Uruchom swój sklep internetowy na _Stores w ciągu 14 dni, a otrzymasz w PREZENCIE książkę "Patent na e-commerce" autorstwa Krzysztofa Domaradzkiego >>>

Jak zalogować się na SSH?

W pierwszej kolejności upewniamy się, iż dostęp do SSH (shella) został włączony w panelu administracyjnym DirectAdmin – Włączenie dostępu do SSH, w przypadku usług z Server_Panel dostęp SSH aktywujemy przy użytkowniku FTP.

Windows

Wchodzimy w ten link – http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html i pobieramy PuTTY. Po uruchomieniu programu, w polu Host Name wpisujemy login@domena.pl, port do połączenia to 59184 lub 222 w zależności od konfiguracji serwera. Dla usług z Server_panel numer portu to 2898. W zakładce Connection type musi być zaznaczone SSH. Na koniec klikamy Open.

Przykładowo – jeśli login Twojego konta hostingowego to lnxpl, a domena kowalski.pl, to wpisujemy lnxpl@kowalski.pl Oczywiście zamiast nazwy domeny możemy również użyć adres IP serwera lub host, na którym znajduje się nasze konto hostingowe.

Po kliknięciu w Open pojawi się monit podobny do poniższego:

Kilkamy Tak, a następnie wystarczy tylko podać hasło do naszego konta hostingowego i potwierdzić enterem, aby zalogować się do shella.

Linux / UNIX

Otwieramy terminal i wykonujemy komendę:
ssh login@domena.pl -p 59184
Przykładowo – jeśli login Twojego konta hostingowego to lnxpl, a domena kowalski.pl, to wpisujemy komendę:
ssh lnxpl@kowalski.pl -p 59184

Oczywiście zamiast nazwy domeny możemy również użyć adres IP serwera lub host, na którym znajduje się nasze konto hostingowe.

jak-zalogowac-sie-na-ssh
>
Krzysztof Przybyła