Jak dodać własny kupon do produktu w WooCommerce?

Aby dodać kupon do produktu należy odnaleźć zakładkę “Marketing”, a następnie “Kupony”. Na tej podstronie można utworzyć swój własny kupon.

W polu “kod kuponu” należy wpisać ciąg znaków, który będzie wykorzystany przez klienta naszego sklepu do uzyskania rabatu.

Podczas edycji kuponu można wybrać typ rabatu: rabat, procentowy, kwotowy rabat na koszyk, kwotowy rabat na produkt. Można także ustalić wartość kuponu oraz wybrać datę jego wygaśnięcia.

Kolejnymi ustawieniami są “Ograniczenia użytkownika”. W tej sekcji można przypisać do jakich produktów, kategorii może zostać dodany nasz kupon oraz ustawić minimalną lub maksymalną kwota zakupu, aby kupon mógł obowiązywać. 

W dalszych ustawieniach kuponu można także ustawić limit wykorzystania danego kuponu lub limit wykorzystania na użytkownika.

Tak dodany kupon może zostać wykorzystany przez klienta naszego sklepu. W polu “Kod kuponu” należy wpisać wcześniej wprowadzony kupon (Kupon2022), aby został on zastosowany.

W powyższym przykładzie kupon umożliwia zastosowanie rabatu 20% na produkt o nazwie “Produkt wyprzedaż”. Cena $200.00 została obniżona o 20%, czyli o 40$.

Łukasz Bielawski
>
Łukasz Bielawski
Zawsze chętny do pomocy. Od 10 lat zajmuje się marketingiem internetowym, z naciskiem na działania seo oraz kampanie w ekosystemie Google Ads. Prywatnie pasjonat motoryzacji.