Jak mogę przetransferować do was swoją domenę?

  • Domeny i SSL
  • Transfer, cesja, zmiana delegacji

Transfer domen możesz zgłosić do nas za pomocą formularza na stronie internetowej lub mailowo na adres finanse@cyberfolks.pl.

Transfer aktywnej domeny .pl

Transfer domen krajowych (*.pl) jest bezpłatny, o ile domena nie jest wygasła. Aby móc przetransferować domenę, konieczne jest uzyskanie kodu authinfo od obecnego usługodawcy. Do transferu domen od partnerów NASK potrzebny jest kod authinfo, który powinien być udzielony bezpłatnie od dotychczasowego rejestratora domeny. Po transferze domeny .pl data wygasania domeny pozostaje taka sama jak u poprzedniego rejestratora. Po rozpoczęciu transferu domeny krajowej na maila przypisanego do domeny wysyłany jest link do potwierdzenia transferu, upewnij się czy masz dostęp do tego maila (informację jaki to jest mail możesz uzyskać u obecnego rejestratora). Po potwierdzeniu linku transferowego domena zostanie dodana do panelu klienta do 24 godzin.

Transfer domen krajowych można również wykonywać, gdy domena wygasła jest to tak zwany transfer z odnowieniem

Transfer domeny .pl z odnowieniem

W przypadku domen krajowych (*.pl) możliwy jest także transfer po ich wygaśnięciu – wówczas wykonywany jest transfer z odnowieniem. Sprawdź, jaki jest mail podany w domenie, ponieważ musi być on aktywny po wygaśnięciu domeny (nie może być taki sam jak domena, czyli *@mojadomena.pl). Po otrzymaniu zgłoszenia o transferze wygasłej domeny wystawimy proformę na transfer z odnowieniem domeny. Po zaksięgowaniu wpłaty rozpoczniemy transfer na wskazanym koncie klienckim, a na maila przypisanego do domeny wysłany zostanie link do potwierdzenia transferu. W momencie gdy link zostanie potwierdzony domena zostanie odnowiona o 12 miesięcy i zacznie działać do 24 godzin.

Transfer domeny .eu

Transfer domen .eu jest odpłatny. Opłata za transfer domeny jest jednocześnie opłatą za odnowienie domeny o 12 miesięcy, licząc od jej obecnej daty wygasania. Istnieje możliwość wykonania transferu wygasłej domeny .eu. Po kontakcie mailowym wystawimy dla Ciebie proformę na transfer domeny .eu, a po zaksięgowaniu wpłaty i podaniu kodu authinfo taki transfer zostanie rozpoczęty. Do 24 godzin od rozpoczęcia transferu domena będzie dodana w panelu klienta.

Transfer domeny globalnej

Transfer domen globalnych (.com .net .biz .info itp..)  jest również odpłatny. Po wysłanym zgłoszeniu na finanse@cyberfolks.pl wystawimy proformę za transfer, a po zaksięgowaniu wpłaty taki transfer rozpoczniemy na wskazanym koncie. Transfer trwa ok. 7 dni od momentu jego rozpoczęcia. Opłata za transfer domeny jest jednocześnie opłatą za przedłużenie domeny o 12 miesięcy, licząc od jej obecnej daty wygasania. Domena musi być odblokowana do transferu (status UNLOCK lub ok) oraz musi mieć dezaktywowaną opcję Privacy Protection. Transfer domeny globalnej może być rozpoczęty nie później niż 10 dni przed wygaśnięciem domeny oraz minimum 60 dni po odnowieniu domeny czy wykonaniu cesji.

Po zakończeniu transferu na maila przypisanego do domeny rejestr może wysłać wiadomość w celu weryfikacji adresu mailowego, wtedy należy kliknąć w otrzymany link i potwierdzić dany adres mailowy (mail wysyłany jest w języku angielskim).

Transfer domeny zagranicznej

Transfer domen zagranicznych (.de .at .it .nl itp..) jest również odpłatny. Po otrzymaniu od Ciebie zgłoszenia prześlemy wszystkie niezbędne informacje na temat konkretnej domeny, którą chcesz do nas przenieść.

jak-moge-przetransferowac-do-was-swoja-domene
>
Alisa Laska
Szukaj
Generic filters