Nie wyobrażamy sobie już komunikacji bez poczty e-mail. Według danych w skali globalnej, każdego dnia tego roku wyślemy i odbierzemy 347,3 miliardów e-maili.[1] Organizując naszą korespondencję, często stosujemy aliasy. Alias w kontekście poczty elektronicznej to specjalny adres e-mail, który działa jako przekierowanie do głównego konta e-mail, ale jest używany w celu zachowania prywatności lub lepszej organizacji komunikacji. Teraz Twój e-mail może być jeszcze bardziej efektywny. Poznaj nową usługę – aliasy z plusem.

Poczta w cyber_Folks na 5+

Używanie poczty we własnej domenie niesie za sobą mnóstwo korzyści. Jedną z nich jest dodawanie na bieżąco nowych ulepszeń i funkcji przez dostawcę serwera. W ostatnich dniach zaimplementowaliśmy nową funkcję dla klientów cyber_Folks, znaną m.in z gmaila.

Funkcja nazywa się „Aliasy e-mail z +” to rozwiązanie autorstwa naszych programistów, które przynosi nowy wymiar zarządzania Twoją skrzynką e-mail. Funkcja jest dostępna w panelu administracyjnym o nazwie direct_Admin. Teraz możesz korzystać z alternatywnych aliasów, które pozwalają na jeszcze sprawniejsze porządkowanie i przekierowywanie wiadomości. Co to oznacza?

Jak działa funkcja „Aliasy e-mail z +”?

Funkcja „Aliasy e-mail z + ” to funkcjonalność pozwalająca tworzyć i obsługiwać niemal nieskończoną liczbę unikalnych adresów e-mail, powiązanych z jednym głównym adresem.

Przykładowo, jeśli adres e-mail Twojej firmy brzmi skrzynka@mojafirma.pl, To wówczas alias e-mail z plusem pozwali stworzyć adresy e-mail w formie np. „skrzynka+dopisek@mojafirma.pl”.

Aliasy z plusem. Dlaczego to jest przydatne?

 • segregacja i organizacja
  Aliasy e-mail z + to doskonałe narzędzie do segregacji i organizacji Twojej poczty.
  Teraz, rejestrując się na różnych serwisach lub witrynach internetowych, możesz używać tego samego głównego adresu e-mail, ale dodać specyficzny sufiks, który identyfikuje źródło wiadomości. Na przykład, używając „twojeadres+allegro@twojadomena.pl” i „twojeadres+faktury@twojadomena.pl”, twoje e-maile automatycznie trafiają do odpowiednich katalogów lub etykiet, takich jak „allegro” i „faktury”. Dzięki temu, z łatwością możesz śledzić i przeglądać wiadomości z różnych źródeł.

 • łatwa identyfikacja wiadomości
  Dzięki dodawaniu konkretnych sufiksów do adresu e-mail, możesz szybko zidentyfikować źródło wiadomości. To ułatwia skatalogowanie i filtrowanie e-maili oraz pozwala na bardziej efektywne zarządzanie swoją skrzynką odbiorczą.

Wytłumaczmy to na przykładzie!

Funkcja „Aliasy e-mail z +” działa w trzech trybach:

 1. Przenieś do skrzynki odbiorczej (domyślny tryb dla wszystkich obecnych i nowych skrzynek) Wiadomość wysłana na adres „biuro+ikea@mojafirma.pl” zostanie zapisana w skrzynce „biuro@mojafirma.pl” w katalogu „Odebrane”.

 2. Przenieś do podkatalogu – Wiadomość wysłana na adres „biuro+ikea@mojafirma.pl” zostanie zapisana w skrzynce „biuro@mojafirma.pl” w katalogu „ikea”. Jeśli taki katalog nie istnieje, zostanie on automatycznie utworzony i zasubskrybowany.

 3. Nieaktywny – Wiadomość wysłana na adres „biuro+ikea@mojafirma.pl” zostanie odrzucona ze zwrotką do nadawcy wiadomości.

Jak włączyć tą funkcję w swojej poczcie?

Wszystkie opcje konfiguracji znajdziesz w Panelu Serwera Direct Admin w zakładce „Aliasowanie z plusem”. W razie wątpliwości, skorzystaj z instrukcji obsługi dostępnej w tym linku: Instrukcja obsługi.

 1. Zaloguj się do Panelu Serwera Direct Admin
 2. Znajdź zakładkę „Aliasowanie z plusem”
 3. Skonfiguruj aliasy z plusem
  Tutaj będziesz mógł ustawić preferowane aliasy z plusem, czyli te dodatkowe sufiksy, które chciałbyś używać w swoim głównym adresie e-mail.

Instrukcja obsługi: Jeśli masz wątpliwości dotyczące konfiguracji lub nie jesteś pewien, jak korzystać z tej funkcji, skorzystaj z instrukcji obsługi dostępnej poniżej.


Wprowadzenie „Aliasów e-mail z +” na naszej platformie to kolejny krok w kierunku zapewnienia jeszcze wygodniejszego i efektywniejszego zarządzania Twoją pocztą elektroniczną. Dzięki tej funkcji, Twoja skrzynka e-mail stanie się narzędziem do pracy bardziej dostosowanym do Twoich potrzeb.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz wsparcia w konfiguracji tej funkcji, nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem pomocy technicznej.

Dziękujemy za korzystanie z naszych usług.

źródło:
[1] powerdmarc.com

>
Piotr Pantkowski
W cyber_Folks odpowiadam za produkty hostingowe w Polsce oraz na zagranicznych rynkach. Prywatnie ekstrawertyk, strzelec. Psiarz, właściciel 3-letniego golden retrievera

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?