Jak wygląda przeprowadzana przez nas migracja?

  • Inne zagadnienia stron www
  • Strony www

Migracja danych polega na przeniesieniu ich z jednego serwera na drugi. Dotyczy ona zarówno plików poczty, plików strony jak i baz danych.
Aby została przeprowadzona sprawnie, należy przesłać do nas komplet danych dostępowych. Poniżej prezentujemy jakie konkretnie są to dane:

Dla poczty:
– serwer IMAP (podaje się go w konfiguracji programu pocztowego, często jest widoczny w panelu usługodawcy)
– adres e-mail skrzynki/skrzynek do przeniesienia
– hasła do skrzynki/skrzynek (lub zgodę na reset haseł na czas migracji)

Dla strony www:
– dostęp do panelu administracyjnego serwera (DirectAdmin itp.)
– jeśli powyższe nie jest możliwe, dostęp do konta FTP, które posiada uprawnienia do katalogu w którym znajduje się strona do przeniesienia
– dane do panelu phpMyAdmin (nazwa użytkownika bazy danych + hasło), skąd będziemy mogli pobrać bazę danych dla strony www
– lokalizację pliku konfiguracyjnego skryptu, w którym podane są dane dostępowe do bazy danych


Cały proces migracji powinien zamknąć się w przeciągu 1 dnia roboczego od momentu rozpoczęcia przenoszenia danych. Czas w głównej mierze uzależniony jest od wielkości oraz ilości danych.

Po całym procesie wysyłamy informację zwrotną i wtedy należy zmienić DNSy u rejestratora domeny na ns1.cyberfolks.pl, ns2.cyberfolks.pl i ns3.cyberfolks.pl. Po takiej zmianie konieczne jest odczekanie 24 godzinnej propagacji, po której domena będzie już działać z naszego serwera.

jak-wyglada-przeprowadzana-przez-nas-migracja
>
Tomasz Gałązka
Szukaj
Generic filters