edit (17.30): usługi rejestracji i odnowień w NASK zostały przywrócone.

Informacja o usterce w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – wpływającej na możliwości w zakresie wyszukiwania, rejestracji i odnawiania domen .PL.

Od piątku 12 sierpnia 2022 roku cały rynek hostingowy w Polsce odnotowuje problemy techniczne, związane z działaniem naszej domeny narodowej. NASK informuje, że domeny zamówione w piątek będą faktycznie zarejestrowane we wtorek 16 sierpnia.

Ważność wygasających w okresie awarii domen .PL NASK przedłuży automatycznie o 4 dni (nie dotyczy to domen, którym w okresie do 16.08. kończy się status BLOCKED, zwany powszechnie jako tzw. kwarantanna). Ważność opcji domenowych również ma zostać wydłużona o ten czas.

W związku z nieprawidłowym funkcjonowaniem rejestru – wyszukiwarka domen NASK na naszej stronie również może nie działać w pełni prawidłowo.

W razie uzyskania od NASK kolejnych informacji o usuwaniu usterki w rejestrze domen pl – będziemy je uzupełniać w tym wpisie. Aktualnie przewidywany przez operatora termin przywrócenia sprawności rejestru to wtorek 16 sierpnia.

Jednocześnie informujemy, że usługi w aktywnych domenach .pl (poczta, strony) działają prawidłowo.

Artur Pajkert z kubkiem cyber_Folks
>
Artur Pajkert
Od 18 lat dzieli się wiedzą i poradami w sprawach e-marketingu i hostingu, jako menedżer, autor publikacji, prelegent, bloger, wykładowca akademicki.

Jedna odpowiedź do "Problemy techniczne w NASK"

  1. Byłyby jaja, jakby wszystko w ogóle przestało działać 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Szukasz dalej?