Jak aktywować dwuetapową weryfikację (2FA) przy logowaniu do panelu administracyjnego?

Jeśli chcesz zabezpieczyć logowanie do panelu administracyjnego hostingu za pomocą dwustopniowego uwierzytelniania (2FA), pobierz aplikację Google Authenticator na swój telefon i wykonaj następujące kroki:

1. Zaloguj się do panelu administracyjnego serwera: https://cyberfolks.pl/pomoc/logowanie-sie-do-panelu-administracyjnego/
2. Przejdź do opcji „Ustawienia” w prawym górnym rogu

3. Na samym dole wybierz opcję „Weryfikacja dwuetapowa”

4. Wygeneruj nowy tajny klucz i zeskanuj kod QR w aplikacji Google Authenticator, aby dodać klucz do aplikacji

5. Przetestuj działanie kodu, podając w polu kod z aplikacji i wybierając „Testuj kod”

6. Jeśli test kodu przebiegł pomyślnie, zaznacz opcję: „W celu zalogowania się na to konto wymagane jest poprawne dwustopniowe uwierzytelnienie” i kliknij „Zapisz”

7. Warto również dodać kilka kodów zdrapki. Zdrapka z kodami zawiera jednorazowe kody, które można wykorzystać w przypadku gdy telefon jest niedostępny. W tym celu kliknij opcję „Dodaj kody”. Zapisz te kody w bezpiecznym miejscu, do którego będziesz miał dostęp w przypadku niedostępności telefonu.

Gotowe! Logowanie do Twojego serwera zostało zabezpieczone. Teraz przy logowaniu zostaniesz poproszony dodatkowo o podanie kodu z aplikacji Authenticator:jak-aktywowac-dwuetapowa-weryfikacje-2fa-przy-logowaniu-do-panelu-administracyjnego
>
Magdalena Pietraszek