W dzisiejszych czasach ważna jest sztuka zręcznego przełączania się pomiędzy wieloma obszarami działania oraz konieczność ciągłego pamiętania o masie rzeczy. Jak sobie to zadanie ułatwić? Z pomocą przychodzi technologia, którą mamy w kieszeni. Smartfon z odpowiednimi aplikacjami to narzędzie, które doskonale sprawdzi się w roli inteligentnego notatnika, skanera, a nawet centrum zarządzania pracą całego zespołu. Jak to możliwe? Poznaj aplikacje na telefon, które ułatwiają życie przedsiębiorców i nie tylko.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • które aplikacje na telefon powinieneś mieć, jeśli chcesz efektywnie zaplanować pracę swoją i/lub zespołu,
  • jak okiełznać chaos firmowych i osobistych plików,
  • jak w łatwy sposób zdobywać nowe informacje o tym, co dzieje się w branży.

1. Adobe Scan

Jeszcze do niedawna drukarka ze skanerem była urządzeniem, bez którego nie mogło obyć się żadne biuro. Dziś, w dobie smartfonów wyposażonych w wysokiej rozdzielczości aparaty, kupno skanera, a nawet drukarki często mija się z celem. Zwłaszcza, że duża część dokumentów przesyłana jest tylko drogą elektroniczną. Jednak sam aparat to za mało. Aby wycisnąć z niego jak najwięcej, warto zainstalować na telefonie specjalną aplikację służącą do skanowania dokumentów. Polecam Ci Adobe Scan. To darmowa apka wyposażona w funkcję automatycznego rozpoznawania tekstu z obrazu (OCR). Pozwala zapisywać zeskanowane dokumenty w formacie PDF oraz je edytować: kadrować, obracać strony czy czyścić z artefaktów. Więcej informacji o aplikacji znajdziesz tu.

adobe scan - aplikacje na telefon

2. Pocket

Na pewno nieraz zdarzyło Ci się, że podczas pracy natknąłeś się na ciekawy artykuł, ale nie miałeś czasu go przeczytać. Wysłałeś go sobie na maila albo dodałeś do ulubionych i… kompletnie o nim zapomniałeś. W takich przypadkach z pomocą przychodzi właśnie Pocket. To świetna aplikacja nie tylko dla przedsiębiorców, ale i wszystkich tych, których dotyka problem zagubionych linków do ciekawych artykułów odłożonych na później. Aplikacja pozwala zapisać  taką treść – artykuł, film, witrynę internetową – i wrócić do niej w wolnym czasie. Wszystkie zapisane materiały znajdują się w jednym miejscu i są dostępne zarówno z poziomu aplikacji Pocket, jak i na stronie www. Online i offline. Więcej informacji znajdziesz tu.

pocket aplikacje na telefon

3. Dropbox

Ten wybór może wydawać się oczywisty. Jednak biorąc pod uwagę, jak często zapominamy o tym, jak ważny jest backup dokumentów, warto przypomnieć o potędze przechowywania plików w chmurze. Dropbox pozwala automatycznie przesyłać pliki z pamięci telefonu lub komputera na wirtualny dysk i otwierać je na wielu urządzeniach. Dzięki funkcji synchronizacji folderów z komputera PC lub Mac, w łatwy sposób możesz uzyskać dostęp do swoich najważniejszych plików z poziomu aplikacji w dowolnym momencie i w każdym miejscu. W podstawowej wersji Dropbox jest darmowy. Jednak jeśli chcesz wykorzystać go do celów biznesowych i na przykład tworzyć z jego pomocą przestrzeń współpracy Twojego zespołu – gromadzić pliki, dzielić się nimi, wspólnie pracować na plikach firmowych – warto skorzystać z opcji Dropbox Business. Więcej informacji o tym wariancie znajdziesz tu.

dropbox aplikacje na telefon

4. KanbanFlow

Jeśli masz problem z zarządzaniem czasem w firmie lub zastanawiasz się, jak poprawić efektywność pracy – swojej lub zespołu – proponuję Ci przyjrzenie się aplikacji KanbanFlow. To narzędzie bazujące na tablicy Kanban, dzięki któremu w łatwy sposób przypiszesz zadania do współpracowników, będziesz mógł na bieżąco śledzić, nad czym pracują, zaplanujesz cele czy wyznaczysz deadline’y. Takie aplikacje na telefon wspierają stosowanie popularnej techniki Pomodoro, pozwalającej na śledzenie czasu pracy nad poszczególnymi zadaniami i umożliwiającej skupienie na konkretnym zadaniu. Więcej informacji o aplikacji znajdziesz tu.

KanbanFlow co to

5. Trello

Jeśli jednak KanbanFlow i technika Pomodoro to nie Twój styl, proponuję alternatywę. Trello to kolejna prosta i przejrzysta aplikacja do zarządzania projektami i wspierająca efektywną współpracę. Również opiera się na tablicach. Na każdej z nich możesz tworzyć listy i karty odpowiadające za projekty i zadania. W ten sposób wszystkie projekty i pracowników zgromadzisz w jednym miejscu. Tablice i karty mają szereg dodatkowych opcji, o które warto rozszerzyć podstawowy widok Trello – od osi czasu, przez kalendarze, etykiety po wskaźniki wydajności. Bez problemu załączysz tu także materiały potrzebne do efektywnej współpracy. W podstawowej wersji Trello jest darmowe, jeśli jednak chcesz rozszerzyć pracę na wiele projektów i zespołów, dostępne są specjalne pakiety biznesowe. Więcej informacji o aplikacji zdobędziesz tu.

trello czy warto?

6. Evernote

Ile razy zdarzyło Ci się wpaść na dobry pomysł, zapisać go gdzieś na kartce lub w notatniku i nigdy do tej notatki nie wrócić? To niestety częsta sytuacja, gdy codziennie generujemy masę cyfrowych informacji. Z pomocą w zebraniu i uporządkowaniu ważnych myśli i pomysłów przychodzi właśnie Evernote. To aplikacja, dzięki której wszystkie notatki znajdą się w jednym miejscu. Za sprawą integracji z narzędziami, których używasz na co dzień – dyskiem Google,  Slackiem, Microsoft Teams czy Gmailem, w łatwy sposób zsynchronizujesz bieżące dokumenty z wirtualnym notatnikiem. A same notatki możesz dowolnie sortować, układać w stosy, tagować, kategoryzować, a następnie wyszukiwać. W podstawowej, darmowej wersji masz do dyspozycji 60 mb miesięcznego transferu, ale opcje Premium i Business znacznie rozszerzają zarówno wielkość przesyłu, jak i możliwości notatnika. Więcej informacji o aplikacji zdobędziesz tu.

evernote aplikacje na telefon

7. Flipboard

We współczesnym świecie informacja może być cenniejsza niż pieniądz. Dlatego nie bez powodu wielu przedsiębiorców zaczyna swój dzień od kubka kawy i porannej prasówki. Jednak czy zawsze masz czas na przeglądanie kilku serwisów newsowych i wyłuskiwanie z nich wartościowych informacji? Założę się, że nie. Skorzystaj zamiast tego z aplikacji Flipboard, która pomaga być zawsze na bieżąco z najnowszymi informacjami. Wystarczy że wskażesz obszary, które Cię najbardziej interesują, a aplikacja wybierze dla Ciebie materiały, które mogą być dla Ciebie najbardziej pomocne w danym temacie. Co więcej, dostosuje ich układ graficzny tak, aby lektura była szybka i przyjemna. Więcej informacji o aplikacji zdobędziesz tu.

flipboard co to jest

8. LinkedIn

Skuteczny przedsiębiorca nie może zapominać o ciągłym budowaniu własnej marki oraz relacji z innymi. Właśnie dlatego w wśród aplikacji na Twoim telefonie powinien pojawić się LinkedIn. To serwis biznesowo-społecznościowy, który umożliwia budowanie sieci kontaktów, dzielenie się wiedzą i pozyskiwanie interesujących informacji o tym, co w danym momencie dzieje się w branży. To również skuteczne narzędzie rekrutacyjne, dzięki któremu zwiększasz szansę na pozyskanie utalentowanych współpracowników. Warto maksymalnie wykorzystać jego możliwości. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tu.

linkedin cyberfolsk

9. Kalkulator dla przedsiębiorcy

Zestawienie zamykam podręczną aplikacją, która przyda się zwłaszcza przedsiębiorcom zatrudniającym pracowników. Dzięki niej w prosty sposób obliczysz wynagrodzenie oraz zaliczki na podatek przy każdym wariancie umowy, obliczysz własne wynagrodzenie z uwzględnieniem składek, podatku czy kosztów uzyskania przychodu, a także szybko sprawdzisz aktualne informacje o terminach płatności do ZUS i US, wysokości minimalnej pensji czy przeciętnego wynagrodzenia. Więcej informacji o aplikacji zdobędziesz tu.

kalkulator dla przedsiębiorcy

Aplikacje na telefon

Nowe technologie bardzo ułatwiają pracę i pozwalają zapanować nad dużymi porcjami informacji. Dlatego zawsze, gdy mamy taką możliwość, warto z nich korzystać. Mam nadzieję, że znalazłeś w moim zestawieniu choć jedną aplikację, dzięki której Twoja efektywność w świecie biznesu rozkwitnie jeszcze bardziej. A jeśli na co dzień korzystasz z innych interesujących aplikacji, koniecznie podziel się nimi w komentarzu.

Sprawdź również 10 książek nie tylko o marketingu, które warto przeczytać!

>
Adrianna Szałańska
Budowanie dobrych relacji to jej codzienność. Od 8 lat zajmuje się e-marketingiem, szczególnie w obszarze mediów społecznościowych, komunikacji oraz contentu. Graficzka z pasji oraz wielbicielka dobrze zaprojektowanych usług.

Jedna odpowiedź do "Aplikacje na telefon, które warto zainstalować"

  1. Grzegorz pisze:

    Fajny art brakuje apki z kursami walut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?