zdjęcia czy archiwalne pliki, których nie potrzebujesz obecnie, ale chcesz zachować jak np. stare wersje stron internetowych. Może pełnić także rolę dodatkowej przestrzeni, do utrzymywania kopii zapasowych stron internetowych i aplikacji, stanowiąc bufor bezpieczeństwa w przypadku awarii lub utraty danych.

Rozwiązanie sprawdzi się również dla wszystkich tych, którzy poszukują alternatywy dla tradycyjnych nośników danych, takich jak pendrive’y czy dyski zewnętrzne. Cyber_storage stanowi bezpieczną przestrzeń, umożliwiając dostęp do danych z dowolnej lokalizacji. Co więcej, dzięki replikacji danych w dwóch fizycznych lokalizacjach, zyskujesz dodatkowe zabezpieczenie przed utratą informacji.

cyber_Storage to usługa samodzielnego przechowywania plików na dysku sieciowym w chmurze.

Co daje usługa:

 • dodatkową przestrzeń do utrzymywania kopii zapasowych stron internetowych i innych aplikacji;
 • przestrzeń do przechowywania plików, które są Ci aktualnie niepotrzebne i zużywają miejsce np. archiwalne wersje stron internetowych;
 • dobrą alternatywę dla przechowywania danych na pendrive’ach i dyskach zewnętrznych, do której dostęp będziesz miał z każdej lokalizacji;
 • dodatkowy sposób zabezpieczenia danych, dzięki opcji replikacji danych w dwóch fizycznych lokalizacjach.
cyber_Storage. Zastosowanie

Dlaczego warto skorzystać z cyber_Storage

cyber_Storage oferuje nie tylko bezpieczne przechowywanie danych, ale również szereg dodatkowych korzyści. Dzięki naszej usłudze zyskujesz niezależność od lokalnego dysku. To oznacza, że możesz przechowywać swoje pliki w bezpiecznym miejscu, bez obawy o przestrzeń na swoim dysku. Wygodne, prawda? Dodatkowo, nasza platforma zapewnia łatwy dostęp do danych z dowolnego miejsca i urządzenia, co sprawia, że możesz mieć je zawsze pod ręką.

Łukasz Piecuch

Wprowadzenie usługi cyber_Storage stanowi strategiczną odpowiedź na dynamicznie rosnące wymagania związane z przechowywaniem danych. Rozwijając tę platformę, kierowaliśmy się przede wszystkim potrzebami bezpieczeństwa i wydajności. Usługa ta zapewnia użytkownikom elastyczną i niezależną przestrzeń dyskową w chmurze, dostępną poprzez standardowe protokoły takie jak FTP/SCP oraz RSYNC. Replikacja danych w dwóch strategicznie rozmieszczonych lokalizacjach w Polsce zapewnia redundancję danych, co stanowi ważny element strategii ciągłości działania i disaster recovery. Zabezpieczając informacje w polskich centrach danych, zapewniamy nie tylko zgodność z regulacjami dotyczącymi ochrony danych, ale także spokój ducha naszych klientów co do prywatności i integralności ich cennych zasobów cyfrowych. cyber_Storage jest idealnym wyborem dla firm posiadających istniejącą infrastrukturę IT, jak również dla tych, którzy pragną niezależnego rozwiązania do archiwizacji danych.

Łukasz Piecuch, Dyrektor Działu Rozwoju cyber_Folks
 1. Bezpieczeństwo danych
  Dzięki replikacji danych w dwóch lokalizacjach – Gdańsku i Krakowie, zapewniamy niezawodność i odporność na awarie. Nawet w przypadku, gdy jeden z serwerów ulegnie uszkodzeniu, drugi nadal zapewni bezpieczne przechowywanie Twoich danych.

 2. Elastyczność dostępu
  Połączenie się z cyber_Storage jest proste i intuicyjne. Możesz korzystać z popularnych programów FTP/SCP, takich jak FileZilla lub WinSCP, oraz szybkiego protokołu RSYNC, co zapewnia wygodny dostęp do Twoich plików z dowolnego miejsca i urządzenia.

 3. Rozwiązanie dedykowane potrzebom
  cyber_Storage dedykowane jest różnorodnym potrzebom klientów. Dla tych, którzy posiadają już usługi hostingowe, VPS lub serwery dedykowane, stanowi dobre miejsce na przechowywanie kopii zapasowych. Dla osób, które nie korzystają jeszcze z naszych usług, oferuje możliwość przechowywania plików, stron internetowych i aplikacji. Jest również doskonałą alternatywą dla tradycyjnych nośników danych, takich jak pendrive’y czy dyski zewnętrzne.

Jak uruchomić cyber_Storage?

cyber_Storage jest usługą samodzielną. Nie musisz posiadać w cyber_Folks usług, aby ją uruchomić. Uruchamiając cyber_Storage będziesz mógł się połączyć z dyskiem sieciowym poprzez program FTP/SCP np. FileZilla lub WinSCP oraz skorzystać z szybkiego protokołu RSYNC. 

W pakiecie otrzymujesz, aż 300 GB przestrzeni, a redundancja Twoich danych w dwóch
fizycznych lokalizacjach jednocześnie, sprawia, że pliki są bezpieczne przechowywane i zabezpieczone na wypadek niespodziewanej sytuacji. Łatwe zarządzanie usługą, sprawia, że możesz skoncentrować się na codziennych zadaniach, nie martwiąc się o bezpieczeństwo i dostępność Twoich danych. To dedykowane rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje niezawodnego i wygodnego sposobu przechowywania plików w chmurze.

>
Katarzyna Węgiel
Pasjonatka i praktyk działań inbound marketing. Prywatnie miłośniczka bliższych i dalszych wycieczek rowerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?