Kilka słów wstępu

Bezpieczeństwo Twoich stron internetowych to nasz priorytet, dlatego wprowadziliśmy ważną funkcję, która pomoże w ochronie twojego hostingu przed potencjalnymi zagrożeniami. Ta funkcja nazywa się Separacja serwisu i jest w pełni darmowa. Na czym polega? Jak z niej skorzystać? Tego dowiesz się w poniższym artykule. 

Czym jest separacja serwisu?

Separacja serwisu to zaawansowana technologia, która izoluje każdą stronę internetową na twoim hostingu. Co to oznacza? Wyobraź sobie, że masz na serwerze 3 strony internetowe swoich klientów – każda w oddzielnym katalogu. Na jednej z witryn dochodzi do infekcji. Po wejściu na stronę twojego klienta, wirus dokonuje przekierowania np. na niecenzuralną stronę. Taki wirus szybko rozprzestrzenia się na cały serwer, infekując przy tym pozostałe katalogi ze stronami www. Jesteś pod presją swoich klientów, którzy szybko zauważyli ten problem. Bardzo trudno jest odwirusować jedną stronę internetową; co dopiero gdy zainfekowane zostały wszystkie strony. Jest to koszmar każdego web developera.

Właśnie dlatego  wdrożyliśmy funkcję separacji serwisu. W przypadku gdy dojdzie do infekcji na jednej z Twoich stron, to separacja sprawi, że wirus nie wydostanie się poza zainfekowany katalog. To pozwoli Tobie zaoszczędzić mnóstwo czasu przy odwirusowaniu strony. Dodatkowo będziesz miał poczucie, że kontrolujesz sytuację, bowiem wirus będzie zamknięty w tym konkretnym katalogu. 

Dlaczego warto włączyć Separację Serwisu?

Funkcja ta jest w pełni darmowa i dostępna na wszystkich usługach serwerowych z naszej aktualnej oferty. Jeżeli istnieje możliwość uruchomienia funkcji, która nic cię nie kosztuje, a w zamian zwiększy Twoje bezpieczeństwo; jest to mocny argument aby z niej skorzystać.

Separacja da Tobie poczucie, że kontrolujesz sytuację. W przypadku gdy dojdzie do infekcji, to pozostaje Ci namierzyć katalog zawirusowanej witryny. Dalsze działania naprawcze będziesz już podejmować na tym konkretnym katalogu kontrolując sytuację. Zaś w przypadku, gdy wirus się rozprzestrzeni po całym serwerze i wielu katalogach witryny, to zapanowanie nad sytuacją stanie się nie lada wyzwaniem.

Jak włączyć Separację Serwisu w cyber_Folks?

Włączenie Separacji Serwisu jest niezwykle proste. Podczas przypisywania domeny do serwera w panelu administracyjnym zaznacz opcję „Separacja Domeny”. Zaś w przypadku kiedy mówimy już o przypiętej domenie, to wystarczy wejść w edycję przypisanej domeny. To wszystko, co trzeba zrobić, aby w pełni skorzystać z tej innowacyjnej funkcji. Jeśli masz kłopot z jej użyciem, sprawdź ten artykuł. Dowiesz się w nim jak krok po kroku włączyć separację serwisu.

>
Piotr Pantkowski
W cyber_Folks odpowiadam za produkty hostingowe w Polsce oraz na zagranicznych rynkach. Prywatnie ekstrawertyk, strzelec. Psiarz, właściciel 3-letniego golden retrievera

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?