Jak ustawić stopkę dla każdej nowej wiadomości w Roundcube ?

Dodanie stopki (podpis) do każdej wiadomości wysyłanej z poziomu webmaila Roundcube wymaga zmiany kilku ustawień. Po zalogowaniu się do danego konta pocztowego przechodzimy do ustawień:

Następnie wybieramy kolejno: Preferencje  -> Tworzenie nowej wiadomości
Wartość pola Automatycznie wstaw podpis należy zmienić na 'Zawsze’, a na koniec potwierdzić zmiany poprzez kliknięcie w przycisk Zapisz:

Stopkę można zdefiniować z poziomu opcji o nazwie Tożsamości. W polu Podpis wpisujemy treść stopki, a na koniec klikamy Zapisz:

W zasadzie czynności opisane powyżej w zupełności wystarczą, aby cieszyć się funkcjonalną stopką w formie czystego tekstu. Jeśli chcemy dodać, np. logo to jest to oczywiście jak najbardziej możliwe. W tym celu zaznaczamy dodatkowo opcję Podpis w HTML, dzięki czemu uzyskamy dostęp do rozbudowanego edytora:

Z belki wybieramy opcję, która pozwala na dodanie obrazków:

Po kliknięciu w przycisk Dodaj obraz wybieramy plik z obrazkiem do naszej stopki, a następnie potwierdzamy wybór lewym przyciskiem myszy:

Alternatywnie można wgrać obrazek na konto hostingowe do katalogu jednej z naszych domen i podlinkować go poprzez użycie znaczników HTML.

Efekt końcowy prezentuje się następująco:

Stopka będzie widoczna w każdej nowej wiadomości e-mail oraz w odpowiedziach na dane maile.

jak-ustawic-stopke-dla-kazdej-nowej-wiadomosci-w-roundcube
>
Krzysztof Przybyła