Uruchom swój sklep internetowy na _Stores w ciągu 14 dni, a otrzymasz w PREZENCIE książkę "Patent na e-commerce" autorstwa Krzysztofa Domaradzkiego >>>

Własna domena internetowa może być wartościowa dla przedsiębiorcy czy osoby prywatnej, bowiem można budować na niej własny serwis internetowy, albo też sprzedać ciekawy adres strony www innym podmiotom, które często są w stanie zaoferować wiele za pożądaną domenę. Przede wszystkim jednak, w odniesieniu do przedsiębiorców wybierających domenę, są one istotnym składnikiem tożsamości firmy, podobnie jak jej nazwa, logo, kolorystyka firmowa czy kultura organizacyjna. Domena z czasem staje się integralnym składnikiem tożsamości firmy i jest traktowana na równi z unikalną nazwą, często chronioną patentem.

Cenne domeny

Istnieją osoby lub firmy, które specjalizują się w kupowaniu, rezerwowaniu i odsprzedaży domen internetowych. Zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju, taki handel trwa w sposób nieprzerwany. Zgodnie z zasadą, że domena będzie warta tyle, ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić, nigdy tak naprawdę sprzedający nie wie, jak cenną domenę rejestruje, często wydając na ten cel symboliczną złotówkę, jak ma to miejsce w serwisie providera domen i serwerów internetowych Cyberfolks.pl. Okazuje się jednak wkrótce, że np. zagraniczna firma, czy instytucja powstająca w Polsce, jest w stanie zapłacić za domenę internetową wygórowaną cenę ustaloną przez sprzedającego. Wówczas śmiało można powiedzieć, że z ekonomicznego punktu widzenia warto mieć domenę.

Główne cele posiadania domeny

Najczęściej jednak domenę kupuje się w celu stworzenia adresu strony www i skonfigurowania w tej domenie poczty elektronicznej. Każda firma funkcjonująca w Internecie powinna mieć własną domenę, której nazwa musi być spójna z nazwą działalności gospodarczej. Dodatkowo, powinna być łatwa do zapamiętania i zapisania przez potencjalnych i docelowych użytkowników.

Po zarejestrowaniu domeny internetowej dla swojej firmy, przedsiębiorca może włączyć jej nazwę do materiałów wizualnych i promocyjnych. Wyeksponowanie w tego rodzaju materiałach adresu internetowego jest pożądane i niezbędne w realizacji strategii reklamy internetowej.

Własna, ciekawa domena jest jednym z kanałów dotarcia ze swoją ofertą produktów i usług do klientów.

Dowiedz się jak tworzyć interesujące i dobre nazwy domen, wystarczy że zajrzysz do naszego wpisu na ten temat Jak wybrać domenę?

Artur Pajkert z kubkiem cyber_Folks
>
Artur Pajkert
Od 18 lat dzieli się wiedzą i poradami w sprawach e-marketingu i hostingu, jako menedżer, autor publikacji, prelegent, bloger, wykładowca akademicki.

Jedna odpowiedź na "Dlaczego warto mieć własną domenę?"

  1. Warto dodać, że domena im starsza tym lepsza. Im szybciej sobie kupimy domenę i zrobimy na niej jakąś stronkę tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?